Kilka słów o dodatkach

Są różne kobiety – niektóre przedmioty tego tematu traktują jako zbytek, inne i owszem dowiedzą się co powinny a czego nie i równie szybko o tym zapomną. Ale są też takie dla których wszystko to co uzupełnia i uatrakcyjnia ubranie jest równie ważne jako ono samo.

Każda z nas jest inna i każda wybiera to co lubi, jednak jak w przypadku doboru ubrań do  typu figury i typu kolorystycznego, pewne wytyczne mogą pomóc w kupieniu najlepszych elementów wykończenia naszego stroju. W tym artykule wykorzystamy to czego na swój temat dowiedziałyśmy się z poprzednich.

Jak same się przekonacie dodatki wcale nie muszą być drogie. Piękne kamienie mają swoje imitacje i tylko fachowe oko jest w stanie je rozpoznać. Za niewielkie pieniądze możemy się świetnie i elegancko ubierać


TOREBKI

Chociaż zarzekam się od dawna, że przestanę to i tak jednym okiem oglądam popularny serial. Oprócz śledzenia perypetii postaci mam zboczenie na punkcie podglądania co kto ma na sobie. Tak np. niedawno aktorka grająca jedną z głównych ról w niedzielę wybierała się na spotkanie w kawiarni, miała na sobie piękną sukienkę i delikatny sweterek w pasujących do jej urody kolorach oraz….wielką tekstylną torbę, bo torebką tego nazwać nie można.

Zapewne jej producent to sponsor serialu i tu aktorka, znana zresztą z dobrego smaku, nie miała nic do powiedzenia. Ufff ….pomyślcie jak to wspaniale, że my niczego nie musimy reklamować i torebki jakie nosimy to takie, które nam się po prostu podobają!

Jaka więc powinna być idealna torebka?  Taka, żeby pomieściła to bez czego nie możecie się obejść , ale nie większa niż 25x35 cm - nie chcecie chyba, żeby brano Was za kobietę w  ciągłej podróży?

Kolumny niech nie noszą malutkich na długim pasku, zaś Wazony kanciastych i twardych, ale miękkie zaokrąglone. Powinna pasować kolorystycznie do naszych ubrań. Dziś jeszcze można spotkać nawet młode dziewczyny, które noszą buty i torebkę w tym samym kolorze – nie ma takiej potrzeby.  Wystarczy, że kolor torebki pasuje do jednego elementu garderoby np. spódnicy. Jeżeli macie górną część ciała jak Kielich, Lizak, Klepsydra, Wiolonczela czy Wazon nie noście torebki na wysokości biustu, bo stworzycie wrażenie jakbyście miały trzy piersi. Fajnie więc jak ma regulowany pasek, a kieszonek i przegródek nigdy za dużo.
Prawdziwa kobieta powinna mieć więcej niż jedną torebkę : uniwersalną na co dzień i mniejsze pasujące do sukienek i kreacji na większe wyjścia, nawet jeżeli rzadko się zdarzają.
 
Ładna torebka przykuwa uwagę a więc odwraca od tego czego nie lubimy w swojej figurze. Pomyślcie więc o tym kupując kolejną…i  dziewczyny, pamiętajcie, że jest wiele kolorów  ładniejszych niż smutny czarny.
 
BIŻUTERIA
Na początek wybierzmy jakiego rodzaju, z jakiej materii ozdób powinnyśmy szukać. Pomoże nam tu znajomość naszego indywidualnego kolorytu.
Jeżeli Waszym typem kolorystycznym jest  Wiosna  to Wasza biżuteria powinna być delikatna jak Wy same. Szukajcie turkusów, żółtych topazów, niebieskich szafirów i jasnego bursztynu. Pasują Wam też ciepłe odcienie jak koral. Pomyślcie o biżuterii z rogów – tworzywa w kolorze kości słoniowej. Perły kremowo-białe lub żółtawe, a złoto żółte i ciepłe czerwone.

Dla Lata odpowiednia jest biżuteria matowa. Kolory chłodne, ale delikatne. Rubin i granat, kamienie mleczne np. niebieskawe opale, niebieska akwamaryna, zielony nefryt oraz szaroniebieski lub szarozielony agat są dla Ciebie. Nie zapominajcie o diamentach i perłach o barwach szarych bądź różowych. Złoto białe i chłodne czerwone. Srebro to jest to!

Panie o urodzie Jesieni powinny korzystać z darów natury a więc: bransoletki z drewna i rogu, z tworzyw w kolorze kości słoniowej, korale z bursztynu, biżuterię ze skóry i piór. Możecie nosić większe elementy jeżeli nie są zbyt błyszczące. Złoto, ale nie białe, miedź i brąz może zagościć w Waszych puzderkach. Kamienie zaś to:  żółtozielony nefryt, żółty topaz, ciepły agat, żółtawe perły i oczywiście jak z piosenki…czerwone korale!
 
Zima natomiast może poszaleć, bo im bardziej ekstrawaganckie jej dodatki tym lepiej. Diamenty, brylanty, kryształy i stras pasują do Was. Duże bransolety, kolczyki podkreślą Wasze naturalne  kontrasty. Wybierajcie czarny jak smoła onyks, mocno czerwony rubin i intensywnie zielony szmaragd jednym słowem te kolory, które ma Wasza paleta barw. Sznury pereł w chłodnej bieli lub szarości. A z metali: platynę, białe złoto i srebro.

A teraz szczegółowiej, bo na podstawie typu figury:
 
Klepsydra nie musi szaleć z ozdobami, bo sama w sobie jest atrakcyjna. Prosty łańcuszek z wisiorkiem  na wysokości biustu będzie idealny!
Długie ręce Rożka odziane w za krótkie rękawy świetnie ozdobi duży zegarek.
Okrągłe, śliczne i większe kolczyki dla Wiolonczeli to sposób na wyrównanie proporcji ciała z głową, która może wydawać się za mała w całej jej sylwetce.
Dla Kolumny wskazane są długie ale nie delikatne naszyjniki. Niech kończą się na wysokości pasa. Jak i wzory na jej ubraniach muszą być widoczne.

Dzwon z kolei musi misternie dobierać ozdoby szyi. Muszą być piękne, bo mają przyciągać uwagę do Twojej ładniejszej, górnej połowy ciała. Przy lekko rozpiętej bluzce cały dekolt powinien być wypełniony takim naszyjnikiem.
U Wazonu mile widziane są okrągłe a nie kanciaste ozdoby. Gruszkę wspaniale ozdobią wielkie naszyjniki.
 
Niezależnie od typu figury możecie mieć krótką szyję, a ta korzystnie będzie wyglądać  w delikatnej subtelnej ozdobie, która pozwala zobaczyć spory kawałek ciała i długich, zwisających poniżej linii szczęki kolczykach.

A jeżeli macie szerokie ramiona to postarajcie się o cieniutkie, leciutkie bransoletki.
Może od dziś zakup biżuterii będzie dla Was łatwiejszy.
 
APASZKI I SZALE
Jak już wspomniałam przy omawianiu kolorów dla typów kolorystycznych, apaszki i szale to najtańszy sposób na pierwsze próby z pasującymi nam kolorami, których wcześniej nie nosiłyśmy. Jednak posiadaczki niezbyt długich szyj nie powinny wiązać ich w kokardę lub węzeł, lecz rozkładać luźno przy szyi.

reklama

 
A wg typów figur porady rozkładają się tak:
Klepsydra niech zapomni o grubych szalikach –lepsze dla niej cieniutkie owijane kilkakrotnie w koło szyi,
Dzwon powinien mieć całą kolekcję pasujących do ubrań różnokolorowych apaszek, które przyciągają wzrok,
Cegła niech stanie się miłośniczką długich, kobiecych jedwabnych szali,
Gruszka
wzbudzi zachwyt w etoli z futra


RAJSTOPY I POŃCZOCHY

Zgrabne i długie nogi możecie odziać w taki kolor z Waszej palety barw, o jakim sobie zamarzycie. Jeżeli natomiast nie chcecie , żeby Wasze nogi rzucały się w oczy, to zakładajcie rajstopy i pończochy  w stonowanych kolorach.

BUTY
Nosimy je najniżej, ale czy faktycznie są najmniej widoczne? Nie będę z nazwisk wymieniać gwiazd uchodzących za długonogie, a mających w rzeczywistości nogi przeciętnej długości. Uwierzcie, że one musiały nauczyć się sztuki iluzji. Jeżeli daleko Wam do długości posiadaczki cudownie zgrabnych kończyn Julii Roberts,  to jest Wam niezbędna minimum jedna para butów na wysokim obcasie. Nie kupujcie z paskiem zapinanym na kostce – cały plan wydłużenia nogi runie w gruzach.  A jeżeli Wasze nogi to Wasza duma to cieszcie się, że nawet w płaskich japonkach wyglądają bosko!
 
Zbyt wiele ozdób jednocześnie, nawet bardzo drogich a więc: duże kolczyki, pokaźny naszyjnik, bransoletki i kilka pierścieni  oraz torebka bogato zdobiona,  może dawać działanie dokładnie odwrotne niż zamierzone. Ujmując to w proste słowa - przepych jest tandetny. Do ciekawego fasonu kreacji nie potrzeba wielu dodatków, a skromny strój uatrakcyjniajmy z umiarem.
Na koniec jeszcze tylko kilka kropel naszego ulubionego zapachu i jesteśmy gotowe!

Małgosia Rajchel zaprasza na Forum

Ocena: 5 z 5. Ocen: 4

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: