reklama

Zadbaj o włosy. Na wiosnę

W czasie zimy, a także na początku wiosny, mamy wiele zastrzeżeń do swoich włosów.

Zawsze z nimi jest coś nie tak. A to po zdjęciu czapki elektryzują się i puszą, szybko przetłuszczają, są zbyt cienkie i łamliwe, albo z kolei są zbyt grube i nie układają się tak, jakbyśmy chciały. Strasznie to denerwujące.

Za kiepską kondycję włosów możemy winić centralne ogrzewanie, mróz i duże skoki temperatur, ale także... pielęgnacja. O tym, jak włos wygląda, decyduje jego zewnętrzna część. Zabiegi, którym w domu poddajemy włosy powodują naruszenie zewnętrznej struktury. Przez rozchylone łuski wnikają zanieczyszczenia oraz wilgoć. To właśnie one odpowiedzialne są za puszenie oraz niezbyt zdrowy wygląd włosów.

Za chwilę wiosna, zdejmiemy czapki z głów. Już teraz warto pomyśleć, co zrobić, by poprawić stan włosów, a co za tym idzie - wpłynąć na wygląd i samopoczucie.

Twój plan na wiosnę:

Pielęgnację włosów należy traktować bardzo poważnie - włosy są wizytówką każdej kobiety.

 • Najlepiej byłoby rozpocząć od wizyty u fryzjera. Oceni on, w jakim stanie są włosy i zaproponuje odpowiedni profesjonalny zabieg nawilżający lub odżywczy oraz odpowiednie kosmetyki, a także odświeży kolor, podetnie zniszczone końcówki włosów lub całkowicie odmieni stylizację.
 • Myj włosy wtedy, kiedy jest taka potrzeba – dostosuj jednak szampon do skóry głowy. Podczas mycia postaraj się być delikatna – nie szarp, nie trzyj włosów całymi dłońmi, ale skórę głowy delikatnie muskaj opuszkami. Pamiętaj, że ważne są odpowiednio kosmetyki. Wybieraj je, hołdując żelaznej zasadzie, że szampon dobieramy do skóry głowy, a odżywkę do typu włosów.
 • Stosuj odpowiednią odżywkę – jeżeli zdecydujesz się na lekką nawilżającą, możesz nałożyć ją na całej długości włosa, w przypadku cięższych odżywek lub masek nakładaj je od połowy długości włosa. Potrzymaj ją na włosach 3-5 minut, aby zawarte w niej składniki zdążyły przeniknąć wgłąb włosa.
 • Dokładnie spłukuj włosy – jeżeli nawet niewielkie ilości odżywki lub maski pozostaną, spowodują w ciągu dnia albo puszenie włosów, albo ich przetłuszczenie. Płukanie zawsze kończ chłodnym strumieniem wody, aby łuski włosa pięknie się zamknęły.
 • Wycieraj włosy delikatnie – nie szarp ich, nie zawijaj w ścisły turban z ręcznika. Idealnie byłoby osuszyć je papierowym ręcznikiem. Najlepiej byłoby, aby włosy wyschły samodzielnie. Wtedy będą wyglądały zdrowo i będą pięknie błyszczały. Jeżeli czas i struktura włosa nie pozwala na to, postaraj się używać prostownicy czy lokówki z umiarem - w miarę potrzeb. Susz je chłodnym strumieniem suszarki.

Jeżeli masz włosy cienkie i bardzo delikatne, pomyśl o skorzystaniu z kosmetyków zawierających olejki. Zastosuj je na noc - podczas snu doskonale regenerują włosy, a także je naprawiają. Jeżeli masz włosy długie, pamiętaj, że potrzebują one szczególnej troski, ponieważ z upływem czasu tracą blask i elastyczność – pod swoim własnym ciężarem mogą się łamać i kruszyć. Dla nich powstała linia kosmetyków anty-aging.

Poświęć swoim włosom trochę więcej czasu. Przygotuj je nie tylko na powitanie wiosny, ale i na potężną dawkę letnich promieni słonecznych. Jeżeli wzmocnisz i odżywisz je teraz, także latem będziesz zachwycała pięknymi, doskonale nawilżonymi i odżywionymi włosami.

Warto spróbować:

 • Himalaya – rewitalizujący olejek do włosów, 200 ml ok. 20 zł; szampon oraz odżywka – reapair&regeneration protein 200 ml, 16,50-20,00 zł;
 • Pat&Rub – szampon oraz odżywka łagodność, blask, wzmocnienie, po 200 ml 86 zł;
 • L'Oreal Professionel – kosmetyki z lini Mythic Oil – szampon, odżywka, maska, 40-65 zł; olejek 125 ml ok. 60 zł;
 • Pantene seria Aqua light – szampon, odżywka ok. 20 zł;
 • Schwarzkopf Professional - Peeling do włosów i skóry głowy ( w salonach fryzjerskich), 200 ml ok. 78 zł;
 • seria Macadamia Natural oil – szampon, odżywka, olejek, ok. 35 zł- 90 zł;
 • Wella ProSeries - Frizz Control, szampon, odźywka, 400 ml ok. 17 zł


Kasia C.

reklama