Peeling- przyjaciel skóry

Złuszczanie to jeden ze sposobów odmładzających skórę. Jest to zabieg prosty, ale niezbędny, ponieważ przyspiesza odnowę komórkową. Wraz ze starzeniem się skóry martwe komórki coraz dłużej zalegają na jej powierzchni. Ich usuwanie powoduje szybszą regenerację.

Zabieg peelingu sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, lepiej ukrwiona, młodsza, świetlista, elastyczna, a składniki odżywcze zawarte w kosmetykach wchłaniają się dużo lepiej.

Osoby ze skórą suchą, delikatną lub wrażliwą mogą sobie pozwolić na peeling- raz na 10 dni. Dla skóry tłustej zabieg taki polecany jest dwa razy w tygodniu. Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu są zmiany alergiczne, stany zapalne, ranki i podrażnienia skóry.

Przy cerze tłustej i normalnej można zastosować tzw. peeling mechaniczny. Ma on często postać kremu z rozdrobnionymi pestkami brzoskwiń, orzechów, ganulowany wosk z jojoby, czy drobinami piasku morskiego. Nakłada się go na lekko zwilżoną skórę, którą mokrymi palcami masuje się przez 2 - 3 minuty.

reklama

Drugim rodzajem peelingu jest peeling enzymatyczny. Zawiera on enzymy rozpuszczające kreatynę. Na twarz nakładamy cienką warstwą, a kiedy podeschnie, usuwa się go palcami. Jeśli masz cerę wrażliwą możesz zmyć twarz tonikiem. Pamiętaj, żeby nakładając peeling omijać okolicę oczu.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo zanieczyszczona warto sięgnąć po Cleanising Scrub z linii Clearskin -antybakteryjny peeling AVON. Ten złuszczający preparat doskonale oczyszcza pory najbardziej tłustej i zanieczyszczonej skóry. Intensywny, mentolowy zapach i niebieski kolor pozostawia uczucie świeżości i chłodu.

Również warty polecenia jest Special Peeling firmy Babor, zawierający zmielone pestki moreli i pielęgnujący olej sezamowy. Przeznaczony jest do intensywnego usuwania zaskórników. Wygładza powierzchnię skóry nadając jej świeży wygląd. Jednocześnie stabilizuje jej kwasowość.

Firma Soraya pomyślała o osobach walczących z trądzikiem specjalnie dla nich stworzono serię ANTY, w skład której wchodzi peeling, który nie tylko usuwa z powierzchni skóry martwe komórki naskórka i oczyszcza pory, ale dzięki wyciągom z ziół alantoinię i D-pantenolu ma działanie łagodzące. Kosmetyki z Serii Anty mają działanie antybakteryjne ściągające.

reklama

ERIS ma również propozycję dla osób z problemami naczynkowymi. Peeling enzymatyczny specjalny ma łagodne działanie, usuwa zbędną zrogowaciałą warstwę naskórka twarzy, a ze względu na skład jest szczególnie polecany do wszystkich rodzajów cer z problemami naczynkowymi.

Jeśli robienie peelingu sprawia Ci ogromna radość istnieje również kosmetyk, który możesz stosować codziennie. Jest nim Peeling morelowy (St. Ives Swiss Formula). W zależnosci od potrzeb istnieje w wersjach grubo i drobnoziarnistej. W jego skład wchodzą wyciągi z moreli, czarnego bzu, kukurydzy i nagietka lekarskiego. Nadaje skórze zdrowy i świeży wygląd.

Dla kobiet, które dobrze się czują mogąc wybrać coś dla siebie, bez zastanawiania się nad rodzajem cery firma Eris wymyśliła Program 24h, w skład, którego wchodzą również peelingi mechaniczne z ziołami i miodem pszczelim działającym odżywczo i regenerująco.

Osoby ze skórą wrażliwą powinny sięgnąć po La Praire ESSENTIAL EXFOLIATOR - Peeling. Jest to krem złuszczający, który ma działanie ściągające pory I sprawia, że skóra staje gładka.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: