reklama
Przygoda z biżuterią hand made

Przygoda z biżuterią hand made

Tworzenie biżuterii jest niezwykle pasjonującym hobby – każda z nas ma szanse stworzyć taką bransoletkę, kolczyki czy naszyjnik, o jakim tylko marzy.To zajęcie, które daje wiele radości i imponującą zawartość szkatułki, ale i pozwala uciec do bajecznego świata jewelry…

Jak to się robi?

Możliwości, materiałów, jak i technik, jest naprawdę wiele. To, jaką biżuterię stworzymy, zależy od gustu, stylu i preferencji, ale także zdolności manualnych czy zasobności portfela. Można tworzyć biżuterię wyrafinowaną, na przykład posługując się metodą wire-wrapping (owijanie wokół siebie metalowych drucików i tworzenie misternych połączeń), wykorzystując metale szlachetne i drogie kamienie.

Nie mniej radości może sprawić biżuteria zrobiona z modeliny. To coś dla tych pań, które lubią kolor i… dobrą zabawę. Z masy tej można zrobić niemal wszystko – od prostego koralika, przez słodki kwiatek, po zwariowane zwierzątko.

Z pewnością ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie biżuterii z klasycznych koralików, rzemyków, charmsów i innych elementów dekoracyjnych. Na wielu stronach, jak i aukcjach internetowych, można kupić gotowe zestawy do tworzenia biżuterii – alternatywą jest ich samodzielny dobór.

Pierwsze kroki

Aby tworzyć najprostszą biżuterię nie potrzeba wiele. Wystarczy wyobraźnia, zastęp półproduktów, znajomość kilku trików i… dobre obcęgi. Warto też przejrzeć strony internetowe, aby dowiedzieć się z nich się wielu, nie tylko podstawowych rzeczy, czerpać z rad i wskazówek, ale i przejść e-kurs – poznawać technikę krok po kroku. Jeśli ktoś woli inną opcję – warto poszukać warsztatów w swoim mieście.

Pomocne strony:

www.cafeart.pl/bizuteria_artystyczna/Kursy_obrazkowe/

Inspiracje:

www.gniazdosroki.blogspot.com/
www.bigiel.blox.pl/html
www.bizu-blueberry.blogspot.com/
www.prototyp.pl/material/modelina/1

reklama