Aspiratory do nosa Abakusbaby

Aspiratory do nosa Abakusbaby

Aspirator Abakusbaby to urządzenie, które podłączone do odkurzacza, w łatwy i skuteczny sposób umożliwia usunięcie wydzieliny z nosków naszych małych pociech. Może być stosowany już u noworodków. Produkt jest bardzo prosty w użyciu, wykonany z plastiku, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Nasze babyboom'owe mamy miały wyjątkową okazję, aby wraz ze swoimi maluszkami, przetestować działanie aspiratorów Abakusbaby. Jak je oceniają? :)

WASZE OPINIE:

KATARZYNA

Aspirator przyszedł do nas akurat w dzień kiedy pojawił się katar. Tak więc długo nie czekałam, otworzyłam, przeczytałam ulotkę i zabrałam się za testowanie.
Oczywiście matka nie byłaby sobą gdyby najpierw nie sprawdziła aspiratora na sobie. Obawiałam się, że może zbyt duża siła ssąca odkurzacza może uszkodzić przecież tak delikatny nosek, ale sprawdzając na sobie wiem że ssanie jest mocne, ale tylko przestrzeni dziurki nosa, nie miałam sytuacji by przyssał mi się do wewnętrznej ścianki nosa.

Tak więc po sprawdzeniu na sobie, chociaż ja kataru jeszcze nie miałam, przystąpiłam do testowania na synku, któremu katar płyną strugą wręcz.   
                                              
Testowanie okazało się utrudnione, ze względu na brak współpracy ze strony synka, najwidoczniej nie odpowiada mu żadna końcówka w nosie, ale aspirator zdał egzamin celująco. Dlaczego? Dlatego, że wystarczyło tylko szybkie włożenie wąskiej końcóweczki  i już opróżniał jedną z dziurek nosa, szybko i bardzo dokładnie. Wystarczyły więc dwa ruchy i obie dziurki były czyściutkie.
Dużym plusem aspiratora jest sama jego konstrukcja.                
Ma on zbiorniczek ,na wydzielinę z nosa, umocowany w taki sposób, że nie ma najmniejszego problemu z jego oczyszczaniem, po prostu wkładamy pod kran i gotowe, nie potrzeba szczoteczek, wydzielina nie dostaje się do rurki, z którą wąska końcówka połączona jest w szeroką końcówką (końcówką do odkurzacza).
Po prostu zaraz po oczyszczaniu nosa, rozłączyłam wąską końcówkę ze zbiorniczkiem i obie części dokładnie umyłam w gorącej wodzie. Producent zaleca aby po każdym użyciu poddać aspirator sterylizacji. My sterylizator już dawno sprzedaliśmy, ale za to przelałam aspirator wrząca woda, więc na jedno wyszło.

W każdym razie aspirator AbakusBaby jest rewelacyjny, szybko i skutecznie oczyszcza nos, łatwo się go czyści i zajmuje mało miejsca. Już nie mam problemu z mokrym nosem malucha, po prostu kiedy widzę potrzebę wyciągam z pudełka aspirator i podłączam do odkurzacza. Na kolejnym plusem jest wykonanie aspiratora z przeźroczystego tworzywa, dzięki czemu wiem co tam w małym nosku się chowało i mam wtedy pewność kiedy iść do lekarza.
Polecam wszystkim mamom, bo jest bardzo skuteczny i prosty w obsłudze.

 

NATALIA

Aspirator Abakus-Baby w 100 % spełnił moje oczekiwania. Nie ukrywam, że przed pierwszym użyciem go byłam lekko wystraszona tym, iż należy połączyć go z odkurzaczem. Obawy te jednak szybko minęły. Dzięki takiemu rozwiązaniu wydzielina odciągana jest z odpowiednią siłą i w o wiele krótszym czasie.

Wystarczy na kilka sekund przystawić aspirator aby cała wydzielina znalazła się w pojemniczku. Moja córeczka dzięki Abakus-Baby pozbyła się kataru w dwa dni, gdyż nosek był dobrze oczyszczony. Dodam jeszcze,że wystarczyło go czyścić dwa razy dziennie, gdzie przy innym sprzęcie czynność tą trzeba było powtarzać 5 a nawet 6 razy dziennie.
Dodatkową zaletą tego aspiratora jest to, że łatwo rozkłada się na części co umożliwia jego dokładne umycie oraz pozbycie się z niego wszelkich zarazków.

Produkt jest godny polecenia, spełnia wszystkie podane przez producenta obietnice. Jeżeli chcecie ulżyć swojemu maluchowi podczas przeziębienia zachęcam do zakupu.
Ode mnie aspirator Abakus-Baby otrzymuje najwyższą notę!

 

BOGUSIA

Moja pierwsza myśl jak tylko usłyszałam  o aspiratorze pod odkurzacz "Dziwne, śmieszne, niebezpieczne"
Bardzo się ostatecznie ucieszyłam  z możliwości testowania, bo wiele pozytywnych opinii krążyło wśród znajomych mam.
Teraz zacznę swoją myśl od słów "Genialny wynalazek, będę polecać innym"

Zdecydowanie lepiej oczyszcza nosek Malucha od zwykłej fridy i gruszki, jest bezpieczny, a ciąg powietrza z odkurzacza można z łatwością regulować. Bardzo łatwo się czyści, aspirator można rozebrać do pojedynczych elementów, aby dokładnie wyparzyć.

Mój Synek nie boi się go, myślę że nawet lubi, wierzę, że pomoże nam w uniknięciu infekcji, kiedy pojawi się mały już katar. Na pewno będzie nam
towarzyszył w podróżach bo nie zajmuje wiele miejsca.

 

MAŁGOSIA

Aspirator Abakus Baby podłączany do odkurzacza okazał się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście obawy były czy ssanie nie będzie za mocne i dzieciom się nic nie stanie. Zmniejszyłam poziom ssania, włożyłam końcówkę do noska i byłam w szoku ile wydzieliny tam było.

Dodatkowo odgłos odkurzacza uspokaja moje maluszki. Wiec bez problemu udało mi się odciągnąć wydzielinę.  Łatwy do czyszczenia. Dobrze ze nie trzeba żadnych końcówek ani filtrów wymieniać. Śmiało mogę go polecić innym mamom i to właśnie robię ;)

 

JUSTYNA

Na początku dziękuję za wybranie mnie do testów aspiratora do nosa.
Bałam się na początku użyć aspiratora bo widziałam jak mój syn reaguję na inne
sposoby opróżniania noska. Wcześniej stosowaliśmy tzw. gruszkę i inne stare sposoby czyszczenia. Jak nas syn wiedział już o co chodzi to aż uciekał, a jak już doszło co do czego krzyk straszny. Przeczytałam ulotkę, dołączoną do aspiratora, jest ona bardzo przejrzysta i czytelna, opisuję krok po kroku jak podłączyć aspirator do odkurzacza. Mimo to  zadzwoniłam do siostry, która miała już do czynienia z takim aspiratorem i powiedziałam jej, że przede mną właśnie taki leży. Zapytałam się czy dobrze go podłączyłam, a ona na to, że tak i w ulotce świetnie opisali sposób podłączenia.

Powiedziała również mi nie bój się, a zobaczysz będzie dobrze i rzeczywiście po kąpieli nos zatkany, przyszedł tata z odkurzaczem, a syn zdziwiony był, że aż mi się śmiać chciało. Tak wpatrzony był w odkurzacz, który tak bardzo uwielbia, że nawet chyba nie zauważył kiedy bo tylko tak się spojrzał na mnie i było jego stałe hasło "nie ma". Tak nie ma kozy mama z tata zabrali.

Strach był ogromny, ale
teraz widzę jest to szybki skuteczny sposób na opróżnianie noska u syna. Nie denerwuję się tak, odkurzacz go uspokaja bo bardzo lubi jego dźwięk, już tak nie ucieka jak wie co będzie mu mama zaraz robić.
Czyszczę nosek rożnie, zazwyczaj po kąpieli, ale również jak wracam ze spaceru ponieważ synowi szybko się zapycha.
Ogólnie wydzielina zbiera się w dziubku, łatwy w obsłudze. Co do czyszczenia, troszeczkę ciężko dojść do końca, ale po dobrym wyparzeniu jest czyściutki. Dostałam kiedyś małą szczotkę do czyszczenia smoczków z mleka, nie używałam jej i ona pomaga mi wyczyścić aspirator, oczywiście tak czy siak jak to się mówi wolę potem wszystko porządnie wyparzyć.
 
Można bez problemu mieć go zawsze ze sobą i samemu opróżnić nosek, ale wtedy są już nerwy i opróżnianie trwa jednak dłużej i dziecko się denerwuję i nie wszystko wychodzi, coś zostaję w nosku. Syn pociąga nosem więc słyszę. Wersja z odkurzacze skuteczniejsza :)
Jako mama przetestowałam i mogę polecić go innym mamom. Nie bójcie się, że odkurzacz w roli głównej występuję i zje wam dziecko, skuteczny szybki sposób, bez nerwów, żadnych komplikacji, pusty nosek i noc przespana.

Na pewno przy przeziębieniu nie jest to dobry sposób jak dziecko śpi, ponieważ od razu się obudzi, ale jeżeli chodzi o czyszczenie noska to jak najbardziej skuteczny produkt. Przydatny i używany prze zemnie praktycznie codziennie z przerwami.

Sam aspirator jest łatwy w obsłudze. Postanowiłam nie wysyłać zdjęcia jak wygląda napełniony aspirator, ale jak wróciłam z dworu z synem dałam mu się zapoznać z nim :)

 

JOANNA

Aspirator ABAKUSBABY jest bardzo wygodny i szybki w użyciu dzięki podłączeniu go do odkurzacza oraz bezpieczny dla dzieci. Jest łagodnie zakończony – bez obawy że zrani dziecko. Nie trzeba jak w przypadku innych aspiratorów samemu zasysać powietrza ,co często jest problematyczne. Łatwo się czyści dzięki szerokim końcówkom.

Przy katarze bardzo dobrze się sprawdza, wydzielina jest sprawnie usuwana z nosa, który wcześniej dobrze jest nawilżyć solą fizjologiczną lub wodą morską i położyć dziecko na brzuchu w celu spłynięcia wydzieliny w dół. Regularne oczyszczanie pomogło nam w walce z katarem u naszych miesięcznych bliźniąt, więc szczerze mogę polecić ten aspirator innym rodzicom, gdyż niezawodnie sprawdza się podczas kataru.

 

ANNA

Opinie na temat Abakus Baby znałam już wcześniej, teraz był czas na przetestowanie.
Wygląd zewnętrzny-  budowa wydaje się być dość prosta, ale co najważniejsze skuteczna, wszystko przeźroczyste umożliwia obejrzenie wyciągniętej z nosa wydzieliny, łatwe do mycia, możliwość sterylizacji. Wykonanie z kruchego plastiku, czasami mam wrażenie że gdybym mocniej ścisnęła, albo nierówno składała to pęknie i tyle byłoby ze sprzętu. Dużym plusem jest to, że pasuje do każdego standardowego  odkurzacza, przewód jest dość długi, także na pewno sięgnie do każdego dziecięcego nosa.

Użytkowanie
Na początku bałam się, że ciąg będzie zbyt mocny, ale urządzenie doskonale zredukowało ssanie odkurzacza i jest bardzo przyjemne a zarazem skuteczne, dodatkowo siłę można regulować własnym pokrętłem odkurzacza. Dla dziecka największym strachem jest odgłos odkurzacza, dodatkowo moje nie znosi  jak robi  mu się coś  przy  nosie, dlatego nie wyobrażam sobie ręcznej metody usuwania wydzieliny z nosa przy tak ruchliwym dziecku. Wystarczy przytrzymać główkę, przyłożyć końcówkę Abakus Baby  do  nozdrzy i gotowe – szybko, estetycznie i skutecznie.

Zauważam, że im więcej razy to robimy to nie reaguje już tak strachliwie jak na początku. Podejrzewam, że starsze dzieci z chęcią same będą  używały abakus i będzie to dla nich frajda. Niewątpliwą zaletą jest tu na pewno higiena- nie ma możliwości aby rodzić zaraził się od dziecka, gdyż nie ma bezpośredniego kontaktu z wydzieliną z nosa.
Podsumowanie
Uważam, że jest go genialny i ekspresowy pomysł na usuwanie wydzieliny z nosa u dzieci. Żadne mechaniczne sposoby nie zastąpią Abakus Baby. Z całym przekonaniem polecam ten produkt wszystkim koleżankom posiadającym dzieci.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: