reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W co się bawić? Czym się bawić?

dokładnie tak jak powiedziała Monika :tak: córeczka mojej koleżanki bawiła sie jeszcze tym pchaczem jak już duża była ;-) miała około 2 lat.
a teraz u nas niedługo zaczną się świąteczne oferty (jak tylko Halloween przejdzie) więc mam nadzieję że kupię coś po specjalnej cenie :tak: jeszcze taki kojec bym chciała kupić...

a właśnie powiedzcie mi, czy wy macie bądź planujecie zakup kojca?
 
reklama
Barmanko-U nas funkcję kojca będzie pełniło łóżeczko turystyczne ewentualnie do ogrodu kupimy taki ogromny drewniany(zagrodę:-D)ale to się zobaczy na wiosnę.
 
JA NIE MAM W PLANACH KUPNA KOJCA.W BLOKU NIE MA NA TO MIEJSCA. :crazy:JAK KTOŚ MA DUŻY DOM TO JAK NAJBARDZIEJ.ZAWSZE WEZMIESZ GO TAM GDZIE JESTES I MALUCH JEST RAZEM Z MAMĄ ,NP. W KUCHNI.WIOSNĄ MOŻNA GO ZABRAC DO OGRODU A LATEM....LATEM TO NASZE SZKRABY BĘDĄ CIĄGLE BIEGAĆ ALE PRZESPAĆ SIĘ W NIM W OGRODZIE TEŻ MOŻNA. MOSKITIERA I DO PRZODU.OJ OJ ,CHYBA SI ROZMARZYŁAM O DOMU Z OGRODEM.:szok::-D
 
Idzie myszka
Idzie myszka do braciszka (posuwiste ruchy opuszkami palców na brzuszku lub pleckach),
Tu zajrzała, tu wskoczyła (lekko drapiemy za jednym uchem, następnie za drugim),
a na koniec tam się skryła (wsuwamy palec za kołnierz lub inne miejsce).

Rzeczka
Płynie, wije się rzeczka (na brzuszku rysujemy linię falistą),
jak błyszcząca wstążeczka.
Tu się srebrzy, tam ginie (delikatnie drapiemy po brzuszku, wsuwamy palec za kołnierz)
a tam znowu wypłynie (przenosimy dłoń pod pachę dziecka i szybko ja wyjmujemy)
 
Idzie, idzie
Idzie, idzie stonoga, stonoga, stonoga (dziecko lezy na brzuszku, spacerujemy palcami po pleckach)
a tu ... noga! (chwytamy dziecko za nogę)
Idzie malec, malec, malec (wędrujemy po nodze w kierunku stopy),
a tu ... palec! (chwytamy dziecko za palec stopy)
Idzie koń, koń, koń (delikatnie naciskamy na plecki zwiniętymi dłoni w pięść na przemian)
a tu... dłoń! (chwytamy dziecko za dłoń)
Leci sowa, sowa, sowa (szybko muskamy rękę opuszkami palców)
a tu ... głowa! (ostrożnie oburącz chwytamy głowę dziecko i głaszczemy po włosach).
 
Prawa - lewa
Posmaruję prawą nogę,
żeby poszła w długą drogę,
nakremuję lewą nogę,
bo na jednej iść nie mogę.
Twoją małą prawą nóżkę
wnet położę na poduszkę,
a dla twojej lewej nóżki
mam masażyk na paluszki.
Pomasuję ci paluszki
u twej małej lewej nóżki.
Prawa nóżka też je ma.
Kto je pomasuje? Ja!
( dziecko leży na plecach, wykonujemy masaż nóg i palców stóp dziecka odpowiednio do wypowiadanych słów)

 
Ostatnia edycja:
Odkurzacz

Szuru szu, szuru szu,
pan odkurzacz poszedł w ruch
(dziecko leży na pleckach, przesuwamy dłonią swobodnym ruchem po rączce malca)
Jeździ wkoło po podłodze,
warczy przy tym bardzo srodze
(zataczamy na rączce dziecka kółeczka).
Szuru szu, szuru szu,
wjeżdża wszędzie w zakamarki,
czyści też najmniejsze szparki
(wsuwamy dłoń pod pachę dziecka, za kołnierz, we włosy itp.).
Wszystkie brudy migiem wciąga
i dokładnie pokój sprząta
(naśladujemy palcami zbieranie okruszków).
Kiedy skończy, zobaczycie,
cały pokój zacznie lśnić
(głaszczemy dziecko po dłoni, ręce, barku)
a odkurzacz w ciemnym kącie
o sprzątaniu będzie śnić.
(głaszczemy dziecko po głowie, przytulamy je).
 
reklama
a ja mam już takie łóżeczko turystyczne, które też może świetnie sprawdzać się w roli kojca. Kolega przywiózl je z Anglii dla swojej rocznej córeczki. Korzystali z niego przez tydzień podczas pobytu nad morzem - ale ich Mała więcej sie w tym łóżeczku bawiła niż spała. Łózeczko jest stateczne, a nas ta przyjemnosc kosztowała zaledwie 100 zl - wiec super!!! Przyda się zarówno moim Rodzicom, jak i Tesciom podczas nianczenia Jagody.
 
Do góry