reklama

Nauka hybrydowa w klasach 1-3 w czterech województwach

W związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań w czasie trzeciej fali epidemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, ministerstwo edukacji wprowadziło system nauki hybrydowej dla klas 1-3 w czterech województwach. Takie informacje zostały przekazane w czasie konferencji prasowej 11 marca.

Tryb hybrydowy obejmie szkoły w niektórych rejonach Polski. Dotyczy uczniów pierwszych klas podstawówek z województw:

  • warmińsko-mazurskiego,
  • pomorskiego,
  • mazowieckiego,
  • lubuskiego.

- Biorąc pod uwagę dynamikę rozwijającej się sytuacji, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań, jak w warmińsko-mazurskim i pomorskim, w województwach mazowieckim i lubuskim. - powiedział w czasie konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Na czym polega nauka hybrydowa?

Jak podkreślił minister Czarnek, edukacja hybrydowa ma na celu zmniejszenie ilości uczniów przebywających na terenie placówki oświatowej w tym samym czasie. Oznacza to, że połowa uczniów będzie odbywać lekcje zdalnie, a druga stacjonarnie. Organizacja i podział zajęć zależeć będzie od dyrektorów poszczególnych szkół.

Uczniowie starszych klas bez zmian będą odbywać edukację w trybie zdalnym, nie wiadomo jednak, co stanie się z przedszkolami i żłobkami.

Adam Niedzielski zaznaczył, że w ciągu najbliższych tygodni może się okazać, że obostrzenia, które objęły cztery województwa, będą musiały zostać wprowadzone na terenie całego kraju.

- To cały czas są narzędzia, które mogą nam pozwolić zredukować skalę wzrostów. To szalenie ważne i apeluję, żeby już w tej chwili, nie czekając na wprowadzenie regulacji, nie czekając na to, od kiedy rozporządzenia zaczną działać, żebyśmy znowu zaczęli stosować regułę, czy zasadę "zostań w domu".

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: