reklama

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji przypominamy rozmowe z fantastyczną mama, ktorej opowieść dała siłę innym dziewczynom i zmotywowała je do pójścia po pomoc. 

Same wiecie, że w pierwszych chwilach macierzyństwa czujemy się często niekompetentne i … przerażone. Jesteśmy zmęczone psychicznie, obolałe fizycznie, totalnie niewyspane.

Jeśli jednak mija czas, a ty czujesz przygnębienie, rozdrażnienie, ciągle płaczesz lub nie masz siły - porozmawiaj z lekarzem. Depresja poporodowa dotyka 10-15%, kobiet, ale wiele z nas nadal ignoruje lub ukrywa objawy, obawiając się, że będziemy postrzegane jako złe matki.

Jola, mama małego Stasia, również obawiała się oceny, trudno jej było zaakceptować, że dotknęła ją depresja. Jestem jej ogromnie wdzięczna, że odważyła się podzielić z wami swoim doświadczeniem.

Zapraszam was również w najbliższą sobotę, o godzinie 19:00 , na rozmowę z psychiatrą dziecięcym i młodzieżowym dr. Piotrem Markowskim. Bezpłatny webinar znajdziecie na YT i na FB babyboom.pl W trakcie spotkania można zadawać pytania. Tutaj link do spotkania