reklama

Butelka Calma Medela. Opinie o produkcie

Butelka Calma Medela

Nasza ocena: 

Karmienie naturalne to najbardziej optymalny dla matki i dziecka sposób podawania pokarmu. Czasami mama musi pozostawić swoje maleństwo pod czyjąś opieką. Calma to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji, bezpieczny dla karmienia piersią sposób podania pokarmu. Po powrocie mama bez przeszkód może dalej karmić swoje maleństwo piersią.

Co o Calma mówi Medela?

A co na temat butelki sądzą mamy, które miały możliwość jej przetestowania?

Mamy początkowo nie mogły uwierzyć, że Calma różni się od innych butelek. Jednak mali testerzy bardzo szybko pokazali, że ten system karminia naprawdę działa.

Postanowiłam spróbować na sobie najpierw. Nalałam wody i czekam, a tu nic nie leci! Maluszek zassał się automatycznie i zupełnie nic nie sprawiało mu żadnej trudności. Butelka okazała się wierną kopią kobiecej brodawki sutkowej i faktycznie sprawdziło się to o czym pisze producent na ulotce.

Użytkowniczki doceniły również to, że dziecko pijąc musi zachować odruch ssania wyuczony przy piersi, więc nawet mama, która wywalczyła, by móc karmić dziecko piersią i bała się, czy obawiała się, czy butlka nie wprowadzi zmiany - odetchnęła z ulgą.

Calma sprawdza się świetnie - dziecko cały czas musi aktywnie ssać  dzięki czemu się nie rozleniwia jak przy zwykłej butelce i jestem bezpieczna o to, że nie odrzuci piersi. Córcia nawet bardziej się musi napracować przy Calmie.

Dodatkowo - jakość butelki i smoczka Calma, łatwość obsługi przez rodziców, waga, wygoda w trzymaniu i estetyka wykonania zostały ocenione na piątkę!

Recenzje testerów

Recenzja Katarzyna o Butelka Calma Medela

Katarzyna

Bardzo fajna butelka, która łączy zarówno karmienie naturalne jak i butelką. Na początku córeczka nie mogła załapać o co chodzi, co to za dziwny smoczek daję jej zamiast swojej piersi, ale po krótkim czasie szybko się przyzwyczaiła.

Bałam się, że potem będę miała problemy aby znów wrócić do karmienia naturalnego. Na szczęście moje obawy nie miały uzasadnienia.

Córeczka bez problemu przestawiała się z butelki na pierś i z piersi na butelkę. Dzięki temu mogłam w końcu wyjść spokojnie z domu pozostawiając małą z moim mleczkiem.

Bardzo ucieszył mnie również fakt, że córeczka nie miała żadnych kolek. Wielokrotnie słyszałam od koleżanek, które używały różne typy butelek, iż jest to uciążliwym problemem. Z tą butelką nic takiego nam nie groziło.

Jeśli chodzi o samą butelkę. To ogromny plus za to, że nawet jak się ją obróci do góry nogami nic z niej nie wylatuje.

Dopiero sam maluszek musi sprawić aby mleczko poleciło. Jest to o tyle dobre, że wiadomo kiedy dziecko się najadło a kiedy tylko bawi się. Butelka jest lekka, łatwo ją utrzymać w czystości, nietłukąca się.

Pokarm można bezpośrednio odciągać do butelki (mam Laktator Medela). A dzięki poręcznej zakrętce mleczko można przechowywać w lodówce. Plus za podziałkę, która pomimo wielokrotnego mycia wcale się nie ściera.

Recenzja Sara o Butelka Calma Medela

Sara

Butelka Medela trafiła mi się w idealnym momencie, z racji tego że urodziło mi się dziecko, a ja jeszcze kończę studia. Ciężko mi było takie maleństwo (karmione jeszcze piersią) zostawić bez mleka na kilka godzin i oto z nieba spadła mi owa butelka.

Maleństwo bez problemu się przyzwyczaiło i nauczyło z niej pić a później bez trudu ssało mleko z piersi. Dla mnie jest rewelacyjna i cieszę się bardzo, że to właśnie mi wpadła w ręce, bo teraz jadąc na uczelnie wiem, że dziecko nie będzie głodne.

Recenzja Dorota Sz. o Butelka Calma Medela

Dorota Sz.

Butelka Calma okazała się świetnym rozwiązaniem dla naszego duetu- dla mnie i dla mojego maluszka. Moje maleństwo pije mleko z butelki, tak jakby ssało moją pierś.

Idealnie sprawdza się w przypadku mleka mamy. Nie ma kolek, wzdęć, bólu brzuszka, synek nie łyka powietrza tylko spokojnie pije z butelki, nie płacząc przy tym.

Obydwoje jesteśmy spokojni i zadowoleni, a malutki pije swoim tempem. Butelkę poleciła mi położna, jestem zachwycona z efektów, mój maluszek również, Calma pozwoliła nam opanować sztukę karmienia do perfekcji:) Cena odpowiada jakości.

Recenzja Anna o Butelka Calma Medela

Anna

Zacznę od tego, iż z wielką ciekawością otworzyłam przesyłkę i wzięłam do ręki butelkę, która na wstępnie wyraźnie się różni od standardowych.

Na spokojnie, kiedy Kasia już położyła się spać, rozkręciłam butelkę przed wysterylizowaniem jej, przyjrzałam się dokładnie i podzieliłam spostrzeżeniami z mężem.

Od dnia następnego zaczęło się testowanie. Kasia tak średnio odnosi się do butelek, pije z nich ale wtedy jak musi, a Calmę załapała od razu i wypiła.

Następna okazja nadarzyła się niebawem, bo tego samego wieczoru, kiedy musiałam wyjść na godzinkę, akurat w czasie kiedy wypadało karmienie wieczorowe małej.

Wiedząc, że butelka jej pasuje, odciągnęłam porcję swojego pokarmu i zostawiłam mężowi, dostałam sms z wiadomością, że Kasia wypiła i smacznie już śpi. Ufff jaka ulga i radość.

Bardzo się cieszę z otrzymanej butelki, bo jest teraz dla mnie wielką pomocą. Z radością przetestowałam ją a i chętnie piszę tą recenzję.

Recenzja Dorota A. o Butelka Calma Medela

Dorota A.

Moje maleństwo ma 4 miesiące i jak dotąd nie mamy żadnych problemów z karmieniem. Karmię piersią na zmianę z butelka Medela, a moja pociecha nie widzi żadnej różnicy.

Zniechęcone opowieściami innych doświadczonych matek bałam się strasznie, że będziemy mieli z moim synkiem problem z karmieniem, a tu taka niespodzianka, brak kolek, spokojne karmienie, bez płaczu i bólu brzuszka.

Butelka bardzo fajna, używamy 150 ml, jej zasadniczą zaletą jest to, że nie poleci z niej mleko jeśli dziecko nie wytworzy podciśnienia, a zatem karmienie wymaga od mojej pociechy trochę inicjatywy i pracy.

Butelki Medela Calma stosujemy jeśli moje maleństwo musi zostać z kimś pod opieką i nie mogę go karmić, bądź kiedy mam tak mocno pogryzione piersi, potrzebuje je \"podleczyć.\" Polecam wszystkim zestaw Medela Calma, idealne rozwiązanie dla zniecierpliwionych maluszków i mam :)

Recenzja Zuzanna o Butelka Calma Medela

Zuzanna

Karmienie piersią jest dla mnie niezastąpionym przeżyciem i jeszcze przez długi czas nie chcę rezygnować z tych cudownych chwil, które dzielę razem z córką. Nie zawsze jednak mogę być w domu wtedy, kiedy moja dziewczynka tego potrzebuje, a małą karmić musi tata.

Bałam się momentu, w którym moja pierś zastąpiona zostanie butelką, ponieważ nasłuchałam się wielu historii bardziej doświadczonych mam o tym, że dziecko, które dostaje smoczek, przestaje podejmować niewątpliwy trud, który wiąże się z ssaniem piersi.

Choć nadal mogłabym zapewnić dziecku swój własny pokarm, zamiast sztucznych mieszanek, to straciłabym te tak ważne i piękne dla mnie chwile.

Butelka Calma Medela wydawała się właśnie tym, czego potrzebuję i moje oczekiwania sprawdziły się w stu procentach.

Tradycyjny mechanizm działania butelki (smoczek z dziurą), zastąpiony został przez bardzo pomysłowy, precyzyjnie wykonany i – na pierwszy rzut oka – dość skomplikowany system kilku elementów, których ssanie wymaga nie lada wysiłku i umiejętności dokładnie takich, których malec nauczył się ssąc pierś.

I choć na samym początku nie obyło się bez podejrzliwości i nieufności w stosunku do nowego źródła pokarmu, to córka szybko się przyzwyczaiła i teraz ssie smoczek i pierś tak samo chętnie.

Zapewnienia producentów, a przy okazji kluczowa dla mnie kwestia, okazały się prawdą – korzystanie z butelki nie odzwyczaja od piersi; ćwiczy ten sam mechanizm ssania, angażuje te same mięśnie twarzy. Warto podkreślić, że właśnie takie, a nie inne ssanie zalecane jest przez specjalistów jako idealne dla rozwoju szczęki i jamy ustnej.

Butelka i smoczek wykonane są perfekcyjnie – wszystko pasuje do siebie idealnie i mimo intensywnego używania przez niemal dwa miesiące, silikonowe elementy pozostały niezniszczone.

Z całego serca polecam butelkę, a w zasadzie smoczek Medela Calma. Zestaw może okazać się przydatny nie tylko dla mam, które chcą łączyć karmienie butelką z karmieniem piersią, ale także dla tych, które na pewnym etapie po porodzie nie mogły karmić naturalnie – dzięki temu rozwiązaniu mogą być pewne, że powrót do karmienia piersią będzie przyjemny i bezproblemowy.

Recenzja Ela o Butelka Calma Medela

Ela

Karmienie piersią było i będzie zawsze moim priorytetem. Nie tylko ze względów ekonomicznych lub emocjonalnych, ale głównie ze względu na dobro mojego dziecka.

Choć staram się być na czasie nie miałam zielonego pojęcia o istnieniu Zestawu Calma od Medela. Odbierając przesyłkę nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, czego oczekiwać i czy faktycznie będzie on mi potrzebny.

Wyjmując ją z kartonika doznałam SZOKU! I pierwsza moja myśl była taka - ONI CHYBA ZWARIOWALI JA MAM PODAĆ MLEKO Z TAKIEJ BUTELKI? Byłam przerażona...

Wczytując się w załączoną ulotkę moje myśli nabierały innych barw i choć miałam jeszcze lekkie obawy postanowiłam spróbować-na sobie najpierw. Nalałam wody i czekam a tu nic nie leci!!

Musiałam porządnie zassać a ilość i tak była niewielka, pomimo tak wielkiego otworu w smoczku!. Postanowiłam podać moje mleczko synkowi, ale tym razem z butelki. I doznałam kolejnego SZOKU.

Maluszek zassał się automatycznie i zupełnie nic nie sprawiało mu żadnej trudności. Butelka okazała się wierną kopią kobiecej brodawki sutkowej i faktycznie sprawdziło się to o czym pisze producent na ulotce.

Recenzja Urszula o Butelka Calma Medela

Urszula

Calma sprawdza się świetnie - dziecko cały czas musi aktywnie ssać dzięki czemu się nie rozleniwia jak przy zwykłej butelce i jestem bezpieczna o to, ze nie odrzuci piersi. Córcia nawet bardziej się musi napracować.

Dodatkowo, jedząc z tej butelki oddycha spokojnie i miarowo, jak przy piersi Dzięki temu nie krztusi się, nie łapie powietrza. Karmienie piersią jest dla mnie bardzo ważne, a dzięki Calmie nawet gdy mnie nie ma, mam pewność, że dziecko dostaje to co najlepsze - moje mleko w najlepszy możliwy sposób.

To nie jest zwykła butelka to istna rewolucja i przełom w łączeniu karmienia piersią i butelką! Moja córeczka wcześniej odrzucała wszystkie butelki a Calmę szybciutko zaakceptowała. Polecam wszystkim niezdecydowanym - dziecko na pewno pokocha Calmę, a karmienie podczas nieobecności matki stanie się łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Recenzja Agnieszka M o Butelka Calma Medela

Agnieszka M

Otrzymana butelka Calma Medela spełniła moje oczekiwania. Karmienie dla mnie było, nie ukrywam, walką. Dlatego,kiedy przyszło mi zostawiać małą na dłużej, obawiałam się że przyzwyczai się do zwykłej butelki z której podawano jej moje mleko i zrezygnuje z piersi. A bardzo o pokarm walczyć musiałam. Więc butelka Calma spadła nam z nieba.

Lekka, wygodna w trzymaniu i estetycznie wykonana. Pomocna podziałka/miarka daje pogląd na to ile malec wypił. Łatwa do czyszczenia i nie jest zbyt skomplikowanie zbudowana.

Zdziwiłam się, że "dziurka" w smoczku jest taka duża, ale gdy zobaczyłam jak działa - obawy przeszły. Jestem bardzo zadowolona. Teraz wiem, że pozostawiając małą, np. z tatą mogę wyjść na dłużej bez obaw, że córka zrezygnuje z piersi na rzecz łatwego jedzenia z butelki.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: