Powakacyjna walka o piękne włosy

Kąpiele słoneczne, nurkowanie w bezkresnych wodach, spacery brzegiem morza czy też zdobywanie szczytów gór - udany urlop zaowocował tym, że jesteś wypoczęta, pięknie opalona, pełna wigoru i zapału do działania. Coś cię jednak irytuje - nie możesz dojść do ładu z włosami, które stały się problematyczne: przesuszone, matowe, nadmiernie się puszą, a każdy kosmyk sterczy w inną stronę.

Podczas wakacji dbamy o ciało, stosując preparaty z filtrami. Co dziwne, takie same produkty do włosów nie cieszą się zbytnią popularnością, a szkoda. Jadąc na wakacje warto zakupić delikatny szampon z filtrami przeciwsłonecznymi lub nawilżająco-regenerujący. Najlepiej zda egzamin odżywka bez spłukiwania do włosów zniszczonych lub taka, która będzie chroniła kolor włosów nie obciążając ich zbyt mocno. Idealnie na wakacjach sprawdza się keratyna oraz jedwab w płynie, które nadają włosom wigoru. Jeżeli zobaczysz, że podczas kąpieli słonecznych i morskich zbyt szybko płowieją i matowieją ci włosy, po każdym myciu płucz je wodą z sokiem z cytryny. Zobaczysz, jak szybko odzyskają blask i witalność.

Gdy już jesteś po urlopie zabierz się za porządek na głowie. Oceń w jakim stanie są twoje włosy. Jeżeli uznasz, że masz bardzo przesuszone włosy, a na dodatek rozdwajające się końcówki, warto udać się do fryzjera - niech podetnie to, co konieczne. W salonie możesz również poddać się zabiegowi, w którym wykorzystywana jest sauna. Na umyte włosy nakładana jest bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywka, następnie siada się pod specjalną „kopułą”, w której wydostaje się gorąca para wodna, otwierająca łuski włosa - to pomaga w przenikaniu dobroczynnych składników w głąb włosa. Po około 20 minutach odżywka jest spłukiwana, a włosy w pełni odżywione i pełne blasku.  Aby włosy doszły do należytej kondycji potrzeba około 4-5 zabiegów, a koszt jednego kształtuje się w granicach 35 – 60 zł.

Oczywiście w zaciszu domu również możesz z powodzeniem zająć się regeneracją włosów. Dobrze byłoby, gdybyś na jakiś czas zapomniała o suszarce, prostownicy czy lokówce. Myjąc włosy nie puszczaj na nie strumienia zbyt gorącej wody - włosy tego nie lubią - a każde mycie zakończ spłukaniem chłodną wodą, która zamknie łuski włosa. Po każdym umyciu nakładaj na włosy odżywkę odpowiednio dobraną do potrzeb twoich włosów. Raz w tygodniu zdecyduj się na intensywną  kurację przy użyciu olejków roślinnych. Odbudowują strukturę włosa, nawilżają i otaczają warstwą ochronną. Sięgnij po olejek kokosowy czy arganowy. Bardzo dobrze sprawdza się również oliwa z oliwek. 1-2 łyżki olejku wmasuj w suche włosy, owiń je folią oraz ręcznikiem. Puść na nie strumień gorącego powietrza. Rozchylają się wówczas łuski włosa, a olejek wnika w warstwę wewnętrzną i zaczyna swoje dobroczynne działanie. Taki kompres pozostaw na 30 minut, następnie umyj włosy delikatnym szamponem, spłucz chłodną wodą  i pozwól, aby same wyschły. Zobaczysz jaka będzie różnica.

reklama

Po letnim wypoczynku warto zwrócić uwagę na kosmetyki do włosów w postaci ampułek. Zawierają składniki o działaniu nawilżającym, wzmacniającym i odbudowującym. Działają znacznie szybciej niż zwykłe odżywki. Kondycja włosów znacznie poprawia się już po pierwszym użyciu, ale aby efekt był trwały należy zabieg powtórzyć co najmniej kilka razy.

Pamiętaj również o odpowiedniej diecie. Ładne włosy lubią żelazo, cynk, miedź oraz witaminy z grupy B. Składniki te znajdują się w fasoli, zielonych liściastych warzywach, pełnoziarnistym pieczywie, płatkach zbożowych, otrębach drobiu i rybach. Jednak, gdy kondycja twoich włosów jest naprawdę bardzo kiepska – sięgnij po dostępne w aptece suplementy diety.

Walka o piękne włosy może trochę potrwać, ale trud z pewnością się opłaci. Twoje włosy będą piękne i wypielęgnowane, jak nigdy dotąd. I takie pozostaną... do następnych wakacji.

Gdy wyjeżdżasz na wakacje warto mieć:

reklama

 • Szampon i odżywkę z serii Solar Sublime, L’Oreal, koszt ok. 45 zł;
 • Solar Sublime Spray spray odżywczy, L’Oreal, 125 ml, ok. 45 zł;
 • Szampon Dualsenses Sun Reflects, Goldwell, 250 ml, ok. 40 zł;
 • Spray ochronny bez spłukiwania z filtrami Dualsenses Sun Reflects, 150 ml, ok. 40 zł

Po urlopie zwróć uwagę na:

 • Szampon Elastyczność i blask do włosów zniszczonych, matowych, Nivea, 250 ml, ok. 10 zł;
 • Elseve omega ceramidy szampon odbudowujący , L’Oreal, 250 ml, ok. 14 zł;
 • Gliss Kur płynny jedwab – szampon, odżywka i fluid, Schwarzkopf, koszt w granicach 10-20 zł;
 • ProVit – keratyna w płynie, Loton, 100 ml ok. 9 zł;
 • Płynny jedwab do włosów, Joanna Styling, 100 ml, ok. 17 zł;
 • Odżywczy olejek na gorąco Hair Solutions nurture Hot Oil, Oriflame, 15 ml, ok.6 zł;
 • L’Oreal Expert force refill, ampułka 15 ml, ok.15 zł


Kasia C.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: