reklama

Aktualności dla rodziców - Blog BabyBoom

Dziecko urodziło się cztery lata po śmierci rodziców

W Chinach surogatka urodziła dziecko, cztery lata po śmierci jego rodziców w wypadku samochodowym - poinformowały chińskie media.


PO obiecuje 500+ na każde dziecko

Choć do wyborów parlamentarnych, przypadających na jesień 2019, pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz padają pierwsze przedwyborcze deklaracje. Jedną z nich, budzącą wiele emocji, jest obietnica Platformy Obywatelskiej. Ta, jeśli dojdzie do władzy, chce rozszerzyć program 500+. Świadczenie miałoby otrzymać każde dziecko.


Testy na depresję w ciąży, wyłączne karmienie piersią i inne ustalenia, czyli nowe standardy opieki okołoporodowej

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe standardy opieki okołoporodowej, które wejdą w życie za kilka miesięcy. Założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz utrzymanie dobrego stanu zdrowia matki i dziecka przy jak najmniejszej interwencji medycznej.


Mordercza gumowa kaczuszka? Najnowsze badania zabawek kąpielowych

Śliczne (a może mordercze) kaczuszki czy inne gumowe zabawki mogą stanowić realne zagrożenie dla twojego dziecka. Badanie przeprowadzone przez Szwajcarski Federalny Instytut Nauk Wodnych i Technologii ETH Zurich i Uniwersytet w Illinois wykazało, że zabawki kąpielowe są doskonałą pożywką dla rozwoju chorobotwórczych bakterii.


Najciekawsze zabawki i produkty dla dzieci 2018 roku!

Już za kilka dni jury wybierze najbardziej pomysłowe zabawki i akcesoria dla dzieci. Podczas finału w hotelu Brant będą testować wraz z dziećmi hity tego sezonu. To już dziewiąta edycja Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców.


Wielkanoc

Wielkanoc z babyboom.pl Poznaj tradycje, skorzystaj z wielkanocnych przepisów, sprawdź jak super możesz ozdobić jajka i jak pozbyć się poświątecznych kilogramów!


Filmy z YouTube nie przynoszą korzyści rozwojowych maluchom

Pokazujesz swojemu maluchowi filmy z YouTube na smartfonie? Robisz to dla chwili spokoju! Nowe badanie pokazuje, że dziecko nie nauczy się niczego, co miałoby korzystny wpływ na jego mózg.


WiFi dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

Już w najbliższy poniedziałek, 26 marca, w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie uruchomiony zostanie bezprzewodowy internet, z którego będą mogli korzystać mali pacjenci oraz ich rodzice. 


Gala finałowa kampanii i konkursu „Położna na medal”

W piątek, 9 marca, w Hotelu Radisson Blu Sobieski odbyła się gala podsumowująca 4. edycję kampanii społeczno-edukacyjnej i konkursu „Położna na Medal”, podczas której nagrodzono najlepsze położne z całej Polski.


Jesteś w ciąży? Badania mówią, że tran i probiotyki ochronią twoje dziecko przed alergią.

Naukowcy z Imperial College of London przeanalizowali ponad 400 badań z udziałem 1,5 miliona ciężarnych. Tran i probiotyki przyjmowane podczas ciąży i pierwszych miesięcy karmienia piersią zmniejszają nie tylko ryzyko alergii pokarmowych u dzieci.


Strona 1. z 37.