Karta Dużej Rodziny - korzyści, ulgi i zniżki

Karta Dużej Rodziny - korzyści, ulgi i zniżki

Czy słyszałaś kiedyś o Karcie Dużej Rodziny? To oferujący wiele ulg i zniżek program wspierający rodziny z co najmniej trójką dzieci. Ma zasięg ogólnopolski i jest niezależny od podobnych kart wydawanych przez samorządy lokalne. Jeżeli spełniasz kryteria – zainteresuj się tą kartą, możesz naprawdę sporo skorzystać (czyli zaoszczędzić).

Karta Dużej Rodziny przysługuje:

·    rodzicom mającym co najmniej 3 dzieci. Nie ma tu znaczenia, czy związek jest formalny czy nie, czy dzieci są wspólne, kto z rodziców zajmuje się opieką nad dziećmi itp. Precyzyjnym określeniem jest więc stwierdzenie, że przysługuje ona każdemu, kto jest matką/ojcem trójki (lub więcej) dzieci;

·    karta wydawana jest także każdemu z dzieci z takiej rodziny – do ukończenia osiemnastego roku życia lub do ukończenia nauki (ale nie dłużej niż do ukończenia 25. roku życia). Rodzice otrzymują kartę „na zawsze” czyli dożywotnio;

Co jest potrzebne do otrzymania KDR?

Wystarczy wypełnić i złożyć wniosek w swoim Urzędzie Miasta czy Gminy. Wniosek można pobrać stąd:

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny.

Jeżeli miejsce urodzenia dzieci jest w innej miejscowości – potrzebne mogą być także akty urodzenia. Rodzice przedstawiają swoje dokumenty tożsamości. Jeżeli rodzice dzieci mieszkają w różnych miejscowościach, każde z nich składa wniosek w swoim miejscu zamieszkania. Warto też pamiętać, że wcale nie trzeba bezpośrednio i na co dzień wychowywać i mieszkać z dziećmi, aby mieć prawo do karty - liczy się tylko liczba dzieci.

Karta, wydawana każdemu członkowi duże rodziny pozwala na skorzystanie z niższych opłat za różnego rodzaju usługi świadczone głównie przez instytucje państwowe i samorządowe, ale także i wiele firm prywatnych. Na podstawie KDR można kupić tańsze bilety do kina, muzeum, na basen, zrobić tańsze zakupy w sklepach, skorzystać ze zniżek na usługi bankowe czy telekomunikacyjne.

Aktualna lista partnerów honorujących KDR jest tu:

Karta Dużej Rodziny – partnerzy

W odróżnieniu od różnych lokalnych programów wspierających duże rodziny, Karta Dużej Rodziny ma zasięg ogólnopolski. Mając taką kartę możesz więc z niej korzystać na terenie całego kraju, również wyjeżdżając na urlop. Dodatkowo, lista partnerów programu stale się rozszerza, więc korzyści mogą być coraz większe. No i sama z pewnością wiesz najlepiej, że dodatkowe zaoszczędzone środki przydadzą się w każdej rodzinie, warto więc wykorzystać wszystkie dostępne możliwości.

Marzanna Szulta

reklama

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: