Na ratunek włosom - keratyna

Na ratunek włosom - keratyna

Urlop, urlop i po urlopie. Było świetnie! Sporo pływałaś, leniuchowałaś na słonecznej plaży. Masz pięknie opaloną skórę i… zniszczone włosy. Jak je wesprzeć w procesie powrotu do dawnej świetności? Na pomoc przychodzi keratyna.

Keratyna – co to?

Keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, odpowiedzialnym za właściwości fizykochemiczne włosów, a także ich wygląd, kondycję i jakość. Najważniejsza strukturalna część łodygi włosa - czyli kora - jest zbudowana ze skręconych włókienek keratyny związanych ze sobą poprzecznymi wiązaniami dwusiarczkowymi. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłony włosa, której stan odpowiedzialny jest za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych.

reklama

Dobrodziejstwo keratyny

Obok zdolności wypełniania ubytków w strukturze włosów, hydrolizat keratyny wykazuje również właściwości nawilżające i regulujące wilgotność. Pozwala to utrzymać właściwą zawartość wody wewnątrz włosa oraz właściwy poziom nawilżenia skóry głowy. Chroni włosy i skórę przed ich nadmiernym wysychaniem i zapewnia im odpowiednią sprężystość, elastyczność i miękkość.
Keratyna regeneruje uszkodzenia i wypełnia ubytki w strukturze włosów, a dodatek serycyny wytwarza na powierzchni włosa warstwę ochronną.

Kosmetyki z keratyną

Keratynę warto stosować zawsze wtedy, gdy włosy są suche i zniszczone. Wystarczy sięgnąć po kosmetyki, które ją zawierają. Mogą to być maski do spłukiwania, odżywki w spay’u czy szampony.

Aktywna keratyna w kosmetykach to:

·    zwiększenie grubości i objętości włosów
·    wzrost elastyczności, nawilżenia i połysku włosów
·    zmniejszenie tendencji do rozszczepiania końcówek
·    łatwiejsze rozczesywanie
·    wzrost wytrzymałości mechanicznej i sztywności
·    zwiększenie podatności na skręcanie i układanie włosów
·    zapewnienie włosom odpowiedniej sprężystości, elastyczności i miękkości.

Źródło: informacja prasowa Loton

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

reklama