reklama

Ksiądz egzorcysta poprowadzi Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. FDDS bez dofinsansowania

Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało 170 tysięcy złotych dotacji na uruchomienie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi go stojący na czele fundacji "Auxilium" ksiądz Józef Partyka. To psycholog, egzorcysta i wykładowca Katolickiego Uniwersyteckiego Lubelskiego, którego absolwentem jest Przemysław Czarnek. To także autor wykładu pt. "Kryteria diagnozy i rozeznania opętania. Ujęcie psychologiczne". 

- Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników - poinformował resort edukacji i nauki.

Jak podkreśla rząd, dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. Wśród nich na stronie wymieniona jest m.in. cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie.

Ze względu na ustawę covidową MEN nie rozstrzygnęło jeszcze konkursu na prowadzenie infolinii. To dlatego fundacja "Auxilium" ma prowadzić infolinię do końca października. Otrzyma za to ponad 171 tysięcy złotych.

Ministerstwo swój wybór, który wzbudza tak wiele emocji i kontrowersji, a także zdumienie, tłumaczy doświadczeniem fundacji "Auxilium" i jej wykwalifikowaną kadrą (pracują tam także księża, egzorcyści i doradcy od naprotechnologii).

- Wprowadzenie prowadzącego bez konkursu jest legalne. Wszystko za sprawą tzw. ustawy covidowej, podpisanej przez MEiN 2 marca 2020 roku, której treść pozwala na zlecanie zadań przez podmioty publiczne bez konieczności organizowania konkursu ofert.

Co ciekawe to pierwsza dotacja od 13 lat istnienia linii zaufania. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 działa w Polsce od 2008 roku. Powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej i obecnie funkcjonuje w kilkudziesięciu krajach UE. Numer działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Od początku prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS), która część pieniędzy otrzymywała w ramach konkursów MSWiA, resztę z projektów unijnych i od sponsorów.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: