Wyglądaj dobrze będąc XL

Noszenie rozmiaru ubrań większego, niż popularna rozmiarówka, wielu otyłym dostarcza problemów poważniejszych, niż znalezienie fajnego ciuszka w odpowiednim rozmiarze. Prawda jest taka, że szczupłe społeczeństwo pozwala sobie na śmiałe komentarze, niewybredne żarty i przykre uwagi, a często puszystych wręcz dyskryminuje. Życie z nadwyżką kilogramów bywa naprawdę ciężkie. 
 
Wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny, nie ma ludzi gorszych i lepszych. Jeżeli czujesz się mniej wartościowa, to wiedz, że zdecydowanie masz wpływ zarówno na swoje samopoczucie, jak i na to, jak odbierają Cię inni. Pamiętaj, że to, iż jesteś większa wcale nie oznacza, że nie możesz świetnie wyglądać i czuć się doskonale.
 
Bądź zdrowa. Jedz pełnoziarniste produkty, owoce, warzywa i trzymaj się z dala od słodyczy i niezdrowych pokarmów. Ćwicz przynajmniej raz dziennie lub po prostu ruszaj się - nawet, jeżeli ma być to spacer wokół osiedla. Możesz uprawiać taki sport, jaki daje Ci przyjemność - tańcz, pływaj czy śmigaj na rowerze. Ruch będziecie wtedy kojarzyć ze słowem przyjemność. To, że jesteś grubsza nie oznacza, że masz prowadzić niezdrowy tryb życia!
Diety konsultuj ze specjalistą żywieniowym - tylko odpowiednie ich dobranie do Twojego ciała i rozkładu dnia gwarantuje sukces.
 
Nie zakładaj zbyt luźnych lub zbyt obcisłych ubrań. Możesz w nich wyglądać na jeszcze większą - naprawdę to tak działa, a dodatkowo możesz wyglądać … niechlujnie.

Niech ubrania pracują na Twój wygląd. Szukaj porad, jak wyrównać swoje proporcje, co schować, a co uwydatnić. Dwie kobiety z podobną wagą mogą mieć zupełnie inny typ figury. Potrzebują różnych wskazówek w temacie, „co na siebie założyć?" Znajdziesz je w dziale Dobrze wyglądaj.
 
Nie musisz być modna. Możesz mieć problem ze znalezieniem ubrań, które są na topie i są w Twoim rozmiarze, a jeżeli już znajdziesz, okazuje się, że to nie jest ciuch dla Ciebie. Odpuść sobie i zainwestuj w dodatki - jeden lub dwa modne elementy są lepsze, niż bycie modnym na siłę. Dobre buty, torebka czy biżuteria nadadzą Ci stylowego charakteru.
 
Znajdź swoje kolory. Czarny wyszczupla - słyszysz to już od wieków. Ale nie można nosić się ciągle na czarno. Jest przecież tyle kolorów i wiele z nich Ci pasuje!
 
Dbaj o skórę i zęby. Niezadbane dają zły wygląd ludziom o każdej figurze, nawet szczupłym! Zdrowe i czyste są zawsze atrakcyjne. 

Dobierz fryzurę, która doda Ci uroku. Powinna pasować do kształtu twarzy i utrzymać proporcję głowy i ciała. Zbyt długie włosy u grubszych pań często ciągną ciało w dół, a zbyt krótkie dają efekt zbyt małej głowy w stosunku do rozmiarów ciała. Możesz przyciemnić lub rozjaśnić  o jeden, dwa tony swój mysi kolor włosów. Dopasuj kolor do typu urody w zależności od tego czy jesteś odmianą ciepłą - wiosna, jesień czy zimną - zima i lato. Dobra fryzjerka zna się na rzeczy.

Nie bądź nieśmiała. Chcesz tańczyć - tańcz. Masz ochotę na coś więcej, niż sałatka, podczas kolacji ze znajomymi - poproś o to. Nie przejmuj się tym, co myślą inni.
 
Znajdź czas na makijaż. Zadbana kobieta wie, jak zrobić odpowiedni do okazji makijaż. Poszukaj rad, jak akcentować i konturować twarz. Może, gdy Cię spytają o to, co chcesz w prezencie na najbliższą okazję poproś o zaproszenie do wizażystki? Doradzi Ci, jak się malować. Dobrze też mieć książkę z poradami na ten temat (lub czytać regularnie porady w dziale Urodowe manewry). Z reguły dbanie o siebie pokazuje ludziom, że znasz swoją wartość. 
 
Trzymaj się prosto. Dobra postawa Cię wysmukli. Podnieś podbródek, ściągnij z tyłu łopatki, wyprostuj plecy, a stopy trzymaj troszkę oddalone od siebie. Wyobraź sobie, że masz przywiązaną niewidzialną nić, która ciągnie Cię w górę.
 
Uśmiechaj się często. Nawet szczupła osoba wygląda źle, jeżeli wiecznie się złości, narzeka, zrzędzi i ma minę w podkówkę. Śmiech jest zaraźliwy i uwierz, że ludzie czują sie lepiej w towarzystwie wesołych kompanów. 
 
Miej miłe myśli np.:  Jestem piękna, bez dyskusji. Podtrzymuj dobre zdanie o sobie - jestem miła, przyjacielska, mądra i interesująca. Przestań się krytykować. 
 
Jesteś jedyna i niepowtarzalna. Przestań porównywać się z innymi. Tak długo, jak jesteś sobą, ludzie będą Cię za to kochać, a jeżeli nie, to nie są warci Twojej uwagi
 
Znajdź przynajmniej pięć rzeczy, które lubisz w sobie i pamiętaj o nich, gdy dopadnie Cię dołek. Spisz je i patrz na ten spis, kiedy tylko potrzebujesz. Pomyśl, jak możesz je dodatkowo uatrakcyjnić.  Na przykład, gdy masz ładne dłonie - noś piękny pierścień lub maluj często paznokcie. 
 
Bądź pewna swojego uroku. Jeżeli sama pozytywnie siebie ocenisz przy innych, to oni też zobaczą Cie w tym samym świetle.
 
Pamiętaj, że piękna i czaru nie mierzy się w kilogramach. Nieważne, jak duża jesteś - ciągle jesteś piękna! 
 
Gosia Rajchel

Ocena: 5 z 5. Ocen: 6

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: