Zrzuć to z siebie

For Dee śpiewały kiedyś:
 "...Puder, szminka, kolie, wdzięku wielki czar
podkoszulek, spodnie  i podarty płaszcz. [..]

Lubię płytę z tym kawałkiem*. Kocham być kobietą! I naturalnie mam płaszcz, jako, że każda prawdziwa kobieta powinna go mieć.

Wraz z nastaniem cieplejszych dni,  w rytm unoszącego się słupka rtęci na naszych termometrach za oknem, sukcesywnie zrzucamy z siebie coraz więcej i więcej, aż w pewnym momencie okazuje się, że ciężko byłoby żyć bez lekkiego, wiosennego płaszczyka. Prochowiec, bo nim mowa, to jest to! Pasuje i do spodni, i do spódnic czy sukienek. Te ostatnie, w chłodniejsze dni, nie potrafią bez niego żyć. Taki uniwersalny płaszcz to niezbędny fatałaszek każdej damy!

Zakup płaszcza,który ma nam dzielnie służyć nawet kilka sezonów to ważna sprawa. Warto więc wybrać taki, który: 

  • będzie nam się podobał,
  • będzie dobrej jakości,
  • będzie na nas dobrze leżał,
  • będziemy w nim pięknie wygladać. 

Taki płaszcz to tzw. ubranie ratunkowe. Nie wiesz co założyć na wyjście? Załóż płaszcz. Prawda jest taka, ze za wyjątkiem typowo weekendowych spotkań na luzie, możesz go nosić wszędzie i praktycznie codziennie.

Chociaż kolor płaszcza to nasz wybór, zastanów się, jaki tryb życia prowadzisz - czy jasny będzie praktyczny? Czy ciemny nie za smutny? A kolorowy? Czy będzie pasował do większości ubrań i czy harmonizuje z naszym indywidualnym typem kolorystycznym? Jego rozmiarto kolejna istotna sprawa. Nie mierz go na koszulkę z krótkim rękawem, a  raczej na sweter lub żakiet. Wiedz, że nie może Cię opinać - zawsze, ale to zawsze, mierząc go, wyrzucaj ramiona do przodu. Skrzyżuj ramiona na piersiach. Obejrzyj się z każdej strony, zapnij, rozepnij, zwiąż pasek .... Nie spiesz się.
 
Pora na ściągę, czyli płaszcze według Goka:

Soczystej Gruszcenajlepiej będzie w jednorzędowym płaszczyku o długości trzy czwarte i linii A. Dopasowanie w talii wskazane. Kieszenie schowane ukośnie - naszywane mogą jedynie poszerzać biodra.

reklama

Rubenowska Pupa zabłyśnie w płaszczu o prostym kroju kończącym się za samymi kolanami. Skup uwagę na talii  za pomocą paska z dużą klamrą. Jednorzędowy fason i większe klapy, a na dole nic co by pogrubiało - zakaz dla kieszeni z klapami i marszczeń.

Dorodne Jabłko również będzie pysznie piękne w fasonie do kolan. Kolor jednolity, ale nie nijaki, wyciągnie w górę sylwetkę, a kieszenie na biodrach skierują uwagę na talię. Tylko jeden rząd guzików przez środek!

Ponętna Klepsydra- pasek, pasek, pasek!  Krój rozszerzający się od bioder w dół. Zapinany jak dla Pań powyżej.

Drobnej Kobietce potrzeba czegoś nie za ciemnego do kolan. Tylko dopasowane, żadnych worków!

reklama

Słodkiej Muffince w pokazaniu świetnych nóg pomoże fason kończący się przed kolanem.  Szeroki pas materiału wszyty wyżej talii, cały krój bez przesadnych ozdób i z jednym rzędem guzików - to to czego należy szukać.

Biust Biuściastej Boginiw płaszczu z wąskimi, szeroko rozłożonymi i odsłaniającycmi spory kawałek dekoltu klapami  - straci na wielkości. Fason empire dobrze zrobi biodrom. Długość za kolano i lekkie rozszerzanie się ku dołowi oraz klapy na biodrach pomogą wyrównać proporcje. I tu drugi rząd guzików to pomyłka, kompletna pomyłka!

Płaska Deska powinna kupić klasyczny trencz z wszelkimi ozdobami - klamry, patki, grube paski...co się da! Powinna zapiąć się dwoma rzędami guzików i cieszyć się, bo taki płaszcz najłatwiej kupić.

Chociaż poszukiwania mogą nie być łatwe, pomyśl jednak, ile radości przyniesie Ci ten jedyny, wymarzony płaszczyk! Dołóż starań, by kupić model idealny – wtedy będziesz mogła pokazać, jak się nosi prawdziwa dama!
 
Gosia Rajchel

*100% Kobiety - FOR DEE Kobiety 1995 ZIC ZAC (przyp. G.R.)

Ocena: 5 z 5. Ocen: 3

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: