Co kupić dziecku na Gwiazdkę? Zobacz, co proponuje Dante!

Materiał sponsorowany 
Co kupić dziecku na Gwiazdkę? Zobacz, co proponuje Dante!

Powoli zaczynamy myśleć o Gwiazdce. Jak co roku, tradycyjnie, wielu rodziców zastanawia się nad tym, co kupić dziecku pod choinkę. Możliwości jest wiele, kuszą reklamy i sklepowe półki. Na co się zdecydować? Z pewnością warto wybrać coś inspirującego i interesującego, co zachwyci dziecko na dłużej, a i pozwoli mu zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności. Na szczęście istnieją pewniaki. Poznaj „must-have” na Gwiazdkę.

Jaką zabawkę kupić dziecku na Gwiazdkę?

Czym się kierować, wybierając prezent gwiazdkowy dla dziecka? Warto zwracać uwagę na to, by zabawka była dostosowana do wieku i umiejętności dziecka, jak również do jego zainteresowań. Powinna być dobra jakościowo, solidna i trwała. Ważne jest, by była bezpieczna i starannie wykonana.

Zabawka powinna budzić w dziecku zainteresowanie, ale także pozytywne emocje i postawy. Dobrze, by była inspirująca, ciekawa, kreatywna, a i edukacyjna w szerokim tego słowa znaczeniu. Powinna uczyć nie tylko kolorów, pór roku czy rozróżniania kształtów, ale także rozpoznawania emocji, odkrywania praw fizyki czy zasad społecznych. Dobrze, by wykorzystywała naturalną ciekawość dziecka i fascynację światem. Powinna zachęcać do twórczej zabawy i główkowania oraz sprawiać, że czas z nią spędzany będzie wartościowy.

Poznaj must-have każdej Gwiazdki

Jaki zatem prezent wybrać na Gwiazdkę? Poznaj propozycje, które są „must-have” każdej Gwiazdki.

Lalka Bua

Dzieci, które lubią bawić się bawić w dom czy lekarza, z pewnością ucieszy wyjątkowa lalka Bua. To duża lalka funkcyjna włoskiej marki Cicciobello. Ponieważ się przeziębiła, trzeba zrobić wszystko, by ją wyleczyć. Lala płacze, a gdy czuje się wyjątkowo źle, ma zaczerwienione policzki. Dziecko podczas zabawy i opieki nad chorą lalką może używać dołączonych do zestawu lekarstw, stetoskopu, a nawet strzykawki, by wykonać zastrzyk, kiedy inne lekarstwa nie pomogą.

- Zabawa w dom, włączając w to odgrywanie różnego rodzaju ról jest nie tylko sposobem na nudę - ma ona dla dzieci ogromne znaczenie w kontekście ich rozwoju. Rozwija kreatywność dzięki odtwarzaniu różnego rodzaju scenariuszy napędzanych dziecięcą wyobraźnią.

Emotion Pets

Wielbicieli pluszaków, a także kotków i piesków ucieszą Emotion Pets. To trzy maskotki (kotek, czarny piesek, szary piesek), które są śliczne i doskonałe do przytulania, ponieważ wykonano je z wysokiej jakości pluszu. Zachęcają, by się nimi opiekować (płaczą prawdziwymi łzami). Mogą stać się ulubioną przytulanką, uroczym przyjacielem i powiernikiem dziecięcych tajemnic.

- Zabawa z Emotion Pets pozwala na zajmowanie się pluszakiem, który wymaga opieki. Dzieci mogą używać różnego rodzaju akcesoriów, by ukoić płacz swojej ulubionej zabawki lub zdiagnozować chorobę. Ta forma zabawy może również pomóc w oswojeniu się dziecka z wizytami u lekarza, których dzieci często się boją.

Robot Emiglio

Fanów robotów i kosmicznych przygód ucieszy Emiglio. To 40-centymetrowy robot funkcyjny, który reaguje na ruch i obecność człowieka różnymi rodzajami ruchu oczu i głowy. Przy zabawie Emiglio może prezentować aż 8 różnych form mimiki: od bycia szczęśliwym, przez ciekawość, aż po zaspanie, kiedy przez chwilę nie jest używany. Podczas poruszania się (sterowanie odbywa się dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi), robot wydaje z siebie dźwięki i świeci. Dodatkową funkcją jest syntetyzator głosu.

Gry i zabawki edukacyjne Carotina

Doskonałym prezentem dla każdego dziecka są zabawki rozwojowe: klocki (z matą, w plecaku czy klocki konstrukcyjne), puzzle, quizy, układanki, łamigłówki, gry pamięciowe i loteryjki.

Zabawki edukacyjne są fantastyczne, ponieważ bawiąc, uczą: rozwijają umiejętności dziecka, ćwiczą jego pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię, doskonalą logiczne myślenie, a i budują wytrwałość. Co ważne, zachęcają do nauki liczenia, czytania, często także w języku obcym, a także poznawania ciała człowieka czy życia na farmie bądź w dżungli.

Carotina to wiele inspirujących i wartościowych propozycji zarówno dla niemowlaków, jak i przedszkolaków. Nie sposób się z nią nudzić.

Na szczególną uwagę zasługuje Laboratorium 50 gier z Carotiną. To bogaty zestaw stworzony z myślą o przedszkolakach. Dzieci mają do dyspozycji grającą i podświetlaną Carotinę oraz mnóstwo materiałów wykonanych z grubego kartonu, przedstawiających sympatyczne zwierzęta i przedmioty ze świata farmy.

Dobrym pomysłem na gwiazdkowy prezent dla maluchów są także gadżety, takie jak Carotina Tablica LED. To świecąca, fluorescencyjna tablica, dzięki której rysunki dziecka są widoczne w ciemności. Zabawa oferuje 8 różnych trybów podświetlenia. Tablica LED jest wszechstronna jak klasyczna tablica i świecąca jak neonowy szyld. Zawiera 30 kart dydaktycznych z zadaniami o rosnącym poziomie trudności. Dzięki nim dzieci ćwiczą motorykę małą, co jest świetnym wstępem do nauki pisania.

Aby korzystać z kart, wystarczy położyć je na papierowej podstawce i włożyć pod przezroczysty ekran tablicy. Rysunki wykonuje się przy pomocy trzech fluorescencyjnych pisaków, które znajdują się w zestawie. Dzięki nim można rysować nieskończenie wiele razy, zmazując rysunki suchą ściereczką.

Ciekawą propozycją jest także zestaw edukacyjny 3 w 1 marki Carotina. W jego skład wchodzi biurko aktywnego przedszkolaka razem ze specjalnym stołkiem oraz tablicą LED. Podświetla się ona kilkoma kolorami, a dzięki 4 markerom fluorescencyjnym można na niej tworzyć niecodzienne rysunki, które się podświetlają.

Innym pomysłem na prezent jest kosmiczny Kosmiczny Alfabet z Carotiną. To elektroniczna baza dydaktyczna, stworzona na podstawie metody nauki czytania i alfabetu dla dzieci. Wyposażona jest w wiele efektów świetlnych, posiada 6 klawiszy i 6 funkcji dydaktycznych.

Według psychologów podkreśla, że odpowiednio dobierane zabawki i sposób zabawy we wczesnym dzieciństwie wspierają jego rozwój w późniejszym życiu. Należy jednak zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku zabawki, które nie wykraczają poza umiejętności intelektualne dziecka. W przeciwnym wypadku można odnieść odwrotny skutek: zniechęcenie czy obniżone poczucie własnej wartości wynikające z nieumiejętności właściwego użytkowania zabawki. 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: