Ekspresowo pozbądź się cieni pod oczami

Masz wrażenie, że wciąż biegniesz, a doba jest za krótka na to, by zrealizować wszystkie plany na dziś? Nie dziwne, że zbyt późno kładziesz się spać czy zarywasz noce. Rano jakoś dajesz sobie radę – chłodny prysznic, mocna kawa, wiadomo. Niestety, brak snu i tak jest widoczny na twojej twarzy. I te cienie pod oczami, które z minuty na minutę zdają się pogłębiać…

W walce z cieniami najlepszą bronią są: zimne okłady, dostępne na rynku maseczki, nowatorskie kremy pod oczy typu roll-on oraz - nieodzowny w kosmetyczce - płynny korektor.

·    Przyłóż zimny kompres– mogą to być specjalne okulary z plastikowej folii wypełnione specjalnym żelem, które dobrze byłoby schłodzić w zamrażarniku. Jeżeli nie posiadasz takich – wystarczy jak kostki lodu włożysz do torebki foliowej (aby nie zamoczyć się wodą ) i owiniesz ręcznikiem lub lnianą ściereczką. Przyłóż teraz albo okulary albo kostki lodu na zamknięte powieki na około 15 minut lub tyle ile wytrzymasz. Zapewne poczujesz niesamowitą ulgę a tzw. piasek pod powiekami powinien nieznacznie ustąpić.

Do wypróbowania:
·    Żelowa maska pod oczy i na powieki, Avon, ok. 18 zł;
·    Relaksująca maska – okulary na gumce, Flos Lek, ok12 zł

·    Zastosuj maseczkę – najlepiej byłoby zastosować maseczkę w postaci kolagenowych płatków, gdyż są łatwe w użyciu, odpowiednio wyprofilowane. Pozostaw ja na około 15-20 minut, a następnie gdy je zdejmiesz poczekaj aż substancję dobroczynne się wchłoną.

Do wypróbowania:
·    Płatki pod oczy kolagenowe , Pullana, 2 sztuki ok. 10 zł;
·    Hydrożelowe płatki kolagenowe pod oczy, Dax Cosmetics, ok. 5 zł

·    Użyj kremu pod oczy typu roll-on – wyciśnij z tubki odrobinę kremu a następnie kolistymi ruchami przesuwaj metalową kulką od kącika zewnętrznego do wewnętrznego. Wykonuj taki masaż co najmniej minutę. Metalowa, zimna kulka przyniesie znaczną ulgę dla zmęczonego oka, poprawi się krążenie i powinny rozjaśnić cienie.

Do wypróbowania:
·    Aqualia Thermal roll-on pod oczy, Vichy, 15 ml ok. 65 zł;
·    Magia orchidei – bioenergetyzujący chłodzący żel pod oczy typu roll-on, Eveline Cosmetics S.A., 15 ml ok. 18 zł;
·    Garnier - Kofeinowy roll-on z korektorem przeciwko cieniom, 15 ml ok. 40 zł
   
·    Czas na korektor – powinien być półpłynny i w kolorze najlepiej jasnobeżowym. Zrób kilka punkcików gąbeczką lub pędzelkiem, a następnie delikatnie opuszką palca wklep korektor. I już powinno być idealnie. Pamiętaj tylko o tym, aby po zarwanej nocy  nie wykonywać makijażu w odcieniach sino- niebieskich, bo twarz będzie wyglądała na zmęczoną. W takim dniu może  postaw na naturalność i wykonaj nude look.

Do wypróbowania:
·    Touche Magique, L’oreal Paris, ok. 50 zł;
·    Multi mineral anti-age concealer- rozświetlający korektor w płynie z minerałami, Bell, 10 ml, ok. 12 zł;
·    Absolute – korektor o kolorze Gold, Oriflame, 10 ml ok. 15 zł

Kasia C.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: