Jak dobrze wyglądać nago

Chwytliwe hasło "Jak dobrze wyglądać nago", jak same zdążyłyście zauważyć, zadziałało! Gok Wan serią programów pod takim tytułem pokazał, że porady stylistów nie muszą dotyczyć sposobu eksponowania ciała wyłącznie w ubraniu. Zdarzyło się, że niejednokrotnie w finale jego cyklu otwierałyście usta z wrażenia? A więc powinnyście uwierzyć, że te cuda, które wyczyniał z kobietami i swą ekipą są na wyciągniecie ręki!

Zapraszam na Goka w kolejnych odsłonach.

Piękna znaczy...pewna siebie
Która z nas jest zadowolna ze swojego ciała? Śmiało ręka w górę! Oczekiwanie na las rąk byłoby szaleństwem. Nie jest to żadne odkrycie, że niska ocena swojego wyglądu bierze się z braku obiektywizmu. Gok w swojej serii ma na to lekarstwo - stawia uczestniczkę naprzeciw innych kobiet i każe znaleźć jej (wg numeracji ubraniowej) wśród nich miejsce dla siebie. Każda się myli, każda wydaje się sobie grubsza.

Aby dobitniej pokazać, że nie ma racji, pyta przypadkowych przechodniów, pokazując im zawieszone na ścianach budynków wielkie zdjęcie bohaterki odcinka, odzianej jedynie w bieliznę. I pytał, co przechodnie sądzą o jej ciele? Zazwyczaj padają salwy komplementów. Wam Gok nie zrobi ci prawdopodobnie takiego numeru, dlatego zapewne westchnęłaś zrezygnowana, Spokojnie, nie wszystko stracone! 

Przyjaciółka, siostra czy partner też mają oczy i są w stanie Ci pomóc.
Zapytaj ich, jaka część Twego ciała najbardziej im się podoba. Będziesz zaskoczona, to pewne! Te słowa bliskich ludzi to droga do zmiany samooceny. Przystań też na chwilę  dużym lustrem i spójrz na siebie. Wiele części ciała nie zachwyca, ale przyznasz, że spora jego cześć jest piękna. Któż ma takie nogi, a któż taki zgrabny tyłeczek?

Tak stojąc, obiecaj sobie, że:
1. Postarasz się nie oceniać siebie negatywnie

reklama

2. Będziesz postrzegać swoje ciało jako piękną całość

3. Będziesz uczyć się być pewną atutów swojego ciała 

Przed finałem
Jesteś pewna swojego uroku osobistego, ale to nie wystarczy. Czy nie pielęgnowany ogród byłby tak samo piękny jak ten, nad którym czuwa ogrodnik? Twoja uroda wymaga inwestycji – nie uwierz w deklaracje celebrytek, że ich świetny wygląd to zasługa dobrych genów! Kobieta woli być tajemnicza i nie obnosić się z tym, że wygląd pewnych części jej ciała to zasługa drogich zabiegów czy chirurgów.

Wystarczy, że będziesz wierna rytuałowi pielęgnacji ciała w wersji minimum i tak pamiętaj, że:

  • Nagie ciało potrzebuje nawilżania, peelingów, ochrony przeciwsłonecznej i opalizujących balsamów.O depilacji chyba nie trzeba wspominać?
  • Naga twarz pragnie oczyszczania, maseczek i kremów odpowiednich do pory roku. Pamiętaj o domowych kosmetykach. Unikaj dotykania twarzy dłońmi.
  • Włosy uczesane we fryzurę pasującą do kształtu twarzy ożyją dzięki babcinym sposobom na ich pielęgnację.
  • Makijaż lepszy delikatny niż zbyt ostry. Warto zmieniać sposób malowania, bo Ty sama się zmieniasz!

Finał!
Czym jest dla Ciebie nagość? Zastanów się, w jakich sytuacjach rozbierasz się do rosołu? Pewnie tylko wtedy, gdy się myjesz. O, pewnie teraz pomyślisz o sytuacjach intymnych z partnerem, ale egipskie ciemności się nie liczą! Wstydzisz się swojego nagiego ciała? Pamiętaj, że jesteś piękna. W ubraniu czy bez - to ciągle Ty! Namów Twojego partnera ... a może niech on namówi Ciebie na sesję rozbieraną. Potrzebujesz jedynie spokoju i aparatu cyfrowego. Zastanów się co chcesz pokazać, stwórzcie odpowiednią atmosferę. Do dzieła.

Jako, że to porady dla wyjątkowego grona, jakim są mamusie, to:

reklama

  • brzuszek (już nie ciążowy) schowacie kładąc się na nim bądź połóżcie się na plecach - wyda się bardziej płaski. Może położysz na nim dłonie?
  • piersi, z których nie jesteś zadowolona, subtelnie ukryj pod skrzyżowanymi rękami lub po prostu ujmij je w dłonie. Możesz też położyć się na plecach z rękami splecionymi nad głową.
  • uda optycznie je wyszczuplisz, krzyżując nogi lub kładąc wzdłuż nich rękę.

Zasada jest taka – to, czego nie lubisz, możesz zasłonić - lejącą satyną, sexowną koronkową bielizną, ale pamiętaj - słowo "rozbierana" zobowiązuje! Wypróbuj różne pozy - włącz kreatywne myślenie. Gok jest zdania, że " Nie ma to jak odrobina szaleństwa: światła, kamera, akcja, aby ponownie ożywić atmosferę Waszej sypialni"

Słodka Muffinka
(Gosia Rajchel)

Ocena: 5 z 5. Ocen: 4

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: