reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy na temat wózków :)

Ja mam wózek Tako, jestem z tego kombajnu bardzo zadowolona, po każdym terenie pojechał jaki tylko wymyśliliśmy,a wycieczki były czasem ekstremalne ;-) Mamy taki na 4 dużysz POMPOWANYCH kołach (piankowe są gorsze, wiem z doświadczenia), najważniejsze, że fotelik samochodowy mogłam wpiąć w wózek, a i gondole i spacerówkę zapiąć w dwie strony. I fotelik też ;-) U nas zdecydowała bliskość producenta, Tako jest w moim mieście, zresztą jak i Espiro (Baby Design), Coneco, i Roan i inne ;-) Ale Tako to Tako ;-) Jak byłam teraz po oponę do naszego niemieckiego szajsu co i tak go nie używamy, i zobaczyłam co oni tam teraz mają w sklepie firmowym, to mi szczena opadła do podłogi... Na stronie tego nie ma, jeden jest z limitowanych (czyt. niefunkcyjnych kolorystycznie, ale pięęęknych), taki: http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=419
 
reklama
do mutsy tez jest zapinany fotelik samochodowy:tak:

Kakakarolina mowisz ez fajnie sie prowadzi i jest lekki .... maxi cosi ma wieksza gondole niz mutsy a na zime jak naubieramy dzidzie to wiecej miejsca sie przyda:tak:
 
Kamile85, zgadzam sie z Toba. To wszystko co wymienilas jest wazne. MOj tez ma pompowane kola, no i mozna tez zmieniac kierunek jazdy oraz wpinac fotelik. Ta firma Tako co piszesz to sa niemickie wozki? nie slyszlaam jeszcze o nich.
 
Podczytuję Was sobie w tym wątku, który póki co jest dla mnie całkowicie nieznanym terenem. Jeszcze zdecydowanie za wcześnie na samo kupno wózka, ale faktycznie rozglądać się i zbierać dane już jak najbardziej należy :-)

juditka Tako są polskie. Bardzo mi się podobają. Jestem za wspieraniem naszego krajowego wytwórstwa wielkiego i małego, wszelkich inicjatyw, a firma wygląda na naprawdę solidną. Przeglądałam wczoraj ich ofertę i coś czuję, że skorzystam ;-) Nowa, tegoroczna seria "Perso" bardzo mi przypadła do gustu.
No, i oczywiście polska cena jest w stanie postawić kropkę nad "i" :tak:
 
Boziu ceny tych wózków są szokujące :szok::szok:
Ze starszych dzieci mam: nosidełko/fotelik samochodowy, spacerówkę Graco (podobny do tego, tylko pewnie starszy model bo z 6 lat temu kupowany WOZKI GRACO MIRAGE - WOZEK SPACEROWY - SPACEROWKA (2052531609) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) i małą lekką parasolkę (tego typu CZERWONA SPACEROWKA BABY START Z DASZKIEM (2064304238) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.), ale brak mi gondolki bo totalnie zniszczona do niczego się nie nadaje :-( nie wiem co wymyślimy :baffled:
 
Ja też stawiam na Tako, czytałam sporo opinii na temat wózków tej firmy i jest polecany przez mamy. Można zmieniać dowolnie pałąk tak żeby widzieć dziecko lub aby dziecko patrzyło sobie na świat. Montaż łatwy, wózek solidny, cena przystępna (od 1200 zł wielofunkcyjny), firma długo istnieje na rynku więc nie będzie problemu z serwisem. Do minusów mamy zaliczały małą gondolę, ma bodajże 79 cm więc osoby z dużą dzidzią w kombinezonie w zimie mogą mieć problemy. Jednak podobno inne wózki takie standardowe też mają właśnie taką małą gondolę-dla mnie jest ten wózek przez to zgrabniejszy i raczej zaryzykuję zakup. Ja wybieram model Jumper o taki:Tako Jumper X 3w1 NAJNOWSZE 2012 NAJTANIEJ (2039177817) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. znaczy kolor inny, dostawca też, na pewno pompowane koła bo po nierównościach na naszych chodnikach to bym się ciągle denerwowała.
 
Karenm Waży 16 kg :szok::szok: to strasznie dużo. Waga jest strasznie ważna. Mój ważył trochę ponad 13 i to było o za dużo. Teraz bym szukała takiego w przedziale 11-12 kg. Porównaj sobie w sklepie jeszcze jest dużo czasu ;-)
 
Na szczęście mamy w bloku windę, więc tu ciężarem się nie kieruję, a podobno im cięższy tym lepiej się prowadzi. W tym wózku z linku jest chyba stelaż stalowy, zależy mi bardziej na aluminium i wydaje mi się, że taki też jest w tym modelu. Ale zakup wózka i tak będzie u mnie jednym z ostatnich zakupów, przed kosmetykami więc troszkę czasu do namysłu jest i chętnie pokieruję się uwagami innych, zwłaszcza doświadczonych mam, które lepiej wiedzą co w wózku jest istotne. Podobno wózek warto kupić troszkę wcześniej bo to wiadomo śmierdzi na początku i dopiero końcem czerwca będę podejmować decyzję. Na razie wybieram mebelki, dywanik, zasłonki do pokoiku dziecięcego bo właśnie remontujemy mieszkanie i wiadomo pod mebelki dobrać trzeba i panele i kolor ścian. Zastanawiam się na co Państwo daje te 1000 zł becikowego, chyba ten co ustalał tą kwotę nie zna cen w sklepach. Mam ulotkę dotycząca wyprawki dla malucha i tam 3 strony zapisane drobnym maczkiem. Niestety nie mam koleżanek z małymi dziećmi więc wszystko przyjdzie nam kupić nowe.
 
Karenm 1000zł masz na pół roku pieluszek :-D a waga to nie tylko schody ale też wsadzanie do samochodu, przenoszenie po 3 schodkach w terenie, podjazd pod górkę itp
 
reklama
karenm badzo misie podoba ten wózek:tak: nawet ten kolor jest calkiem niezly:tak:
co o kg to na razie mi duza waga nie przeszkadza bo mieszkam na parterze :tak:

Ja jednak sie zdecyduje na holenderski wyrób ,a dlatego ze nie warto mi przywozic wozka z pl i nie mam za bardzo miejsca w aucie :no:
 
Do góry