reklama

Temat Tygodnia BabyBoom.pl

Bycie samotną mamą, czyli o samodzielności, niepewności i poczuciu mocy

Nie lubi nazwy samotna, bo samotną też można być w związku. Helena jest mamą samodzielną. Wychowuje dwóch synów. Dwukrotnie musiała stawić czoła samodzielnemu macierzyństwu. Jak daję radę? Co było najtrudniejsze? Gdzie szukała pomocy? W jaki sposób odnalazła i pokochała samą siebie?  Jak otworzyła się na nowy związek? I jak wspiera inne samodzielne mamy.  Dowiecie się z mojej rozmowy z Heleną Bielawską - samodzielną mamą i doulą.

W Polsce jest coraz więcej samodzielnych rodziców, najczęściej ta rola przypada mamom. I chociaż miłość dziecka potrafi dodawać skrzydeł, to czasami dopada je lęk o przyszłość, poczucie osamotnienia i braku zrozumienia.

Bywają pogardliwie nazywane alimenciarami. Nierzadko spotyka je ostracyzm towarzyski, bo postrzegane są jako potencjalne łowczynie cudzych mężów. 

Tymczasem samotne macierzyństwo/rodzicielstwo wymaga dużo siły, poświęcenia, wytrwałości i odwagi. I one dają radę. I robią fantastyczne rzeczy. 

Przypominam, że samotne macierzyństwo nie stało się przeszkodą, żeby J.K. Rowling stała się pisarką o światowej sławie. Melissa Kieling, gospodyni domowa i mama trójki dzieci po odejściu męża stworzyła innowacyjne, chłodzące torby na lunch i od lat, z sukcesem, prowadzi firmę PackIt. Stała się milionerką. 

W Polsce jedna z głośniejszych samodzielnych mam jest Aleksandra Dulkiewicz, która została prezydentem Gdańska, czy Joanna Przetakiewicz, która z sukcesami prowadzi firmę La Mania.

Jednak nie wszystkie kobiety odnajdują się w nowej roli. Część z nich potrzebuje pomocy. Dlatego samodzielna mamo, jeśli potrzebujesz wsparcia, dołącz do naszego forum.


Jeśli potrzebujesz rozmowy ze specjalistą znajdź najbliższy Ośrodek interwencji Kryzysowej.
Możesz też skorzystać z bezpłatnego Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 codziennie od 14:00 do 22:00!
 
A jeśli jesteś w ciąży, może ci się przydać Telefon Zaufania dla Kobiet w ciąży i Rodziny, tel. 85 732 22 22- czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 do 17:00.

Samodzielne macierzyństwo nie musi wiązać się z samotnością!

W ubiegłych tygodniach:

USG w ciąży. Co powinnaś wiedzieć? Rozwiewamy wątpliwości

USG w ciąży. Co powinnaś wiedzieć? Rozwiewamy wątpliwości

Jak często robić usg w ciąży? Czy badanie jest bezpieczne? Kiedy poznasz płeć dziecka? Dr n. med. Filip Dąbrowski, specjalista położnictwa i ginekologii rozwiewa wszystkie wątpliwości. I to w fantastycznym stylu!

Bycie samotną mamą, czyli o samodzielności, niepewności i poczuciu mocy

Bycie samotną mamą, czyli o samodzielności, niepewności i poczuciu mocy

Nie lubi nazwy samotna, bo samotną też można być w związku. Helena jest mamą samodzielną. Wychowuje dwóch synów. Opowiada jak sobie poradziła, jak znalazła pomoc i wreszcie jak pokochała samą siebie.

Pierwsze dni w przedszkolu. Jak przygotować dziecko?

Pierwsze dni w przedszkolu. Jak przygotować dziecko?

Pierwsze dni w przedszkolu bywają pełne emocji. Zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Z psycholog i pedagog Katarzyną Wasiak porozmawiam o tym, co możemy zrobić, żeby ten start był dla naszego dziecka łagodny.

Myślałam, że jestem złą matką

Myślałam, że jestem złą matką

Rozmawiamy o depresji poporodowej z Jolą, mamą małego Stasia. Jestem jej ogromnie wdzięczna, za to, że odważyła się podzielić z wami swoim doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki naszej rozmowie uwierzycie, że warto pójść po pomoc.

Czym jest autyzm - rozmowa z Marią Jędral

Czym jest autyzm - rozmowa z Marią Jędral

Czym jest autyzm i jego spektrum? Dlaczego rodzice powinni o siebie zadbać? Gdzie mogą szukać pomocy? W zrozumieniu pomaga Maria Jędral lekarz, mama autystycznego Adama i współzałożycielka fundacji Rozwiązać Autyzm, gdzie swoją radą i wsparciem służy rodzicom dzieci autystycznych.

Zabawki sensoryczne. Mama z pasją z Sensokaktus.com

Zabawki sensoryczne. Mama z pasją z Sensokaktus.com

Tym razem rozmawiam z Martą Niedzielską z www.sensokaktus.com

Z Martą poznałyśmy się kilka lat temu, podczas babyboomowej akcji O Matko Jesteś Kobietą. Była jedną z laureatek konkursu. Bardzo żałowałam, że nie zdecydowała się wypłynąć na szerokie wody.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: