Oszczędzanie dla dziecka – co warto wiedzieć?

Materiał sponsorowany 
Oszczędzanie dla dziecka – co warto wiedzieć?

Czy wiesz, że według danych Centrum im. Adama Smitha, koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w 2023 roku wynosi aż 309 tys. zł, a dwójki dzieci to już 513 tys. zł? Te liczby przyprawiają o zawrót głowy, prawda? Zadając sobie pytanie, jak możesz przygotować się na te wydatki, na myśl przychodzi regularne oszczędzanie. To właśnie oszczędności mogą stanowić klucz do zabezpieczenia finansowego twojej rodziny i przyszłości twoich dzieci.

Dlaczego oszczędzanie na przyszłość dziecka jest ważne?

Odpowiedź jest prosta - to nie tylko poduszka finansowa, która może wesprzeć edukację dziecka, jego pierwszy samochód, czy nawet zakup mieszkania, ale również cenna lekcja odpowiedzialności i gospodarności, której dziecko doświadczy obserwując działanie rodzica.

Odkładając pieniądze dla córki czy syna warto korzystać z różnych rozwiązań, które oferują banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Zbieranie funduszy, poprzez gromadzenie ich w kopercie czy przysłowiowej skarpecie, nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem. Nie chroni pieniędzy, także przed utratą wartości, ani nie pozwali ich pomnożyć.

Sposób oszczędzania bądź lokowania środków, czyli wybór odpowiedniej formy odkładania określonych sum, jest bardzo ważny. By osiągnąć sukces, ważny jest zatem wybór optymalnego narzędzia finansowego, ale także systematyczność i to, by przedsięwzięcie rozpocząć odpowiednio wcześnie. Najlepszą strategią jest tutaj długoterminowa regularność.

Oszczędzanie dla dziecka – ubezpieczenie ochronno - oszczędnościowe

Sposobów, by zgromadzić kapitał dla dziecka, jest sporo. Obecnie można to robić za pomocą specjalnych produktów.

Wartym uwagi rozwiązaniem, które umożliwia systematyczne gromadzenie kapitału dla dziecka jest ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe, na przykład Ubezpieczenie START W ŻYCIEprodukt proponowany przez VeloBank razem z Prudential, ubezpieczycielem działającym w Polsce pod marką Pru.

To rozwiązanie łączące w sobie cechy typowego ubezpieczenia na życie, zapewniającego wypłatę świadczenia w razie śmierci ubezpieczonego i długoterminowego planu oszczędzania który pozwala na gromadzenie dodatkowych środków na przyszłość i ich wypłatę w przypadku dożycia przez ubezpieczonego końca umowy.

– To rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy chcą zabezpieczyć finanse na przyszłą edukację swoich dzieci. START W ŻYCIE łączy w sobie ubezpieczenie na życie z oszczędzaniem na przyszłość dziecka. Życie pisze różne scenariusze, dlatego naszym klientom proponujemy produkt, z którym dzięki wpłacaniu co miesiąc relatywnie niewielkich kwot mogą zgromadzić środki, które w przyszłości pomogą zabezpieczyć finanse na studia czy zakup pierwszego mieszkania, niezależnie od tego co się wydarzy do tego czasu – mówi Michał Staniszewski, Dyrektor Biura Bancassurance w VeloBanku.

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka wizja, że idzie na studia może wydawać się bardzo odległa. Warto jednak mieć świadomość, ile one kosztują. Roczne wydatki na studia w Polsce (nawet bezpłatne) zaczynają się od około 24 tys. zł (mieszkanie, transport, wyżywienie, koszty podstawowych pomocy naukowych), przy czym studia płatne mogą osiągać nawet 100 tys. zł za rok akademicki. Dla studentów z aspiracjami międzynarodowymi, koszty te mogą wzrosnąć nawet do 350 tys. zł za rok akademicki na renomowanych uniwersytetach Ivy League w USA [1].

Dlatego może warto pomyśleć teraz o przyszłości? Oszczędzanie teraz sprawi, że później po prostu będzie łatwiej. 

Jak działa Ubezpieczenie START W ŻYCIE?

Rozwiązanie obejmuje ubezpieczenie na życie i dożycie, a dzięki długoterminowemu planowi pozwala na zabezpieczenie finansowej przyszłości dziecka. Co istotne, za dodatkową opłatą istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia adekwatnie do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe START W ŻYCIE przeznaczone jest dla dziecka, które ukończyło 3. miesiąc życia i nie ukończyło jednocześnie 16 lat. Dzięki umowie ubezpieczenia, którą może zawrzeć tak rodzic, jak i inna pełnoletnia osoba, na przykład ciocia czy dziadek, odkładane są dodatkowe pieniądze na start dla dziecka.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Zawierając umowę z Pru, umawiasz się na gwarantowaną kwotę jaką dziecko otrzyma w określonym, ważnym momencie swojego życia oraz potencjał wzrostu w postaci premii rocznych i premii końcowej. Warto więc zdecydować się na jak najdłuższy okres ubezpieczenia.

Choć miesięczna składka ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowego nie jest wielką kwotą (wynosi od 125 zł miesięcznie*), pozwala na budowanie poważnego kapitału w perspektywie długoterminowej. Nie bez znaczenia są również  premie roczne i premia końcowa, które mogą zostać przyznane w trakcie trwania umowy ubezpieczenia, które także powiększają wartość gromadzonych środków.

Warto pamiętać, że najkorzystniejsze warunki można uzyskać przy ubezpieczeniu na 20 lat lub dłużej. Minimalny okres ubezpieczenia wynosi 10 lat, przy czym maksymalnie ubezpieczenie może trwać do rocznicy umowy następującej po ukończeniu przez dziecko 25. roku życia.

Dlatego odwiedźcie najbliższy oddział VeloBanku i porozmawiajcie z doradcą, który przedstawi wam korzyści i możliwości, jakie niesie ze sobą ubezpieczenie START W ŻYCIE. To nie tylko inwestycja w edukację, ale także w przyszłe możliwości i niezależność finansową dzieci.

* Wysokość składki za ubezpieczenie START W ŻYCIE jest ustalana indywidualnie i zależy od wysokości gwarantowanej sumy z tytułu dożycia, taryfy Prudential, profilu oszczędzania, wie­ku ubezpieczonego, okresu ubezpieczenia, częstotliwości opłacania składek oraz wyników oceny ryzyka ubezpie­czeniowego. Przykład umowy z minimalną wysokością składki jest przestawiony w artykule poglądowo, bez analizy Twoich oczekiwań i możliwości oraz nie daje pewności, że przedstawione rozwiązanie jest w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań oraz do Twojej sytuacji finansowej. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy prosimy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia dostępnymi na stronie www.pru.pl

1. Analiza VeloBanku, https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/ile-kosztuja-studia-w-polsce-i-za-granica-dlaczego-warto-odkladac-pieniadze-na-edukacje-dziecka.html

Ochrony ubezpieczeniowej udziela Prudential International Assurance plc z siedzibą w Dublinie działający na rynku polskim poprzez Prudential International Assurance plc Spółka Akcyjna Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie (PIA), oferujący produkty ubezpieczeniowe pod marką Pru.
VeloBank S.A. pełni rolę agenta ubezpieczeniowego wpisanego do rejestru agentów ubezpieczeniowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego, pod numerem 11254447/A. VeloBank S.A. z siedzibą w Warszawie (00-843) przy Rondzie Ignacego Daszyńskiego 2 C wykonuje czynności agencyjne na rzecz wielu zakładów ubezpieczeń.

Przed podpisaniem Umowy ubezpieczenia należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz kosztami ubezpieczenia. Należy zwrócić uwagę szczególnie na zakres ochrony ubezpieczeniowej, sumę ubezpieczenia, warunki zawarcia Umowy ubezpieczenia, zasady odstąpienia lub wypowiedzenia Umowy ubezpieczenia oraz ograniczenia lub wyłączenia odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń. Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępne są na stronie internetowej VeloBanku pod adresem: www. velobank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-start-w-zycie.html

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: