reklama

Domowe sposoby na walkę z cellulitem

Cellulit jest czymś, o czym większość kobiet chciałaby zapomnieć. Przeklinamy mężczyzn, u których cellulit występuje rzadko, wyłącznie w stanach patologicznych.

Nas-kobiety owa przypadłość dosięga często - ma go 80 % z nas, niezależnie od tego, czy jesteśmy szczupłe, czy tylko lekko puszyste – tu nie ma reguły.

Cellulit, czyli lipodystrofia

Cellulit, czyli lipodystrofia, to nieprawidłowe i nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, w połączeniu ze zmianami obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowymi tkanki podskórnej, w której odkładają się zbędne produkty przemiany materii, czyli toksyny. „Skórka pomarańczy” jest początkowym objawem cellulitu i występuje najczęściej w okolicach ud, pośladków i brzucha. Szczególnie jest on widoczny przy napinaniu mięśni lub przy ściągnięciu skóry.

Przyczyny cellulitu nie są dostatecznie znane, niemniej wyróżniamy kilka czynników odpowiedzialnych za jego powstawanie.

Należą do nich przede wszystkim:

·    hormony – zbyt wysoki poziom estrogenów ( wpływają na elastyczność skóry) w stosunku do progesteronu;
·    zaburzenie układu krążenia i układu limfatycznego;
·    genetyczne;
·    nieracjonalny sposób odżywiania
(np. zbyt duża ilość kawy, nadmiar węglowodanów, spożycie soli, tłuste jedzenie, alkohol itp.);
·    otyłość;
·    wiek;
·    stres, depresja;
·    antykoncepcja hormonalna.

reklama

Jak się pozbyć celulitu?

Jeśli nie jesteś szczęściarą, która obdarzona cudownym materiałem genetycznym, może cieszyć się pięknymi udami i nieskazitelnym brzuchem, zaciśnij zęby i … zmierz się z problemem.

Zmaganie się z cellulitem i osiągnięcie dobrych wyników jest długotrwałe i wymaga z naszej strony bardzo dużej dyscypliny. Możemy udać się do gabinetu kosmetycznego i poddać serii zabiegów wyszczuplających, modelujących czy ujędrniających. Możemy również zainwestować w bardziej bolesne zabiegi – takie jak coraz modniejsza mezoterapia, cellulolipoliza – rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą prądu, drenaż limfatyczny za pomocą specjalnego aparatu, ultradźwięki, krioterapia czy po prostu liposukcja, czyli odessanie nagromadzonego tłuszczyku.

Zacznijmy od domowych sposobów

Zacznijmy jednak od sposobów najprostszych - domowych.

Nic nie zastąpi peelingu – to jest podstawa walki z cellulitem. Zabieg ten dotlenia skórę, poprawia mikrokrążenie, a tym samym pomaga tkankom pozbyć się zalegających toksyn. Nie bójmy się stosować tego zabiegu nawet co drugi dzień, a przynajmniej raz w tygodniu.

Masaż. Podczas codziennego prysznica szorujmy nasze ciało specjalnymi rękawicami lub myjkami, stosujmy na przemian prysznic zimny i ciepły.

Kosmetyki. Po wyjściu z kąpieli otul ciało środkami codziennej pielęgnacji – żelem antycellulitowym czy też kremem ujędrniającym. Jeżeli zastosujemy jeszcze do tego odrobinę samoopalacza, to nasze ciało z pewnością będzie się pięknie prezentować.

Suplementy diety. Możemy sięgnąć również po specjalnie skomponowane suplementy diety.

Dieta. Ważne jest także, by nasze codzienne menu było bogate w błonnik oraz wodę (co najmniej 2 litry dziennie).

Sport. Nie mniej ważne jest, byśmy uprawiały sport. Jeżeli nie lubimy forsownych ćwiczeń, możemy po prostu wyjść na spacer czy zapisać się na jogę, która oczyszcza nie tylko ciało, ale także umysł.

Przede wszystkim pamiętajmy, że jeśli naszej odrobinie cellulitu towarzyszy piękny uśmiech na twarzy, naszego mankamentu urody na pewno nikt nie zauważy.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: