Pielęgnacja paznokci po sztucznym modelowaniu

Każda z nas marzy o tym, aby mieć piękne paznokcie – z gładką płytką, o pięknym różowym zabarwieniu, z delikatnie zaokrągloną mlecznobiałą końcówką, obowiązkowo bez jakichkolwiek przebarwień. Tylko ile z nas takie paznokcie ma? Większość zabieganych kobiet – rozdartych pomiędzy pracą, domem, a przedszkolem może o nich jedynie pomarzyć lub skorzystać z pomocy gabinetów kosmetycznych, które oferują ich substytuty w postaci paznokci sztucznie wydłużonych.

Tak, nasza dłoń pięknie się prezentuje, kiedy zdecydujemy się na profesjonalnie umocowane tipsy czy też paznokcie żelowe. Trzeba jednak pamiętać, ze niezależnie od metody przedłużania paznokci, zawsze dochodzi do ingerencji w jego płytkę. Dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności i trwałości przedłużeń trzeba ją zmatowić, tzn. usunąć naturalną warstwę ochronną oraz dość głęboko odepchnąć, lub wręcz usunąć skórkę, uszczelniającą kieszeń paznokcia. Następnie na tak “obnażoną” płytkę aplikuje się preparaty odtłuszczające. Ma to swoje konsekwencje – owe procesy powodują osłabienie paznokci i zaburzają ich prawidłowy wzrost. Dlatego należy pamiętać, że nieumiejętna aplikacja preparatów lub stosowanie zbyt ostrych narzędzi (frezarki, pilniki gruboziarniste) mogą uszkodzić płytkę paznokcia.

Gdy ostatecznie zdecydujemy się powrócić do swoich naturalnych pazurków, musimy pamiętać o tym, by paznokci sztucznych nie zdejmować podczas jednego zabiegu - powinny one stopniowo wzrastać wraz z naturalną płytką paznokcia. W tym czasie wskazane jest używanie produktów, które odżywią i pobudzą zniszczony obszar oraz zatrzymają w nim niezbędną wilgoć. Te zadania spełniają preparaty bogate w proteiny, wapń i witaminy. W zestawie witamin nie może zabraknąć tych z grupy B - zwłaszcza biotyny. Współdziałają one z witaminami C oraz E w budowaniu keratyny i innych białek potrzebnych do wzmocnienia paznokci, a zwłaszcza w odzyskaniu naturalnego blasku płytki paznokciowej. Witaminy C i E wzmacniają też odporność i pomagają walczyć z ewentualnymi zakażeniami, które mogą atakować miękkie, osłabione tipsami paznokcie.

Paznokcie po tipsach, wspomogą wykonywane w gabinetach kosmetycznych zabiegi pielęgnacyjne – takie małe spa dla dłoni. W warunkach domowych możemy zafundować sobie kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia z dodatkiem soku z cytryny. Zawarte w oliwie nienasycone kwasy tłuszczowe doskonale odżywią paznokcie i zapobiegną ich łamaniu. Koniecznie musimy pamiętać o macierzy paznokcia, bo to ona produkuje keratynę, z której paznokcie są zbudowane, dlatego wcierajmy w nią oliwkę pielęgnacyjną, by ta odżywiła i nawilżyła paznokcie oraz otaczającą je tkankę miękką. Wykonywany masaż poprawia ukrwienie, wspomaga wzrost płytki paznokcia oraz eliminuje potrzebę wycinania skórek.

reklama

Zadbajmy także o zdrową dietę, włączając w nią witaminy, zawarte m.in. w:
• płatkach owsianych (cynk, krzem, magnez, siarka, żelazo),
• serach (siarka, witaminy A, B12),
• pomidorach (witaminy A, C, cynk),
• orzechach (cynk, magnez, siarka)

Zaopatrzone w cały arsenał odżywek, kremów, oliwek i suplementów diety sprawimy, że nasze paznokcie z pewnością szybko wrócą do swego zdrowego wyglądu.

Peeling:
·    Satin Hands Mary Kay ok. 55 zł
·    Peeling orzechowo-cukrowy do rąk i paznokci ok. 8 zł

Kremy do rąk:
·    Anti-ageing z aktywną soją Neutogena  ok. 20 zł
·    Krem intensywnie nawilżający Dove ok. 8 zł
·    Lipidiose intensywnie pielędnacyjny Vichy ok. 25 zł
·    Blue Lagoon ekskluzywne serum nawilżająco-wygładzające Faromona ok. 14 zł
·    Oliwkowa - krem do rąk i paznokci Ziaja ok.5 zł

reklama

Oliwki pielęgnacyjne:
·    Oliwka do skórek i paznokci Diamond Strength, Sally Hansen, ok. 34 zł
·    Oliwka regenerujaca paznokcie i naskórek SPA Oil, Pierre Rene, ok. 13 zł
·    Oliwka w długopisie Cuticle Nourishing Oil, Pupa ok. 40 zł

Odżywki do paznokci:
·    Odżywka do paznokci 3 w 1, Bell, ok. 9 zł.
·    Preparat pobudzający wzrost paznokci Get Growing, Sally Hansen, ok. 38 zł.
·    Wzmacniająca baza z calcium i witaminą B5 Calcium Gel, Pierre Rene, ok. 13 zł.

Suplementy diety:
·    Skrzypovita – ze skrzypem polnym, pokrzywą, witaminami i minerałami, 80 kapsułek ok. 18 zł
·    Belissa 50 drazetek ok. 15 zł
·    Capivit  z biotyną 30 kapsułek ok. 13 zł
·    Oenobiol Paznokcie& Włosy 60 kapsułek  ok. 70 zł

Kasia C.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: