reklama

Epidemia szalonych pomysłów rodziców? Zobacz jak nazwali dzieci

Wiemy, że pandemia koronawirusa ma wymiar nie tylko globalny, ale i historyczny. Z pewnością zmieni nas wszystkich, jednak czy powinna być przyczyną epidemii szalonych rodzicielskich pomysłów? Słyszeliście o małej Kwarantannie czy Ospie? My nie. I nadal nam trudno uwierzyć, że ktoś chce nazwać swoje dziecko na cześć środka odkażajacego. A jednak...

Corona i Covid - takie imiona otrzymały bliźnięta, które narodziły się w Indiach podczas pandemii. Dzieci przyszły na świat w szpitalu w Raipur w nocy z 26 na 27 marca.

- Obecnie istnieje wiele obaw dotyczących COVID-19. Chcieliśmy złagodzić lęk i strach związane z tymi słowami. Dlatego podjęliśmy decyzję, by nazwać nasze bliźnięta Covid (chłopiec) i Corona (dziewczynka). – wyjaśniła 27-letnia matka maluchów, Preeti Verma told Press Trust of India. - Ostateczną decyzję o nadaniu dzieciom imion nawiązujących do pandemii podjęliśmy, kiedy pracownicy szpitala także zaczęli nazywać je w ten sposób.

Rodzice dziewczynki i chłopca twierdzą, że imiona Corona i Covid nie budzą w nich strachu, jak w innych ludziach. Są symbolem triumfu nad trudnościami, z jakimi musieli się zmierzyć w czasie pandemii. Para podkreśliła jednak, że może jeszcze zmienić zdanie i nadać dzieciom inne imiona (dzieciaki, trzymamy za was kciuki!).

Rodzice mają również inne argumenty. Jak jeszcze tłumaczą swój szalony pomysł?

- Wirus jest niebezpieczny i zagraża życiu, ale wybuch epidemii spowodował, że ludzie skupili się na higienie i praktykowaniu innych dobrych nawyków. Dlatego pomyśleliśmy o tych imionach - powiedziała mama Corony i Covida.

Cóż. Doceniamy inwencję, niemniej i tak nie jesteśmy do tego pomysłu przekonani. Ale to nie jedyna oryginalna inicjatywa rodzicielska. Niedawno nowo narodzone dziecko otrzymało imię Sanitiser – na cześć preparatu do dezynfekcji.

- Każdy walczy z tym wirusem, od naszego premiera po zwykłych ludzi. To jest nasz wkład. Ilekroć ludzie będą mówić o „koronie”, będą pamiętać, że uratował ich środek dezynfekujący. - powiedział Omvir Singh.

Cóż. Gratulujemy odwagi, podziwiamy wenę twórczą, choć maluchom współczujemy. Mamy nadzieję, że kiedy podrosną, będą nie tylko zdrowymi zuchami, ale i dobrymi oraz wyrozumiałymi ludźmi, dzięki czemu lekko wybaczą rodzicom te niesamowicie oryginalne i szalenie odważne pomysły (chyba że ci, jak tylko opadną emocje, a euforia przywróci zdrowy rozsądek, sami zmienią zdanie).

A tak na marginesie: jeżeli spodziewacie się dziecka i również chcielibyście zabłysnąć oraz wpisać pandemię koronawirusa w karty historii waszej rodziny, podsuwamy wam kilka odlotowych pomysłów utrzymanych w duchu COVID-19. Corona i Covid już nie zadziwią, ale spokojnie! Co powiecie na takie imiona jak Kovyd, Coviduvidapda, Pandemica, Quarantina, Mykorona, Vyruz, Lockdown czy Velodes?

źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: