BB Rozmowy

Bycie samotną mamą, czyli o samodzielności, niepewności i poczuciu mocy

Nie lubi nazwy samotna, bo samotną też można być w związku. Helena jest mamą samodzielną. Wychowuje dwóch synów. Dwukrotnie musiała stawić czoła samodzielnemu macierzyństwu. Jak daję radę? Co było najtrudniejsze? Gdzie szukała pomocy? W jaki sposób odnalazła i pokochała samą siebie?  Jak otworzyła się na nowy związek? I jak wspiera inne samodzielne mamy.  Dowiecie się z mojej rozmowy z Heleną Bielawską - samodzielną mamą i doulą.

W Polsce jest coraz więcej samodzielnych rodziców, najczęściej ta rola przypada mamom. I chociaż miłość dziecka potrafi dodawać skrzydeł, to czasami dopada je lęk o przyszłość, poczucie osamotnienia i braku zrozumienia.

Bywają pogardliwie nazywane alimenciarami. Nierzadko spotyka je ostracyzm towarzyski, bo postrzegane są jako potencjalne łowczynie cudzych mężów. 

Tymczasem samotne macierzyństwo/rodzicielstwo wymaga dużo siły, poświęcenia, wytrwałości i odwagi. I one dają radę. I robią fantastyczne rzeczy. 

Przypominam, że samotne macierzyństwo nie stało się przeszkodą, żeby J.K. Rowling stała się pisarką o światowej sławie. Melissa Kieling, gospodyni domowa i mama trójki dzieci po odejściu męża stworzyła innowacyjne, chłodzące torby na lunch i od lat, z sukcesem, prowadzi firmę PackIt. Stała się milionerką. 

W Polsce jedna z głośniejszych samodzielnych mam jest Aleksandra Dulkiewicz, która została prezydentem Gdańska, czy Joanna Przetakiewicz, która z sukcesami prowadzi firmę La Mania.

Jednak nie wszystkie kobiety odnajdują się w nowej roli. Część z nich potrzebuje pomocy. Dlatego samodzielna mamo, jeśli potrzebujesz wsparcia, dołącz do naszego forum.


Jeśli potrzebujesz rozmowy ze specjalistą znajdź najbliższy Ośrodek interwencji Kryzysowej.
Możesz też skorzystać z bezpłatnego Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 codziennie od 14:00 do 22:00!
 
A jeśli jesteś w ciąży, może ci się przydać Telefon Zaufania dla Kobiet w ciąży i Rodziny, tel. 85 732 22 22- czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 do 17:00.

Samodzielne macierzyństwo nie musi wiązać się z samotnością!

W ubiegłych tygodniach:

Strona 1 z 3.

O ciąży, porodzie, połogu i kolejne webinary
Rozwój dziecięcych stóp od  niemowlaka do przedszkolaka
Koronawirus COVID - 19. Lekarze odpowiadają BB mamom
Czy to ciąża? Odpowiada dr n. med. Tomasz Zając.
Jak wyjść z przemocowego związku. Rozmowa, której trzeba posłuchać

Jak wyjść z przemocowego związku. Rozmowa, której trzeba posłuchać

Sprawia mi radość, kiedy myślę, gdzie jestem teraz - mówi bohaterka rozmowy. Przez 8 lat zbierała siłę, żeby odejść z przemocowego związku. Później, uczyła się jak wyjść z roli ofiary.

Epidemia grypy 2020 r. Jak się uchronić?

Epidemia grypy 2020 r. Jak się uchronić?

Na grypę zachorowało już 1,8 miliona Polaków. Ponad 4 tysiące z nich wymagała hospitalizacji. Jak odróżnić grypę od infekcji wirusowej? Jak możesz się zarazić? Jak leczy się grypę?

Less waste. Pierwsze kroki, czyli od czego zacząć

Less waste. Pierwsze kroki, czyli od czego zacząć

Rozmawiam z Oliwią Budzińską z bloga bezmarnowania.pl o tym jak możemy mieć dobre życiu w duchu less waste

Zmiany, nowe otwarcia, po prostu 2020 rok. Startujesz ze mną?

Zmiany, nowe otwarcia, po prostu 2020 rok. Startujesz ze mną?

Nowy rok i nowe wyzwania. Życzę, żeby nam wszystkim było dobrze. Żebyśmy znaleźli dla siebie sposób na życie, który będzie nam najbliższy.

Zabawki dla niemowląt i dzieci. Poradnik prezentowy dla niebanalnych rodziców

Zabawki dla niemowląt i dzieci. Poradnik prezentowy dla niebanalnych rodziców

Paulina od 10 lat wyszukuje zabawki dla wymagających rodziców. W jakie zabawki warto zainwestować, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i dlaczego warto pomyśleć o całej rodzinie?

O bliskości, rodzinie, świętach i gotowaniu. Rozmowa z Kubą Kuroniem

O bliskości, rodzinie, świętach i gotowaniu. Rozmowa z Kubą Kuroniem

Największa wartością, jaką daje mi prowadzenie babyboom.pl, to rozmowy z cudownymi, nietuzinkowymi ludźmi. Dzisiaj było podobnie. Jakub Kuroń - dziękuję.

Strona 1 z 3.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: