reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :D

reklama
Mój Alex wczoraj pierwszy raz obrócił się chyba celowo z brzuszka najpierw na boczek a potem na plecki, był bardzo zdziwiony że Mu się udało samemu, hi hi, słodko to wyglądało a potem jak zobaczył że Go obserwuję to posłał mi śliczny uśmieszek kochany.
 
Zauważyłam że coraz więcej dźwięków wydaje i coraz częściej, gada już nie tylko do mnie i innych domowników ale i do zabawek, karuzelki, a nawet do listków które widzi jak się poruszają na wietrze gdy jesteśmy na spacerku i leży w wózeczku.
Postępem też chyba należy nazwać stały rytm dnia, od 2 tygodni codziennie jest tak samo i w dzień i w nocy, mamy poukładane dokładnie jak w zegarku.
 
my też już mamy stały rytm i dnia i nocy:happy: to jest jednak wygodne i dla nas i dla Julka:happy:
 
my też mamy rytm i uważam to za super postep
mała wie kiedy noc a kiedy dzien dlatego w nocy pieknie długo spi... a za dnia mamy rytm z jedzeniem i spacerkiem

czekam aż mata edukacyjna ja bardziej zainteresuje :-)
 
u mnie mlody wczoraj pierwszy raz swiadomie sie do mnie usmiechnal dwa razy:-) od przedwczoraj gada do przytulanki i do rybki z karuzeli, tak gdzies maks. 10 min bo pozniej juz sie denerwuje:sorry: co do rytmu to juz prawie sie ustala, w dzien spi w poludnie, po poludniu na spacerze, a pozniej dopiero o 22-23, dzis jedynie wyjatek i spi teraz:-) wie juz kiedy noc i karmienie w nocy trwa maks. 20 min po czym klade go do lozeczka i od razu zasypia:-p
 
Dzisiaj moja córcia pierwszy raz wzięła świadomie zabawkę do buzi, zaśliniona została grająca małpka z leżaczka fisher price. Od jakiegoś czasu Gaja bardzo lubi sobie gadać ze swoim pieskiem, który jest przyklejony do ściany przy przewijaku :-D Potrafi także upomnieć się o włączenie karuzelki jak przestanie grać i oczywiście gada do zwiarzaczków, które na niej są. Stały rytm dnia mamy już od około miesiąca, dwie drzemki w ciagu dnia, około 19-tej kąpiel, papu i lulu. Zasypia około 21-ej. Od dwóch dni zmieniła sobie porę karmienia nocnego z godziny 2-iej na 4-tą... Zobaczymy czy na stałe...
 
Nie wiem, czy to do postepow zaliczyc, ale moj M nauczyl Juniorka pokazywania jezyka:eek: w odpowiedzi na guganie mojego M:eek::eek:
 
U nas rytm wzorcowy w nocy - po kąpieli cyc i spanie (czasem usypianie zajmuje z 40 min.) raz pobudka na jedzenie ok. 1, potem ok. 4.30- 5.00 i spanie do 9. W dzień z rytmem gorzej, młoda je na żądanie i czasem żąda częściej...spacer ok. 13 (wtedy śpi), a czasem ok. 17 (też śpi). Kąpiel między 19 a 21 - zależy, kiedy M. wróci z pracy, a z tym różnie....
Podziwiam dziewczyny, które piszą, że rytm jak w zegarku. Moja nie jada codziennie o tej samej porze. Bywa, że jest głodna co pół godz., a czasem ma 4 godzinną przerwę. Ale kuma, że noc to noc;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry