reklama
6 pomysłów na udane święta

6 pomysłów na udane święta

Aby naprawdę odpocząć podczas świąt, uniknąć stresów i niespodzianek, by celebrować je przez wielkie ce, warto się dobrze przygotować. Jak? Oto nasze podpowiedzi:

1.Przygotuj prezenty dla wszystkich gości

– może uda się w tym roku spełnić ich małe marzenia? Pamiętaj o ich pięknym opakowaniu! A może Mikołaj sprawi, że pod choinką znajdziecie coś wspólnego dla siebie? Płytę z familijnym filmem, scrabble, a może … bilety na lodowisko?

2.Przygotuj tradycyjne, świąteczne specjały
– może nawet uda się wam uniknąć przedświątecznej gorączki i rodzinnie upiec ciasteczka? Jeśli spędzacie święta w szerszym gronie, postaraj się, by ciężar przygotowania potraw był rozłożony również na innych biesiadników, nie bierz wszystkiego na siebie.

3. Abyś nie była zestresowana, nie zostawiaj na ostatnią chwilę tego, co zaplanowałaś w ramach świątecznych porządków – warto dużo wcześniej rozplanować etapy tej akcji, nie zapomnij zaangażować w nią domowników.

4.Zadbaj o odpowiednią oprawę świąt: kup choćby najmniejszą, ale pachnącą choinkę (na przykład w doniczce - drzewko później możesz przesadzić do ogródka) lub chociaż „żywy” stroik; zaopatrz się w nastrojowe kolędy, odświętny obrus na świąteczny stół, ładne serwetki, świece; udekoruj dom aniołami, gałązkami świerkowymi czy zimowymi witrażami.

5.Na okres świąt wyłącz telewizor, konsolę i komputer - niech Boże Narodzenie będzie pretekstem do wspólnego spędzania czasu: idźcie razem na sanki, pograjcie w chińczyka, spotkajcie się z przyjaciółmi lub oddajcie się wspomnieniom, oglądając rodzinne fotografie.

6.Święta to czas, który kojarzy się z rodzinnymi spotkaniami przy stole, z ciepłą, serdeczną atmosferą. Jeśli jednak w waszym przypadku spotkania z rodziną są po prostu męczące czy bardzo stresujące – to może warto nie być wiernym tradycji i na te kilka dni wyjechać w góry?


reklama

Niezbędniki w dziale rodzina