reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania - jakie i kiedy?

i koleżanka ma -7 - lakarz przy pierwszej wizycie jej to powiedział, że będzie na 100 % cesraka. aczkolwiek z pół roku temu gdzieś w interniecie wyczytałam że jakieś nowości dla krótkowidzów się pojawiają i będą szanse na naturalne porody... ale znając zycie - to bedzue dpoiero dla na szych dzieci
 
reklama
dziewczyny ja ma wade -5 i w ciazy lekarz zlecil mi badanie dna oka; okulista mnie obejrzal (a raczej moje oczy :)) i wpisal ze nie ma przeciwwskazan do porodu naturalnego - no i rodzilam silami natury :)
 
Czy wspominał Wam lekarz o zrobieniu w 12-13 tyg. badania przeziorności fałdu karkowego (usg) w celu zdiagnozowania zespołu Downa? Czy robiłyście takie badania? Co o tym myślicie?
 
Moja gin nic o takim badaniu nie wspominała. Ale wcześniej wypytywała mnie dokładnie, czy nie było jakiś chorób w rodzinie, itp. Przeczytałam o tym badaniu dopiero niedawno,ale jestem już w 14 tygodniu, więc pewnie nie będe takiego badania miała.
A to jest badanie inwazyjne czy nie?
 
Bajla, mi lekarka zalecila to badanie. Robi je standardowo wszystkim swoim pacjentkom. Ide na nie 7 wrzesnia. Pisalysmy o tym w watku "badania prenatalne" u lutowwych mamus.
 
a mnie lekarz skierował na badanie krwi pod katem : zółtaczki, kiły i HIV...oczywiscie tez morfologia....wyniki bede miec w poniedziałek
 
reklama
Kasianka, u mnie wykryli jaskrę i nastraszyli, że trzeba leczyć, tymczasem po konsultacji z innym lekarzem (państwowym) wiem, że moja choroba jest na razie do obserwacji. Teraz mam wizytę u okulisty jakoś na początku grudnia, ale to tylko dlatego, że jestem w ciąży i że lekarz chce sprawdzić, czy wzrok mi się nie pogorszył no i zbać dno oka koniecznie. :)
 
Do góry