reklama

Aktualności dla rodziców - Blog BabyBoom

U dzieci, które mają starsze rodzeństwo lub często widują się z dziadkami dużo wcześniej można zdiagnozować zaburzenia ze spektrum autyzmu - twierdzą autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie "Autism"


Średnio raz na osiem minut do szpitala trafiają niemowlęta i małe dzieci z urazami spowodowanymi korzystaniem z rzeczy, które zostały stworzone dla ich bezpieczeństwa i wygody rodziców.


Najnowsze badania wskazują, iż płeć dziecka rzeczywiście powiązana jest z odpowiedzią immunologiczną ciężarnych. Naukowcy obserwowali 80 kobiet w ciąży, przez cały okres jej trwania i sprawdzali czy poziom cytokin we krwi jest inny w zależności od płci dziecka.


60 proc. mniej na intensywną terapię noworodków, 50 proc. mniej na chirurgię niemowląt, 30 proc. mniej na ciężką patologię noworodków


Możemy pożegnać się z myślą o tym, że polskie kobiety będą rodzić dzieci w godnych, europejskich warunkach (…) Wszędzie na świecie medycyna idzie do przodu, poprawiają się warunki i komfort pacjentów.


Poronienia mogą być spowodowane starzeniem się zbyt wielu komórek i fluktuacji odpowiedzi immunologicznej. Odkrycie to sugeruje, że ich przyczyną może być niedobór komórek macierzystych.


Akustyk i położna przygotowali niezwykły film, który ma pomóc młodym mamom w karmieniu piersią.


Eksperci ostrzegają rodziców przed zakupem czujników połączonych z aplikacjami telefonicznymi, które mają śledzić puls i oddech ich dzieci.


Według dr Schore noworodki płci męskiej przychodzą na świat dużo bardziej bezbronne. Męskie mózgi dojrzewają wolniej, co oznacza, że są bardziej narażone na różne czynniki stresogenne i toksyny, które mogą mieć negatywny wpływ na ich rozwój.


Jeżeli myślicie, że życie maluchów jest łatwe i przyjemne, to ten filmik udowodni wam, w jak potwornym jesteście błędzie.