Mała czarna w makijażu

W latach 60. XX wieku żadna  kobieta nie pojawiła się na ulicy, jeżeli nie zrobiła na oku pięknej, idealnie wyprofilowanej czarnej kreski. I choć lata płyną, trendy w makijażu sezonowo się zmieniają – moda na kreskę nie przemija. W czym tkwi jej fenomen? A w tym, że w zależności od tego jak ją wykonasz, świetnie podkreśli kształt twojego oka, przybliży lub optycznie oddali oczy, wydłuży ich kształt, a nawet może nadać smutny albo radosny wyraz.

Wykonanie takiej kreski eyelinerem może wydawać się skomplikowane i dosyć trudne. Nic bardziej mylnego. Musisz tylko poćwiczyć, jak ze wszystkim. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Na rynku są dwa rodzaje eyelinerów. Jedne mają twardszą końcówkę i wyglądają jak flamaster, inne  z kolei  zaopatrzone są w cieniutki pędzelek, który za każdym razem macza się w tuszu. Wybór zależy od twoich upodobań i umiejętności. Kreska zrobiona eyelinerem w płynie będzie cieńsza i delikatniejsza – ale jest to już propozycja dla bardziej doświadczonych. Jeżeli nie wierzysz w swoje umiejętności sięgnij na początek po flamaster.

Jak ją zrobić:

reklama

·    Na początek – przygotuj powieki do malowania - nałóż bazę albo cielisty cień. Czarna kreska również zgodnie z tegorocznymi trendami w makijażu doskonale stonuje amarantowy cień;

·    Oprzyj łokcie o stół, delikatnie naciągnij powiekę nieznacznie ku górze i od wewnętrznego kącika oka ( lub od środka oka w zależności od tego jakiej długości ma być kreska) zacznij malować kreskę  wchodzącą w linię rzęs. Teraz oceń efekt swojej pracy. Jeżeli jest on niezbyt satysfakcjonujący – nie przejmuj się tym, spokojnie zacznij jeszcze raz. Możesz postawić najpierw kropeczki przy linii rzęs a dopiero potem wszystkie je połączyć. Na pewno ci się uda! Musisz też poeksperymentować – czy lepiej jest tobie jeżeli kreskę zaczynasz od początku wewnętrznego kącika oka czy też od 2/3 długości powieki.

·    Końcówkę kreski postaraj się wyprowadzi delikatnie ku górze. Nada to bardziej pogodnego wyrazu twojej twarzy i wyrazistości spojrzeniu. Czarną kreskę możesz przeciągnąć poza zewnętrzny kącik oka, możesz również kreskę pogrubiać tak długo, aż osiągnie satysfakcjonującą cię intensywność ( propozycja wieczorowa).

·    Wszelkie niedociągnięcia zetrzyj patyczkiem kosmetycznym zamoczonym w płynie do demakijażu oczu.

·    A teraz wytuszuj rzęsy czarną maskarą i obejrzyj efekt końcowy.

Najbardziej popularne są czarne eyelinery. Ale jeżeli chcesz uzyskać bardziej delikatną kreskę na co dzień – sięgnij po eyeliner w jaśniejszym kolorze ( brązowym, szarym). Jeżeli masz ochotę na odrobinę szaleństwa kolorystycznego sięgnij po eyelinery w kolorze fioletowym czy też morskim.

Jeżeli już nauczysz się wykonywać kreskę stanie się ona zapewne nieodłącznym elementem twojego makijażu. Żadna, nawet najlepsza kredka do oczu nie nadaje spojrzeniu takiej szykowności, wyrazistości i intensywności.

Nasze propozycje:

·    Eyeliner , The Body Shop, ok. 35 zł;
·    Color Eye Liner Virtual, Joko, ok. 15 zł;
·    Trwały eyeliner, Avon, ok. 20 zł; (flamaster)
·    Feline Blacks Eye-liner, H. Rubinstein , ok. 140 zł;
·    Sensitive Fine Liner, ArtDeco, ok. 45 zł ( flamaster);
·    Glide & Define Liquid Eyeliner, MaxFactor, ok. 55 zł (flamaster);
·    Exaggerale eyeliner w płynie, Rimmel, ok 23 zł;
·    Telescopic eyeliner, L’oreal, ok. 35 zł

Kasia C.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: