Kiedy marzną uszy i kostnieją palce

Możemy narzekać na chłody i wiatry, ale czy nie lepiej po prostu założyć na siebie coś, co otuli ciepłem, ogrzeje? Tak, to zdecydowanie lepsza opcja! Pierwsze temperatury ujemne na zewnątrz zmuszają do zakupienia lub odświeżenia odpowiednich dodatków zimowych. Rękawiczki, czapki i szale pełnią w sezonie zimowym ważne zadanie. Chronią przed zimnem, ale także dodają uroku...

 

Czapki

Jeśli chodzi o nakrycia głowy, wybór jest ogromny - półki sklepowe uginają się pod czapami o różnych fasonach, kolorach i rozmiarach. Cieszą oko i kuszą - jednak wybierając coś dla siebie, kierujmy się także rozsądkiem - niestety tylko owalna głowa wygląda korzystnie w niemal wszystkich fasonach bez wyjątku.

reklama

Jeżeli zaś twoja głowa jest okrągła, a ty jesteś puszysta, nie decyduj się na czapki uszatki z dużą ilością wzorów, unikaj kożuszka na bokach głowy – to sprawi, że dodasz głowie kilka centymetrów w obwodzie. Znacznie lepiej będziesz wyglądać w gładkiej czapce lub berecie. Z kolei mała głowa nie powinna tonąć w zbyt dużej czapce, wskazane zaś są wzorki i jasny jej kolor;

Sposobów noszenia czapek jest wiele. Długie włosy można zwinąć w kok i w całości schować pod czapką, a nadmiar jej materiału przesunąć ku tyłowi. W ten sposób włosy nie są narażone na wpływ zimnego i wilgotnego powietrza, które może być powodem ich wypadania i łamania. Beret można nosić tradycyjnie, albo finezyjnie, a a la artysta-malarz. Czapki z daszkiem w stylu kaszkietu to także ciekawy zimowy dodatek – noszone na bakier, czemu nie?

W ostatnich latach powróciła moda na fason, który pełni wiele funkcji równocześnie. Komin, bo o nim mowa, może być i szalem, i nakryciem głowy.

Rękawiczki

Dłonie będą nam wdzięczne za zimową opiekę nad nimi. Zainwestujmy więc w dobre rękawiczki. A te są różne - robione z włóczek, polaru i skór. Warto mieć je w kilku fasonach i kolorach. Do płaszcza - eleganckie, na sanki z dziećmi - sportowe, bardzo ciepłe, do prowadzenia samochodu - najlepiej ze skórkowymi elementami, nie ślizgającymi się po kierownicy.

reklama

Dla dziewczyn z długimi rękami idealnym pomysłem na marznące nadgarstki są rękawiczki długie - bo aż przed łokieć. Są urokliwe i doskonale sprawdzą się w roli przedłużenia swetrów i bluzek o długości rękawa trzy czwarte.

Szale

Posiadanie w garderobie kilku, a nawet kilkunastu kolorowych szali, ma ogromne znaczenie dla wyglądu i... samopoczucia. Cienkie i zwiewne możemy wykorzystać w lecie jako delikatne okrycie ramion. W zimie te same szale mogą uchronić szyję przed zimnem i wiatrem, a także dodać stylowego wyglądu wielu - zdawałoby się - nudnym kreacjom.

Sposobów na ich wiązanie jest cała masa. Warto pamiętać, że przy krótkiej szyi lepiej nie owijać jej kilkakrotnie materiałem. Zdecydowanie lepiej związać szal luźniej i jeden tylko raz zamotać nim szyję.

Do pomysłów na wiązanie być może zainspiruje was ten film:)

reklama

Gosia Rajchel

fot. materiały prasowe Mexx (komin) i Reserved (rękawiczki)

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: