BB Rozmowy

Bycie samotną mamą, czyli o samodzielności, niepewności i poczuciu mocy

Nie lubi nazwy samotna, bo samotną też można być w związku. Helena jest mamą samodzielną. Wychowuje dwóch synów. Dwukrotnie musiała stawić czoła samodzielnemu macierzyństwu. Jak daję radę? Co było najtrudniejsze? Gdzie szukała pomocy? W jaki sposób odnalazła i pokochała samą siebie?  Jak otworzyła się na nowy związek? I jak wspiera inne samodzielne mamy.  Dowiecie się z mojej rozmowy z Heleną Bielawską - samodzielną mamą i doulą.

W Polsce jest coraz więcej samodzielnych rodziców, najczęściej ta rola przypada mamom. I chociaż miłość dziecka potrafi dodawać skrzydeł, to czasami dopada je lęk o przyszłość, poczucie osamotnienia i braku zrozumienia.

Bywają pogardliwie nazywane alimenciarami. Nierzadko spotyka je ostracyzm towarzyski, bo postrzegane są jako potencjalne łowczynie cudzych mężów. 

Tymczasem samotne macierzyństwo/rodzicielstwo wymaga dużo siły, poświęcenia, wytrwałości i odwagi. I one dają radę. I robią fantastyczne rzeczy. 

Przypominam, że samotne macierzyństwo nie stało się przeszkodą, żeby J.K. Rowling stała się pisarką o światowej sławie. Melissa Kieling, gospodyni domowa i mama trójki dzieci po odejściu męża stworzyła innowacyjne, chłodzące torby na lunch i od lat, z sukcesem, prowadzi firmę PackIt. Stała się milionerką. 

W Polsce jedna z głośniejszych samodzielnych mam jest Aleksandra Dulkiewicz, która została prezydentem Gdańska, czy Joanna Przetakiewicz, która z sukcesami prowadzi firmę La Mania.

Jednak nie wszystkie kobiety odnajdują się w nowej roli. Część z nich potrzebuje pomocy. Dlatego samodzielna mamo, jeśli potrzebujesz wsparcia, dołącz do naszego forum.


Jeśli potrzebujesz rozmowy ze specjalistą znajdź najbliższy Ośrodek interwencji Kryzysowej.
Możesz też skorzystać z bezpłatnego Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 codziennie od 14:00 do 22:00!
 
A jeśli jesteś w ciąży, może ci się przydać Telefon Zaufania dla Kobiet w ciąży i Rodziny, tel. 85 732 22 22- czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 do 17:00.

Samodzielne macierzyństwo nie musi wiązać się z samotnością!

W ubiegłych tygodniach:

Page 1 of 4.

Webinar. Jak nauczyć maluszka mówić? 2.12.
Skąd będę wiedzieć, że to już poród?
Jak dbać o bliznę po CC i nacinaniu krocza?
Premiera nowej linii kosmetyków Clochee Baby&Kids. Dołącz do webinaru!
Powiedz komuś. Wybór powinien należeć do każdej z nas
Nowości w BB, czyli - o matko, tego nie przegap!

Nowości w BB, czyli - o matko, tego nie przegap!

Wiadomości o tym co się dzieje w portalu!

Dlaczego warto się bawić w zabawy paluszkowe?

Dlaczego warto się bawić w zabawy paluszkowe?

Jak na rozwój dzieci wpływają zabawy paluszkowe? Jak mają wpływ na rozwój mowy dziecka? I dlaczego zabawy paluszkowe są dobre nie tylko dla najmłodszych?

O dorastaniu do roli matki i pokonywaniu wstydu...

O dorastaniu do roli matki i pokonywaniu wstydu...

Rozmawiamy o rodzicielstwie, dorastających dzieciach, wdzięczności, wprowadzaniu zmian w życie, o docenianiu samego siebie i akceptacji.

Jesteś spięta? Zacznij od gimnastyki twarzy!

Jesteś spięta? Zacznij od gimnastyki twarzy!

Ciągle poważne tematy, a potrzebujemy też trochę się zrelaksować. Tak więc, dzisiaj zapraszam na gimnastykę twarzy. Czego się dowiesz i nauczysz?

In vitro. Kiedy może pomóc?

Page 1 of 4.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: