reklama

Bezprzewodowa kamera sieciowa DLink DCS-932L

Bezprzewodowa kamera sieciowa DCS-932L Wireless N z możliwością monitorowania w dzień i w nocy jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem do nadzoru domu lub biura. Teraz możesz zatroszczyć się o osoby, które kochasz. Gdziekolwiek jesteś, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z bezpłatną usługą mydlink.

Tak przeczytamy na stronie producenta, a jakie opinie o kamerze mają osoby, które ją testowały?

Wioleta Tkaczyk

Testowanie w toku i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z kamerki.
Kamera jest naprawdę rewelacyjna. Córkę widzimy w kolorze, słyszymy każdy szmer, gdy się poruszy, płacze, gaworzy, czy nawet jak oddycha.
Mogę spokojnie w kuchni gotować obiad, zajmować się 3,5 letnim synem czy nawet sprzątać mieszkanie. Cały czas mam córeczkę na podglądzie w laptopie - dzięki tej wspaniałej kamerce.
Już nie jestem tak nerwowa i zestresowana, lęk, obawa o bezpieczeństwo mojego aniołeczka zminimalizowały się. Teraz wiem, że dzięki takiemu cudownemu urządzeniu mogę być spokojniejsza .
Obraz w komputerze jest wyraźny, widzę ją na ekranie jak w realu.

Kolejny dzień testowania kamerki. Tryb nocny jest rewelacyjny. W sypialni, gdzie znajduje się łóżeczko Patrycji jest zupełnie ciemno, a my rodzice siedzimy w salonie i w kamerce śledzimy słodki sen córeczki. Po włączeniu trybu nocnego w kamerce obserwujemy czarno-biały obraz w naszym laptopie. (czarno-białe zdjęcie obrazu, po włączeniu trybu nocnego).

Jeśli chodzi o podłączenie kamerki to zajęło to kilka godzin (maż przyszedł mi z pomocą, bo dla mnie komputerowego laika nie byłoby to możliwe) myślę, że problemy z podłączeniem były spowodowane starym oprogramowanie płytki na dołączonej płytce CD.
Dodam, że loguję się tylko przez stronę internetową mydlink, (a nie przez okienko programu D-Viewcam, które wyskakuje po otwarciu komputera - nie mogę się w nim zalogować.)

Testowanie trwa, a ja z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni.
Kamerka się sprawdza. W załączniku przesyłam kolejne foto tym razem zrobione wieczorkiem przy malutkim światełku.
Szkoda, że kamerka musi być cała czas podłączona do prądu, ponieważ podczas słonecznej, pięknej pogody, gdy wózek z Patrycją mam w ogródku, nie mogę podłączyć kamerki, (z powodu braku prądu).
Przydałaby się kamerka na akumulatorek (podładowanie) i kilka godzin córcia mogłaby spędzić w ogrodzie, a ja spokojnie mogłaby w tym czasie zajmować się np gotowaniem obiadku.
Ale naprawdę Wasza kamerka to cudowna sprawa.

 

 

Mariusz Kosakowski

Dzięki uprzejmości Babyboom oraz DLink do mojego domu trafiła kamerka z której jestem bardzo zadowolony.

Na początku zainstalowanie kamerki sprawiało mi problem, ale po kilku minutach doszedłem do tego, że wystarczą 3 proste kroki. Wkładamy płytę cd do napędu w komputerze, kolejne obrazki informują nas co mamy robić, instaluje się niezbędne oprogramowanie oraz konfigurowane jest połączenie z kamerką.

Po zarejestrowaniu konta na stronie www.mydlink.com, można wyświetlać obraz z kamery i zarządzać nią za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Mobilny dostęp do kamer jest równie łatwy. Wystarczy pobrać darmową aplikację mydlink na iPhona lub telefon z systemem Android, a następnie wyświetlać obraz z kamery w dowolnym miejscu za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego lub połączenia 3GKamerka ta to wspaniale urządzenie za pomocą którego często wykonując codzienne czynności mogę obserwować swoje dzieci bawiące się lub śpiące nie koniecznie będąc w tym samym pokoju, a nawet w domu.

Jednym minusem kamerki jest biały kolor, który rzuca się w oczy. Podsumowując kamerka godna polecenia.

 

Anna Witek-Ast

Kamera D-Link posiada dość łatwa instalację i nawet osoba nie mająca wcześniej doświadczenia z takim sprzętem da sobie radę. Intuicyjna obsługa oprogramowania, prosta. Plusem są kompaktowe rozmiary kamery. Jednak rozdzielczość mogłaby być lepsza. Fajny uchwyt i regulacja obrotu kamery.

Kamera posiada jednak zdecydowanie za krótki kabel. Najlepiej umieścić ją wysoko dzięki czemu można mieć większe pole widzenia. Jednak kabel sieciowy jest zbyt krótki, ponieważ gniazdka znajdują się nisko w ścianie (i myślę że u innych użytkowników również).

Kamera dobrze filmuje w nocy w podczerwieni, przekazuje ładny i czytelny obraz.Dobra do monitoringu domu a właściwie pokoju niezbyt dużego. Jednak w takich przypadkach nie jest dyskretna, ponieważ widać światła kamery (światło pulsacyjne, migoczące oraz czerwone światła wokół kamery). Trudno byłoby to zakryć. Uważam, że te światła są zupełnie niepotrzebne. W małych pomieszczeniach jest wąski kąt widzenia kamery, mógłby być szerszy.

W trakcie testowania kamery w komputerze został zainstalowany nowy program antywirusowy (Avast). Niestety wtedy kamera przestała działać. Trzeba było zrobić znowu instalacje oprogramowania kamery, ale aby nagrywała, musiałam wyłączać Avasta. Niestety kamera z Avastem nie działała poprawnie.

Kamera bardzo dobrze sprawdza się tez jako elektroniczna niania. Nie trzeba wcale wtedy używać funkcji nagrywania. Dzięki niej można usłyszeć co robi dziecko i czy śpi. Dobrze przekazuje obraz i dźwięki. Pomocna również, gdy zostawia się dzieci pod opieką innych osób, ale przez to że kamera jest widoczna i trudno ją zamaskować, każda osoba wie że jest nagrywana (kamerowana), przez co zachowanie np. niani może być inne w pokoju gdzie jest monitoring. Tryb ukrytego działania mógłby być lepszy.

 

Joanna Wakuła

Z wyglądu bardzo fajna, stylowa, bardzo mi się podobają jej wszystkie atuty, lecz miałam duże kłopoty by ją uruchomić. Dlatego po kilku dniach skontaktowałam się z obsługą techniczną D-Link.

W końcu jednak udało się uruchomić kamerę. Bardzo możliwe, że nie działała, ponieważ u nas w okolicach coś się dzieje z zasięgiem Orange i może dlatego. Telefony też coś nie mają zasięgu, ale mimo wszystko dziś rano dało się ja zainstalować i zrobiłam zdjęcia. Z początku były czarno-białe, ale później już kolor zaskoczył. Całe szczęście, bo już myślałam że nie skorzystam wcale z tej kamerki.

Więc zmieniam zdanie na plus: działa i robi ładne zdjęcia. Ja akurat robiłam zdjęcie z drugiego pokoju wiec sprawdza się w takich sytuacjach i na pewno w nocy też będzie ok.

Teraz na pewno polecę ją znajomym mamom jeśli będą planowały taki zakup, pomimo moich początkowych kłopotów z jej uruchomieniem. Jednym zdaniem bardzo fajna i funkcjonalna kamerka choć miałam z nią problemy, ale to wina widocznie operatora.

Kamera ładnie robi zdjęcia i w nocy również. Bardzo mi się przyda. Będę mogła obserwować zajęcia nauczycielki z synem. Jestem bardzo zadowolona.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: