reklama

Spożywanie 60 gramów orzechów dziennie poprawia funkcje seksualne mężczyzn. Badania

Spożywanie 60 gramów orzechów dziennie jest nie tylko zdrowe, ale i pozytywnie wpływa na życie seksualne mężczyzn – do takich wniosków doszli naukowcy z Wydziału Żywienia Człowieka Universitat Rovira i Virgili (URV) oraz Instytutu Badań nad Zdrowiem Pere Virgili (IISPV).

Wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Nutrients w czerwcu 2019 r. dowodzą, że regularne spożywanie orzechów przez mężczyzn poprawia jakość ich orgazmu i funkcji seksualnych. To dobra wiadomość dla wielu panów, ponieważ szacuje się, że występowanie zaburzeń erekcji i zaburzeń seksualnych dotyka 2% mężczyzn w wieku poniżej 40 lat, około 52% mężczyzn w wieku pomiędzy 40 a 70 rokiem życia i ponad 85% mężczyzn w wieku powyżej 80 lat. Czynniki ryzyka związane z zaburzeniami związanymi z libido, seksem i erekcją to: palenie tytoniu, nadmierne spożywanie alkoholu, brak aktywności fizycznej, stres i niezdrowa dieta.

W badaniach wzięło udział 83 mężczyzn, którzy stosowali dietę zachodnią (ubogą w owoce i warzywa oraz bogatą w tłuszcze zwierzęce). Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: jedna grupa kontynuowała swoją normalną dietę przez 14 tygodni, podczas gdy druga uzupełniała jadłospis dziennym spożyciem 60 gramów orzechów włoskich, orzechów laskowych i migdałów. Pod koniec okresu badania każda osoba wypełniła kwestionariusz międzynarodowy zatwierdzony jako IIEF-15, zawierający 15 pytań dotyczących funkcji seksualnych.

Wyniki badania dowodzą, że dodawanie orzechów włoskich, orzechów laskowych i migdałów do typowej, niespecjalnie zdrowej diety może wpłynąć zarówno na libido, jakość życia seksualnego, jak i orgazmu. W poprzednim badaniu ta sama grupa badawcza opisała, w jaki sposób niektóre orzechy (orzechy włoskie, orzechy laskowe i migdały) poprawiają jakość nasienia. Naukowcy dostrzegają potrzebę przeprowadzenia dalszych badań, z udziałem większej liczby uczestników, aby potwierdzić wyniki.

Źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: