reklama

Czy uczniowie wrócą w tym roku do szkoły?

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że do 26 br. czerwca będzie kontynuowane kształcenie na odległość. Przed wakacjami uczniowie nie powrócą już do tradycyjnych zajęć stacjonarnych. Kiedy pójdą do szkoły?

Chyba nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, że uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 nie wrócą przed wakacjami do szkół. Mało tego. Podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) dni będą wolne od zajęć dydaktycznych realizowanych zdalnie.

- Do 26 czerwca uczniowie będą odbywali zajęcia zdalnie. Taką decyzję podjęliśmy razem z panem premierem - powiedział minister Dariusz Piontkowski. Jest jeszcze Boże Ciało, kilka dni wolnych, co powoduje, że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach - dodał.

Przypomnijmy, że w zwiazku z epidemią wywołaną koronawirusem COVID-19 zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

- Uczniowie fizycznie, w dużych grupach, jako całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku. Wiem, że wielu nauczycieli będzie chciało wrócić do normalnego trybu nauczania. Czas epidemii nauczył nas korzystania z nowych technologii. Mam nadzieję, że od września będziemy korzystali z tych technologii dodatkowo a nie pod przymusem – dodał szef MEN.

Od 25 maja br. umożliwione zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej oraz konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. Od 1 czerwca do końca roku szkolnego możliwe są konsultacje dla uczniów z pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

- Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą - dodał minister.

Częściowo wznowiono również działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: