reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

My też czyścimy uszka patyczkami dla dzieci no i w kąpieli też zawsze przemywamy, a co do drapania sie to ja zauważyłam, że moja Monia drapie się tylko po uchu jak jest już mocno zmęczona, wtedy trzyma się za jedno ucho (nie wiem czemu ale tylko prawe) i trze oczka,

a co do trzęsocych się dzieci to moja też to grono powiększa, moja zaczyna się trząść na widok czegoś nowego ( jak u większości was ) ale najbardziej to się trzęsię jak zbliżam się z jej butlą mleka, wtedy to mało z bujaczka nie wyskoczy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny mam pytanko- czy Wasze maluchy miały ciemieniuche? Mojej Zosi dopiero teraz sie pojawiła. Smarowanie oliwka raczej pogarsza sprawe. Lekarka wypisała mi elocom krem, ale wyczytała, ze zawiera sterydy i wolałabym tego nie uzywać. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
 
aniu my mielismy dwa razy i smarujemy oliwa z oliwek, wmasowuje z glowke, chwile czekam i wyczesuje szczotka i jest cacy:tak: ja wogole nie stosuje oliwki bo jakos nie jestem przekonana:sorry: zapytaj w aptece o oliwe kosmetyczna. no chyba ze dziewczyny poleca ci cos ciekawszego.
 
Ja smarowałam oliwka oi owszem schodziło łatwiej, ale na drugi dzień ciemieniuchy było więcej. Mam wrażenie, ze ona jeszcze zaogniała stan zapalny.
 
aniu mi kiedys kosmetyczka powiedziala ze wlasnie czasem parafina ktora jest glownym skladnikiem oliwki czasem ztyka pory i dziala odrotnie niz powinna wiec zamiast nawilzyc to wysuszy, zatka pory i skora nie moze oddychac. Ona twierdzi ze dobrze ja stosowac w zabiegach kosmetycznych ale nie uzywac za duzo produktow z parafina w glownym skladzie w domu bo moze zaszkodzic. u nas tak sie dzieje, pierwsze kilka razy uzylam oliwki i mala miala starsznie sucha az biala skore, teraz uzywam oliwy z oliwek i jest super. No ale niektorym pasuje oliwka.
 
reklama
Ja podaję... ale kurcze ostatni raz byłam u lekarza z Adikiem jakoś na początku grudnia... poczekam aż wyrobią nam kartę NFZ, bo ostatnio przeglądałam nasze papiery i znalazłam druczki do złożenia w NFZecie :no: Meżulek wszytsko złożył od razu po narodzinach (ZUSy i inne OPSy), a z tym trzeba było czekać, aż będzie PESEL... no i w końcu zapomniał... do pół roku można bez karty... ale teraz to już by sie przydała... na pewno jakbym pościemniała to by go przyjęli w przychodni... no ale jak zdrowy to sie tam pchać na siłę nie będę :tak:

A Tomkowi nie wiem do kiedy podawałam... teraz w zimie od czasu do czasu dawałam mu MultiSanostol - tam tez jest witamina D.
 
Do góry