reklama

Sprawdź czy twoja szkoła dostanie bezpłatne maseczki i płyny

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że szkoły otrzymają bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego. Na stronie gov.pl MEN zachęca dyrektorów placówek edukacyjnych do składania zamówień. Przygotowano specjalny formularz, opracowano harmonogram. Co warto wiedzieć?

Formularz zamówienia będzie aktywny co najmniej do 10 września 2020. Placówki z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego oraz pomorskiego będą mogły wypełnić formularz już od 17 sierpnia. Pozostałe województwa mogą przesyłać formularze zgodnie z harmonogramem:

  • od 18.08.2020 r. - lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie,
  • od 19.08.2020 r. - lubuskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie,
  • od 20.08.2020 r. - małopolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie.

- Wszystkie szkoły, które złożą formularz do 20 sierpnia 2020, otrzymają płyny i maseczki do pierwszego września. Podmioty, które złożą zamówienia po 20 sierpnia, otrzymają środki po pierwszym września - poinformowało MEN.

Dyrektorzy szkół z części województw będą mieli tylko jeden dzień na złożenie zamówienia, jeśli chcą, by przesyłka dotarła do nich przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Jak informuje głosnauczycielski.pl dopiero po interwencji ZNP MEN i MZ zaoferowały dyrektorom szkół i placówek oświatowych bezpłatny płyn do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego.

-  Mamy blisko 26 tysięcy szkół, a MEN chwali się przekazaniem „kilkunastu tysięcy dyspenserów do dezynfekcji”. To mniej niż 1 na szkołę. Potrzeba co najmniej 100 tysięcy wraz z maseczkami. Zdrowie jest najważniejsze - napisał na Twitterze prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: