reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

z tymi gorącymi kubkami to bez przesady nawet ja tego nie jem a co dopiero dawać to dziecku :sorry:

no tak, napisałąm to pod Twoim postem, ale nie w znaczeniu że to Twoja opinia, tylko że być może taki styl karmienia jest wynikiem teorii jakiegoś postępowego pediatry :eek: jak wiadomo każdą teorię da się uzasadnić i sprzedać :cool2:
 
reklama
jak byłam w ciąży z Zuzią to przeczytałam że były robione jakieś badania i u dzieci matek które jadły w ciąży minimum dwa jabłka dziennie bardzo spadało ryzyko alergii nie wiem czy w to wierzyć ale jeść jabłka nie zaszkodzi zwłaszcza że ja mam w sadzie w tej chwili dwie tony pysznych ekologicznych jabuszek :-pi coś trzeba z tym zrobić ;-)
 
Z tym glutenem to tak jak pisze Kilolek te zalecenia weszły jakieś dwa lata temu prawie jak się Zuzia urodziła więc było troche zamieszania dzieci które są tylko na piersi mają dostawać jakieś minimalne dawki glutenu chyba od piątego miesiąca bo to ma przyzwyczaić organizm ja tego tak strasznie nie pilnowałam chyba od 6 miesiąca jak zaczęłam wprowadzać zupki czasami dawałam troche kaszki mannej ale nie zawsze
co do tych papek to półroczniaki to wlaśnie jedzą :eek::sorry:przecież nie kotlety schabowe ;-)
ja tylko na początku karmienia miałam dietę eliminacyjną i trwało to dość krótko z tego co mówili mi pediatrzy i położna od laktacji jeżeli dziecko jest zdrowe nie powinno się niczego eliminować a dopiero jak pojawi się jakaś alergia oczywiście trzeba się zdrowo odżywiać mało smażonego itd ale to dotyczy nie tylko okresu karminia (ten mój kebab to był jednorazowy wyskok)
wydaje mi się że dziecko musi mieć kontakt z alergenami bo przecież jakoś musi się do nich przyzwyczaić ja nie mogłam jeść tylko na początku miodu (silnie uczula) a córcia nigdy nie miała na nic uczulenia więc to chyba nie jest kwestia jedzenia a wielu innych czyników np tego czy rodzice są alergikami - ani ja ani maż na szczęście nie jesteśmy
no my niestety obydwoje jestesmy alergikami. A alergia wyszła nam dopiero na "stare" lata. Ja dostałam na studiach (na pseudoefedryne i mleko), a mąż dopiero 3 lata temu (na sacharydy), a w tym roku doszła do tego jeszcze astma :sorry: wcześniej żadnej alergii nie mieliśmy.

wydaje mi się jednak że glupoty matki:sorry:
i skrajne lenistwo! To jak już jej się nie chcialo gotować to chociaz słoiczek dla niemowląt by mu mogła kupić!
 
No tak w reklamie powiedzą, ze to dzienna porcja warzyw albo jakiś inny kit w tym stylu i taka mamusia myśli, ze dobrze robi.
 
Póki co, nie mam problemów z pokarmem (chociaż coraz częściej ściągam i daję z butli, bo to mniej bolesne), ale tak na w razie czego: samemu się wybiera w sklepie mleko, czy może trzeba skonsultować to z pediatrą?
 
agisa - ja kupilam Bebiko 1, tak w razie czego;-) chyba mozna samemu wybrac, chyba ze jestescie alergikami to warto skonsultowac z pediatrą

A własnie dziewczyny, czego tak naprawdę nie mozna jesc jak sie karmi, bo mi pediatra jak byla z wizytą zaleciła na moj kaszel syrop z cebuli i powiedziala ze moge go pic i jest wszystko chyba ze maly by byl jakis niespokojny to trzeba ograniczyc:szok:
 
Póki co, nie mam problemów z pokarmem (chociaż coraz częściej ściągam i daję z butli, bo to mniej bolesne), ale tak na w razie czego: samemu się wybiera w sklepie mleko, czy może trzeba skonsultować to z pediatrą?

Ja mialam Humane pozniej dla Julki, po ktorej Julia zrobila sie ogromnie gruba i pediatra stwierdzila ze szkoda ze wczesniej tego nie wiedziala, bo by mi odradzila. Potem przeszlam na Nan i bylo juz ok :tak:
 
reklama
Do góry