reklama

Pielucha prawdę ci powie. Czy ten pomysł podbije serca rodziców? 


Jeśli martwi cię, czy w odpowiednim momencie zmieniasz maluszkowi pieluchę, to jest szansa, że zainteresuje cię nowy wynalazek koreańskiej firmy Monit

Okrągły czujnik przymocowuje się do zewnętrznej części pieluchy niemowlęcia i monitoruje on temperaturę, wilgotność, dotyk i ruch.

Rodzic natychmiast dostaje powiadomienie na komórkę z informacją, że czas zmienić pieluchę” - mówi dyrektor generalny firmy; Tony Park - Gdy pieluszka jest pełna, maksymalnie pięciu opiekunów może otrzymać wiadomość. Pomiary są dokładne w 93%.

Pomysł narodził się z potrzeby, ponieważ Park miał problemy ze zrozumieniem własnych dzieci, kiedy były maleńkie.  Frustrowało go, że płaczą, krzyczą, nie śpią. Postanowił zrozumieć ich zachowanie.

Teraz uważa, że dzięki jego wynalazkowi rodzice nie tylko lepiej zadbają o zdrowie niemowląt, chroniąc je przed pieluszkowym zapaleniem skóry, czy zakażeniem dróg moczowych, ale będą mogli się nauczyć jak konkretnie wygląda rytm wypróżnień, czy oddawania moczu u ich maluszków, co pozwoli oszacować potrzebną ilość pieluch oraz schemat pielęgnacji dziecka. Podkreśla, że czujnik umieszczony jest poza pieluszką, więc nie wywołuje u dziecka żadnych podrażnień.


Osobiście jestem sceptycznie nastawiona do tego typu wynalazków. Po pierwsze są już pieluchy, które pokazują stopień zawilgocenia, po drugie często zapach unoszący się w pokoju nie pozostawia żadnych złudzeń, poza tym pytanie co z wygodą maluszka, bo gadżet wygląda na dosyć masywny. Co sądzisz o tym wynalazku? Komu mógłby się przydać? A może w żłobku, gdzie jest dużo dzieci ułatwiłby pracę opiekunkom? Nie mam pomysłu, a ty?

Firma zaprezentowała niedawno swoją nową "inteligentną pieluchę" na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: