reklama
Aqua aerobik

Aqua aerobik

Aqua aerobik to nic innego jak ćwiczenia w wodzie.

Zajęcia te, najczęściej w rytm muzyki, prowadzi instruktor, który demonstruje uczestnikom kombinacje ruchów oraz sekwencje różnorodnych ćwiczeń. To zajęcia idealne dla wszystkich tych, którzy lubią wodę i aktywność fizyczną, ale nie przepadają za forsującymi ćwiczeniami.

Aerobik, czyli dynamiczna forma ruchu, w połączeniu z wodą (jej opór wpływa na efektywność ćwiczeń), nie tylko doskonale relaksuje, usuwa zmęczenie, ale i modeluje sylwetkę. Aqua aerobik polecany jest wszystkim – bez względu na wiek, sprawność fizyczną. Nie jest przeszkodą nawet nieumiejętność pływania – choć ta, rzecz jasna, jest mile widziana.

Pierwsze kroki

Aby zacząć przygodę z aqua aerobikiem, trzeba mieć do dyspozycji basen. Tam wystarczy zapisać się na zajęcia. Można też naturalnie ćwiczyć samodzielnie, korzystając z inspiracji i instrukcji dostępnych w literaturze i Internecie, jednak – najpewniej – nie będzie to trening tak wydajny i efektywny jak regularne, zorganizowane zajęcia. Niemniej warto spróbować, choćby po to, by przekonać się, czy taka forma ruchu jest atrakcyjna czy też warto poszukać dla siebie czegoś innego.

Pomocne strony:

www.aquaaerobic.net
www.aktywni.pl/aktualnosci/aqua-aerobik-trening-video/
www.ogn.com.pl/atlas-podstawowych-cwiczen-z-aerobiku-w-wodzie/

 

reklama