reklama

Ta dwulatka potrafi udzielić pierwszej pomocy. Jeśli miałabym czegoś nauczyć dziecko to właśnie tego.

Jeśli będziesz mieć okazję trafić na Kurs Pierwszej Pomocy nie zastanawiaj się, tylko korzystaj. Teraz podpowiemy ci w jak prosty sposób możesz nauczyć się prawidłowego tempa uciskania serca. Poznaj metodę, której Chris Pietroforte nauczył swoją dwuletnią córeczkę. Ona już to umie, czas na ciebie.

American Heart Association twierdzi, że proste uciśnięcia klatki piersiowej mogą podwoić lub potroić czyjeś szanse na przeżycie. Według badań CBOS 67% Polaków twierdzi, że potrafi udzielać pierwszej pomocy, ale tylko 19%  jest pewnych swoich umiejętności. Dlatego warto uczyć wykonywania masażu serca nawet najmłodszych członków rodziny.

Wracając do metody. Chris Pietroforte (były strażak i ratownik medyczny) odkrył, że rytm dziecięcej piosenki "Baby Shark" idealnie pokazuje tempo, w którym należy uciskać klatkę piersiową.

Przedstawił nawet film, na którym jego mała córeczka Saige prezentuje na manekinie, jak prawidłowo wykonywać takie zadanie. Jej tata uspokaja, że jeśli "Baby Shark” doprowadza cię do szału możesz ćwiczyć śpiewając piosenki, które mają tempo pomiędzy 100  - 120 uderzeń na minutę. Może to być np.

  • Bee Gees - Stayin' Alive,
  • Madonna Who’s  That Girl,
  • Los del Rio Macarena,

a z polskich przebojów, np.

  • Elektryczne gitary Co ty tutaj robisz?
  • Lanberry & Feel - Gotowi Na Wszystko,
  • Perfect-Każdy Oddech Twój

Nie czekaj. Wykorzystaj sposób Chris’a, żeby nauczyć swoje dziecko udzielania pierwszej pomocy. To może być świetna zabawa, która ma szansę komuś uratować życie.

Przypominam, że kilka lat świat usłyszał o dzielnym o 9-letnim chłopcu, który uratował życie 2 miesięcznego niemowlęcia przekazując jego mamie dokładne instrukcje, jak ma przeprowadzić reanimacje synka. Jego opanowanie i wiedza okazały się być bezcenne. Mały Izajasz odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: