reklama

Aktualności dla rodziców - Blog BabyBoom

Ostrzegamy przed niebezpieczną zabawką i zwracajcie do sklepów grzechotki Kids II Oball. Okazuje się, że małe koraliki, które są umieszczone wewnątrz niej mogą się wysypać, stwarzając tym samym ryzyko zadławienia maluchów.


Doktor Steve Faulkner z Uniwersytetu w Loughborough uważa, że relaksująca kąpiel daje podobne korzyści do ćwiczeń.


Wzrost liczby zachorowań związany jest z rosnącą liczbą małych dzieci, które nie otrzymały wszystkich dawek szczepionki. WHO przypomina, że dopiero próg 95% zapobiega wybuchom epidemii.


Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Liverpoolu objęło 1600 matek niemowląt do 26 tygodnia życia.


Wielu przyszłych rodziców przygotowuje się na przybycie maleństwa chcąc, żeby czuło się bezpiecznie i nie płakało. Na nic wasze starania, chyba że...


Bardzo trudno się nie porównywać, a dzisiejsze czasy, kiedy ze wszystkich stron jesteśmy atakowane reklamami i artykułami, które każą nam zadbać o siebie, mieć płaski brzuch dwa dni po porodzie i być nieustająco szczęśliwymi, dodatkowo nie sprzyjają pozytywnemu wizerunkowi samej siebie.

W dodatku zamiast buntu wywołują raczej poczucie winy i załamanie nerwowe. Dlatego uwielbiam post, który zamieściła na swoim FP Allison Kimmey.

Uważam, że każda kobieta, a zwłaszcza ta, która ma córkę powinna go przeczytać i zapamiętać. Sposób w jaki autorka patrzy na swoje ciało i opowiada o nim swojej córeczce jest piękny i niesamowicie poruszający. 
 Więcej


Dla niemowlęcia przebywanie z dala od mamusi jest naprawdę trudne. Kiedy pojawia się rozpacz - można jej zaradzić.


U dzieci, które mają starsze rodzeństwo lub często widują się z dziadkami dużo wcześniej można zdiagnozować zaburzenia ze spektrum autyzmu - twierdzą autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie "Autism"


Średnio raz na osiem minut do szpitala trafiają niemowlęta i małe dzieci z urazami spowodowanymi korzystaniem z rzeczy, które zostały stworzone dla ich bezpieczeństwa i wygody rodziców.


Najnowsze badania wskazują, iż płeć dziecka rzeczywiście powiązana jest z odpowiedzią immunologiczną ciężarnych. Naukowcy obserwowali 80 kobiet w ciąży, przez cały okres jej trwania i sprawdzali czy poziom cytokin we krwi jest inny w zależności od płci dziecka.