reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Miód często powoduje uczulenia i dośc późno się go wprowadza, ale skoro u Was tak zalecają - co kraj to obyczaj.

A czy dopajacie dzieci herbatką koperkową? Z hippa jest już od 1 tygodnia?
 
reklama
ja tez slyszalam zeby nie dosladzac bo maluch nie ma jeszcze wyrobionych smakow i nie wie co to slodkie dopoki mu nie dasz....ale to oczywiscietwoja decyzja:tak: ja dodaje do wody troszke herbatki koperkowej, wiem, ze jest od 1 miesiaca ale ja nie daje je pelnej dawki, a skoro mozna lekarstwo koperkowe to nie sadze zeby mala ilosc herbatki zaszkodzila ale wiadomo robimy wszystko na wlasna odpowiedzialnosc....

a tak w ogole ciekawostka...mama przywizla mi z pl infacol- na kolki, jest na nim napisane, ze podawac od pierwszego miesiaca....okazalo si, ze tu tez jest infacol dokladnie taki sam i mozna go podawac od urodzenia... tak wiec widzicie co kraj to inaczej.....:tak:
 
Miodu nie daje sie tak malym dzieciom bardzo pozno sie go wprowadza ja mojej Zuzi daje od niedawna a ma ponad dwa lata
Mary nie obraz sie ale wydaje mi sie ze 400 na tydzien to jednak troche za duzo ja bym zapytala lekarza bo moze z ta mieszanka jest cos nie tak dziecko powinna do pol roku podwoic wage a w tym tepie Twoje dziecko bedzie tyle wazyc za 2 miesiace:sorry:
Coz, jak widac nie tylko moje dziecko tyle przybiera (patrz "postepy naszych pociech") a lekarza pytalam i uwaza ze to w normie bo duza sie urodzila i my do drobnych nie nalezymy...
co do mieszanki to najlepsza z dostepnych tj Aptamil 1 z Milupy
A co do miodu - slyszalam ze pomaga przy problemach z kupką i ze mozna juz od 2 tyg ( to a propos sprzecznych informacji na ktore wciaz trafiam) ale juz skonsultowalam z pediatra w pl i odtsawilam..
Herb z koperku mam ale tam napisane ze po 1 m-ce mozna dopiero...:crazy:
Szlag mnie zaraz trafi bo bardzo sie dzis z brzuszkiem meczy... Zrobilam wkoncu ta herb z polowy porcji...
 
Coz, jak widac nie tylko moje dziecko tyle przybiera (patrz "postepy naszych pociech") a lekarza pytalam i uwaza ze to w normie bo duza sie urodzila i my do drobnych nie nalezymy...
co do mieszanki to najlepsza z dostepnych tj Aptamil 1 z Milupy
A co do miodu - slyszalam ze pomaga przy problemach z kupką i ze mozna juz od 2 tyg ( to a propos sprzecznych informacji na ktore wciaz trafiam) ale juz skonsultowalam z pediatra w pl i odtsawilam..
Herb z koperku mam ale tam napisane ze po 1 m-ce mozna dopiero...:crazy:
Szlag mnie zaraz trafi bo bardzo sie dzis z brzuszkiem meczy... Zrobilam wkoncu ta herb z polowy porcji...

jak pytalas lekarza to chyba nie ma sie czym martwic moze ten przyrost teraz jest taki duzy a potem sie ustabilizuje
miodu sie nie podaje bo bardzo uczula co nie znaczy ze nie pomaga na zaparcia moja babcia stosuje ta metode od lat ;-)
a problemy z kupka moze same przejda moja Helenka przez pare dni miala takie problemy ale juz jej przeszlo moze przewod pokarmowy potrzebuje troche czasu zeby dojrzec
mam nadzieje ze Cie nie urazilam tym wczesniejszym postem dobrze ze zapytalas lekarza a na mieszankach sie nie znam bo nigdy zadnej nie uzywalam :sorry:ale tego mleka chyba w PL nie ma ...ale jak bylismy rok temu z Zuzia w Rzymie to kupowalismy jakies produkty tej firmy i byly calkiem dobre
 
mój Michas przez jeden tydzień przytył prawie 500g i wręcz się wszyscy na kontroli w szpitalu cieszyli.
 
...
mam nadzieje ze Cie nie urazilam tym wczesniejszym postem dobrze ze zapytalas lekarza a na mieszankach sie nie znam bo nigdy zadnej nie uzywalam :sorry:ale tego mleka chyba w PL nie ma ...ale jak bylismy rok temu z Zuzia w Rzymie to kupowalismy jakies produkty tej firmy i byly calkiem dobre
luandzia
nie urazilas mnie, tylko po tym dzisiejszym dniu i problemach z brzuszkiem strasznie sfrustrowana jestem...
no nic, zobaczymy co dalej.. :sorry:
 
ja dałam włalsnie raz tą herbatkę rumiankową..
i mała wypiła prawie całe 100ml...:tak:
ale ogólnie karmię ją samym mlekiem..
i nawet jestem zdziwiona że bez problemu piła z butli:szok::-)
 
Jak wasze dzieciątka jedzą na butli? Jak dopajacie?Tyle mam wątpliwości ze szok. !Mój mały je 120ml czasami 110ml co 2-3h (cięzko jest mu 3 h dać radę) i 2 razy po 40ml daje mu wody z glukozą, czasami wypije 70ml to pozniej dostaje mniej no i ta k po troszku dostaje herbatki koperkowej 10-20ml przed mleczkiem ale nie co karmienie raz na 3 karmienia.
 
Wyjątkowaonaa u mnie całkiem podobnie jak u ciebie. Oliwka zjada po około 110-120ml czasem 90ml mniej więcej co 2,5godziny. Czasem prześpi to ma przerwę 4,5godzinki ale raczej rzadko. Do tego pije wodę około 60ml dziennie i dziś pierwszy raz dostala 50ml herbatki rumiankowej. Wcześniej dałam jej koperkowej ale coś ją muliło po niej (próbowałam 2razy i zawsze stękała i marudziła).
 
reklama
Wyjątkowaonaa u mnie całkiem podobnie jak u ciebie. Oliwka zjada po około 110-120ml czasem 90ml mniej więcej co 2,5godziny. Czasem prześpi to ma przerwę 4,5godzinki ale raczej rzadko. Do tego pije wodę około 60ml dziennie i dziś pierwszy raz dostala 50ml herbatki rumiankowej. Wcześniej dałam jej koperkowej ale coś ją muliło po niej (próbowałam 2razy i zawsze stękała i marudziła).

A na jakim mleku Twoja jest? Ja musze zmienić , bo mój ma problemy z kupką, nie jest to zatwardzenie bo jest taka gestsza niz na zwykłym maminym mleku ale jakos ma probemy z kupką i prukami. Po tej koperkowiej jest mu lepiej.Teraz jedzie na bebiko 1 .
 
Do góry