reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakończyć laktację?

dzięki kochane no zuch ale mnie zaskoczyl tylko nie będę zapeszać

dziś zrobiliśmy wszystko dokładnie tak samo jak wczoraj i zobaczymy jaki będzie efekt.
 
reklama
cały czas bez piersi. teraz jest chory i mnie głaszcze i prosi. zresztą mało je i pewnie pamieta że mamy mleczko było najlepsze jak był chory.
 
witam dziewczyny! tak sobie was podczytuje chociaz wątek stary ale moze ktos mi odpisze. czy wam na prawde ta szałwia pomogła...? ja jej tak nienawidze... ;/ fuuu wypilam dzis szklanke i wczoraj jedna ale to ochyda straszna jest...!! :( malego 2 dzien odstawiam w nocy byl koszmar maly plakał a ja latałam grzac mleko a potem odciagac z cyca troche bo tak bolał jak choleeera,.. :( bo u mnie to wyglada tak ze odstawiam z dwoch powodow..
1) mały mnie gryzie bardzo bo mu 2 zeby wyszły na dole juz
2)mam jedna piers prawie pustą a jedna bardzo pełną (od serca) i mnie to stresuje wiecznie z niej kapie boli czesto a mały z małej nie chcial od poczatku za bardzo jeść. dodam ze mały ma 6 mies i bez problemu je z flaszki tylko mnie ta piers tak boli i chcialabym zeby to juz mineło.. co radzicie poza szałwią i piciem mniejszej ilosci płynów...?
Pliss czekam na odp. buska
 
SugarbabyLove u nas odstawianie było bardzo dawno temu.
Ale moje rady te co pamietam.
Z karmień rezygnowałam po kolei,co kilka dni po jednym,zeby piersi miały szanse naturalnie zaprzestac produkcję mleka.
Po kilku tygodniach zrezygnowałam z karmienia wieczornego i nie musiałam nic pic,wszystko samo sie wyregulowało.
Jak czułam przepełnione piersi,to ściągałm laktatorem tyle,żeby tylko sobie ulzyc,kilkakrotne pociagnięcie,kilka ml. i juz.
A jak chcesz szybko skończyc,to proponuje udac sie do lekarza,bo tabletki na zasuszanie pokarmu,ale wg. mnie to ostateczność.
Czasem dla dobra dziecka i swojego trzeba zacisnąc zęby i przełknac te szałwie,choć po troszku wieczorem.
 
Ja pamiętam że rezygnowałam po kolei z każdego karmienia tak by wydłużał się czas między karmieniami na końcu zostało nocne aż w końcu nie dałam cyca i w nocy i samo się zakończyło nic nawet nie odciągałam i nic nie piłam

jak nic nie pomoże to też radzę się wybrać do lekarza po tabletki
 
reklama
aha.. no malemu dzis nie dalam wogole cyca jak narazie 2 razy tylko odciagnelam.. w nocy tez nie dostał zobaczymy jak wieczorem bedzie, staram sie mniej pić. szałwia mi sie skonczyła. jak beda mi twardnialy dalej to pojde do lekarza.
 
Do góry