Ostatnia modyfikacja: 13/07/2017 , artykuł powstał: 31/08/2009

Aktualności dla rodziców - Blog BabyBoom

Sprawdź najpopularniejsze imiona  dla dzieci

Czy wielu rodziców puściło wodze fantazji? Okazuje się, że choć mamy pełną swobodę, wciąż najczęściej wybieramy imiona tradycyjne.


Jad pszczeli może pomóc w leczeniu AZS

Naukowcy torują drogę nowej metodzie leczenia atopowego zapalenia skóry. Badania dowiodły skuteczność działania jadu pszczoły miodnej, która zawiera hydrofobowy polipeptyd - melitynę.


Wrześniowe maluszki są stworzone, żeby odnieść sukces. Przeczytaj

Są pewne siebie, dobrze zorganizowane i sumienne. Są inteligentne, mają dobrą pamięć i dużo zainteresowań.


Dramatyczny wzrost zachorowań na odrę – alarmuje WHO

Liczba zachorowań na odrę w Europie rośnie lawinowo - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia. Przyczyną jest spadek liczby osób szczepionych na tę chorobę. Sytuacja jest poważna, a WHO wzywa kraje europejskie do podjęcia natychmiastowych działań.


S​zczepienia Tdap kobiet w ciąży nie zwiększają ryzyka autyzmu u dzieci. Badanie

Badania dowodzą, że szczepienia Tdap (błonica tężec, krztusiec) wykonywane u ciężarnych nie wiązały się ze zwiększonym ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci - czego obawiały się mamy. To dobra wiadomość.


Nieprawdopodobne jaką siłę dają dzieci mamom (Historia prawdziwa)

Holly była zdrową 26-latką i urodziła śliczną córeczkę. To co nastąpiło później było prawdziwym koszmarem.


Mars Polska i Fundacja „Dr Clown” podwajają liczbę szpitali i oddziałów dziecięcych, w których odbywają się zajęcia w towarzystwie psów

Od ponad roku w szpitalach i ośrodkach terapeutycznych w całej Polsce można regularnie spotkać psy i ich certyfikowanych opiekunów-terapeutów. Teraz do tej grupy dołączyło kolejnych sześć szpitali i placówki integracyjne.


Zmuszasz dziecko do jedzenia? To strata czasu! (badania)

Rodzice często uciekają się do przekupstwa i szantażu, opowiadają bajki, robią z łyżki samolocik, a nawet błagają i krzyczą – wszystko po to, aby ich maluch zjadł to, co znajduje się na jego talerzu. Tymczasem nowe badanie wskazują, że rodzice nie powinni naciskać i zmuszać wybrednych maluchów do jedzenia.


Co robić, gdy dziecko połknęło baterię guzikową? Pierwsza pomoc

Co robić, gdy dziecko połknęło litową baterię guzikową? Dlaczego w domu warto mieć miód? Jak wygląda pierwsza pomoc?


Czy istnieje związek między jedzeniem a snem u niemowląt?

Czy pełny brzuszek oznacza mniej pobudek i przespane noce? Choć wydaje się to dość logiczne, niekoniecznie musi być prawdą, zwłaszcza gdy dzieciaki dorastają.


Strona 1. z 39.