Jak wybrać dobry odkurzacz? Dlaczego to ważne?

Treść powstała we współpracy z partnerem 
Jak wybrać dobry odkurzacz? Dlaczego to ważne?

Schyłek lata to dla organizmu duża zmiana i wyzwanie. Z inauguracją roku szkolnego idzie w parze otwarcie sezonu na infekcje i alergie. Jesień to zmienna aura i znużenie, brak słońca i sezon grzewczy, a także spędzanie czasu w zamkniętych pomieszczeniach. To oznacza, że o siebie i bliskich musimy zadbać szczególnie. Jednym ze sposobów ochrony zdrowia jest… sprzątanie. W tym celu dobrze mieć pod ręką dobry odkurzacz. Jak wybrać najlepszy model?

Dlaczego odkurzanie w domu jest ważne?

Odkurzanie podłóg, mebli i wszelkich powierzchni w domach jest bardzo ważne nie tylko dlatego, że dzięki sprzątaniu mieszkanie wygląda lepiej. Bardzo ważny jest też kontekst zdrowotny.

Analiza powietrza, którym oddychamy w mieszkaniach, przyprawia o zawrót głowy. Znajdują się w nim roztocza kurzu, sierść zwierząt, pleśń, grzyby i inne alergeny, wirusy i bakterie odpowiedzialne za choroby, złe samopoczucie czy alergie.

Nie dość, że środowisko domowe nie jest tak sprzyjające, jak moglibyśmy przypuszczać, to wraz z jesienią w pomieszczeniach, w których aż roi się od zanieczyszczeń, spędzamy bardzo dużo czasu.

Co robić? Przede wszystkim często wietrzyć mieszkanie, utrzymywać optymalną temperaturę i wilgotność powietrza oraz regularnie sprzątać: ścierać kurze, odkurzać meble i podłogi. Warto kupić oczyszczacz powietrza i dobry odkurzacz.

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz?

Jaki powinien być dobry odkurzacz? Na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

Idealny odkurzacz powinien być wydajny i efektywny. Oznacza to, że musi mieć dużą moc silnika. To zapewnia satysfakcjonującą siłą ssania i oznacza, że odkurzacz jest w stanie zebrać zarówno większe śmieci, jak i drobny kurz, włosy i sierść zwierząt. Taki właśnie jest bezprzewodowy odkurzacz pionowy 2 w 1 Hoover H-FREE 500 model HF522NPW.

 

Bardzo ważny jest duży pojemnik na zanieczyszczenia, co zmniejsza częstotliwość kontaktu z kurzem i alergenami. W razie konieczności można go umyć pod bieżącą wodą.

Nie mniej ważne jest, by odkurzacz był komfortowy w użytkowaniu. Konstrukcja odkurzacza Hoover H-FREE 500 zapewnia swobodne manewrowanie, a on sam jest poręczny i lekki. Jego kompaktowe rozmiary ułatwiają zarówno użytkowanie, jak i przechowywanie. Docenią to właściciele małych mieszkań, ale i osoby, które odkurzają biblioteczki, wysokie półki, sufity czy trudno dostępne miejsca.

Idealny odkurzacz musi być funkcjonalny. Hoover H-FREE 500 to model wielofunkcyjny, połączenie odkurzacza pionowego z ręcznym. To duża wygoda i brak ograniczeń. Opcja z akumulatorem wyklucza plączący się pod nogami sznur, a odkurzacz ręczny pozwala na łatwe sprzątanie niewielkich powierzchni czy trudno dostępnych zakamarków. Sprawdza się zwłaszcza w domach, w których są dzieci czy zwierzaki. Pomaga także w utrzymaniu czystości wnętrza samochodu.

W przypadku odkurzacza bezprzewodowego kluczową kwestią jest czas pracy oraz ładowanie akumulatora. Hoover H-FREE 500 pozwala odkurzać do 40 minut, a wyjmowany akumulator można ładować w dowolnym miejscu w domu.

Do odkurzacza dołączone są różne akcesoria. To duże ułatwienie i wygoda, gdy do dyspozycji mamy małe i sprytne szczotki czy ssawki: szczelinowe, do zbierania okruchów czy czyszczenia mebli, a także mini turboszczotkę (idealna do usuwania sierści zwierząt).

W odkurzaczu Hoover H-FREE 500 wykorzystano zaawansowane technologie, które usprawniają sprzątanie i wpływają na komfort obsługi. Warto to docenić. Pracę ułatwiają również lampki LED umieszczone w szczotce podłogowej. Pozwala to zebrać zanieczyszczenia z ciemnych, mniej widocznych i dostępnych miejsc (np. z przestrzeni pod meblami).

Ciekawą opcją dodatkową jest możliwość łączenia odkurzacza z Wi–Fi i smartfonem. Zainstalowana na nim aplikacja Hoover Wizard umożliwia monitorowanie akumulatora, stanu i wydajności odkurzacza Hoover H-FREE 500 w dowolnym miejscu, także poza domem. Ponadto można dowiedzieć się, ile metrów kwadratowych i w jakim czasie zostało posprzątane, a i ile spalono przy tym kalorii. Można również pobrać porady dotycząc sposobu konserwacji odkurzacza lub uzyskać sugestie na temat sposobu korzystania z akcesoriów.

Bezprzewodowy odkurzacz Hoover H-FREE 500 dostępny jest w sprzedaży w atrakcyjnych cenach od 899 zł w sklepach Media Expert.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: