reklama

Aktualności dla rodziców - Blog BabyBoom

Możemy pożegnać się z myślą o tym, że polskie kobiety będą rodzić dzieci w godnych, europejskich warunkach (…) Wszędzie na świecie medycyna idzie do przodu, poprawiają się warunki i komfort pacjentów.


Poronienia mogą być spowodowane starzeniem się zbyt wielu komórek i fluktuacji odpowiedzi immunologicznej. Odkrycie to sugeruje, że ich przyczyną może być niedobór komórek macierzystych.


Akustyk i położna przygotowali niezwykły film, który ma pomóc młodym mamom w karmieniu piersią.


Eksperci ostrzegają rodziców przed zakupem czujników połączonych z aplikacjami telefonicznymi, które mają śledzić puls i oddech ich dzieci.


Według dr Schore noworodki płci męskiej przychodzą na świat dużo bardziej bezbronne. Męskie mózgi dojrzewają wolniej, co oznacza, że są bardziej narażone na różne czynniki stresogenne i toksyny, które mogą mieć negatywny wpływ na ich rozwój.


Jeżeli myślicie, że życie maluchów jest łatwe i przyjemne, to ten filmik udowodni wam, w jak potwornym jesteście błędzie.


Codziennie cztery kobiety w Polsce umierają z powodu raka szyjki macicy. Nadal jest stosowana niewystarczająca profilaktyka.


W całym kraju szaleje grypa. Jak donosi Główny Inspektorat Sanitarny tylko w ostatnim tygodniu zanotowano prawie 230 tysięcy zachorowań. Czy można mówić o epidemii?


Warunkiem wizyty jest odpowiednie zaświadczenia od lekarza. Mogą je wystawiać lekarze POZ-u lub lekarz ubezpieczenia zdrowotnego ze specjalizacją II stopnia, albo specjalista położnictwa i ginekologii.


Doktor Romesh Angunawela - stworzył gif, dzięki któremu możesz zobaczyć, jak zmienia się widzenie dziecka podczas pierwszych dwunastu miesięcy życia.