5 eko-marek kosmetycznych, które warto znać

5 eko-marek kosmetycznych, które warto znać

O urodę warto troszczyć się świadomie, myśląc o swoim zdrowiu i środowisku. Jak to zrobić? Wybierać kosmetyki ekologiczne, o dobrym składzie, bez szkodliwych substancji. Produkty o naturalnym rodowodzie w łagodny sposób pielęgnują, nawilżają i odżywiają skórę, ciało i włosy, są przy tym bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Poznaj 5 eko-marek kosmetycznych, które zasługują na uwagę.

 

1. HAGI

HAGI to naturalne kosmetyki wytwarzane w niewielkiej manufakturze położonej wśród lasów i łąk.

Do produkcji naturalnych kosmetyków zachęciło nas bogactwo i harmonia składu surowców kosmetycznych pochodzących z natury. W proces powstawania naszych produktów wkładamy pasję i ogromny ładunek pozytywnej energii. Od samego początku, niezmiennie wszystkie produkty wytwarzamy samodzielnie - przez koncepcję, receptury, pomysły na opakowania, aż po efekt ostateczny. W zespole Hagi pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków oraz kilka artystycznych dusz z głowami pełnymi pomysłów. Jesteśmy w 100% HANDMADE IN POLAND.

W ofercie marki HAGI można znaleźć naturalne mydła, pudry do kąpieli, ochronne pomady do ciała i scruby, balsamy i olejki oraz linię Hagi Baby. Kosmetyki zachwycają tak składem, zapachem i konsystencją, jak i piękną szatą graficzną opakowań.

reklama

2. Morze Mydła

Morze Mydła to nadmorska, rodzinna manufaktura kosmetyczna w Świnoujściu.

Morze Mydła to niepowtarzalne receptury, najwyższej jakości surowce, ale przede wszystkim pasjonujące rzemiosło, którego efektem jest odrobina naturalnego luksusu w czasach masowej produkcji. Wierzymy w to co naturalne i nie uznajemy kompromisów w kwestii sztucznych aromatów, barwników i wypełniaczy, a drzemiąca w nas pasja sprawia, że ciągle się rozwijamy i eksperymentujemy, niezmiennie inspirując się naturą.

W ofercie marki Morze Mydła można znaleźć mydła, olejki, glinki. Są zachwycające w każdym calu.

3. Ministerstwo Dobrego Mydła

Ministerstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura, która oferuje nie tylko ręcznie wyrabiane mydła, ale i inne kosmetyki - w wielu obłędnych zapachach.

DOBRE SUROWCE, DOBRE RZEMIOSŁO I CIĘŻKA PRACA - TO NASZ TAJNY PLAN NA SUKCES. MDM POWSTAŁO Z POŁĄCZENIA MYDLANEJ OBSESJI, DYSTANSU POŻYCZONEGO OD MONTY PYTHONA  I ICH MINISTERSTWA DZIWNYCH KROKÓW ORAZ Z POCZUCIA, ŻE DOBRZE ROBIĆ DOBRZE. ROLĘ ZAGRAŁATEŻ TROCHĘ KSIĄŻKA  „CZEKOLADA” JOANNE HARRIS, W KTÓREJ GŁÓWNA BOHATERKA PROWADZI SKLEP Z CZEKOLADKAMI I ZAWSZE WIE, CO DLA KOGO BĘDZIE NAJLEPSZE. I JESZCZE FILM „JIRO ŚNI O SUSHI” OPOWIADAJĄCY  O SKROMNOŚCI I BEZKOMPROMISOWEJ MIŁOŚCI DO PRACY, A WŁAŚCIWIE O JEDYNYM CZŁOWIEKU NA ŚWIECIE, KTÓREGO SUSHI  ZDOBYŁO TRZY GWIAZDKI W PRZEWODNIKU MICHELIN.

Co można znaleźć na półkach Ministerstwa Dobrego Mydła? Mydła, balsamy, oleje, kule kąpielowe, a także peelingi. Nasz największy zachwyt wzbudza seria śliwkowa.

reklama

4. Orientana

Orientana to polska marka kosmetyków naturalnych stworzonych na bazie roślin azjatyckich oraz w oparciu o wiedzę i kulturę Azji.

Nasze kosmetyki nie zawierają szkodliwej chemii oraz niedozwolonych substancji pochodzenia zwierzęcego. A co najważniejsze nie są testowane na zwierzętach! Orientana wierzy, że zdrowy, cudownie promienny i piękny wygląd wspierają kosmetyki naturalne!

Orientana to kosmetyki do twarzy, ciała i włosów. Kremy i maseczki, olejki i balsamy, szampony i odżywki, ale i farby, henny oraz terapie do włosów.

 

5. Resibo

Resibo to kosmetyki organiczne - naturalne i zdrowe.

Równowaga jest słowem, które w pełni oddaje wartości marki Resibo. Mowa tu o różnych jej aspektach. Za każdym razem jednak chodzi o dotykanie tego, co najważniejsze w naszym życiu. Punktem wyjścia jest dla nas spajanie składników, których walory znane są od pokoleń z nowoczesnością. Szukamy harmonii pomiędzy ciągłą ekspansją i szybkim tempem życia a naturą, zdrowiem i podejmowaniem właściwych wyborów. Tworząc nasze produkty - klasyczne receptury łączymy z surowcami pozyskanymi przy użyciu najnowszych technologii. Naszym celem jest wysoka skuteczność kosmetyków przy zachowaniu naturalnych walorów oraz zrównoważonej produkcji, która pozostaje w zgodzie z otaczającą przyrodą.

W sklepie Resibo można znaleźć wiele kosmetyków, które warto mieć. Olejek, płyn micelarny, serum, kremy ochronne i wiele innych.

 

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: