Audiobooki i ebooki dla dzieci. Gdzie je znaleźć?

Zobacz, gdzie szukać darmowych audiobooków i ebooków dla dzieci (i dla dorosłych)

Audiobooki i ebooki dla dzieci. Gdzie je znaleźć?

Kiedy dzieciom się nudzi lub zapragną spędzić czas w świecie fantazji, wśród ulubionych bohaterów, warto podsuwać im dobre książki. Alternatywą dla opowieści wydanych w wersji papierowej są audiobooki i ebooki. Te obecnie znajdują się na wyciągnięcie ręki, a i bardzo często są całkowicie darmowe. Zobaczcie wirtualne biblioteki z półkami wypełnionymi różnymi ciekawymi tytułami dla dzieci (często również dla dorosłych) w nowoczesnej wersji.

www.empik.com

W ramach pomocy osobom siedzącym teraz w domu, Empik udostępnił swoją usługę premium za darmo na 60 dni. Po podaniu swojego emaila dostaniecie na niego kod, który pozwoli wam na dwa miesiące skorzystać z ich usługi. Dzięki temu otrzymacie dostęp do ponad 13000 audiobooków i e-booków, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Dla wszystkich zdecydowanie polecamy "Opowiadania z doliny Muminków", które kochają u nas wszyscy domownicy. W komentarzach napiszcie nam, jakich książek słuchaliście, które czytaliście i jakie polecacie.

reklama

miastodzieci.pl

Na stronie Miasta Dzieci znajdziecie kilkadziesiąt różnych opowiadań do przeczytania swoim pociechom. Autorzy strony stworzyli również zagadki logiczne, gry, zabawy i kolorowanki, z których można skorzystać za darmo. Jest to naprawdę idealny sposób na zabicie nudy. Która bajka spodobała się waszym dzieciom najbardziej?

czasdzieci.pl

Nasza trzecia propozycja to kolejna strona, na której otrzymujecie dostęp do darmowej rozrywki dla swoich pociech. Szczególnie warte uwagi są bajki i baśnie, wśród których znajdziecie nawet powieści Hansa Christiana Andersena. Jeśli jednak wasze dzieci chcą czegoś innego niż bajki, nie jest to problemem. Wystarczy przejść w zakładkę “rozrywka” i wybrać jedną z wielu kategorii. Miłej zabawy!

reklama

www.legimi.pl

Legimi to zbiór e-booków i audiobooków dla różnych grup wiekowych i kolejna strona, która na kilka dni udostępnia swoje usługi za darmo. Przez 14 dni możecie korzystać z ogromnej biblioteki online, w której znajdziecie mnóstwo e-bookow i audiobooków.

Spokojnie możecie znaleźć tu książki dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. Najmłodszym na pewno przypadną do gustu książki i zabawy z Myszką Miki, a starszakom spodobają się książki Małgorzaty Musierowicz. Rodzice na pewno znajdą też coś dla siebie.

virtualo.pl

Darmowe e-booki można znaleźć również na Virtualo. W katalogu znajdują się zarówno tytuły dla dzieci i młodzieży, jak i coś dla dorosłych. Uwadze użytkowników polecają się komiksy, kryminały, literatura piękna, a także książki do nauki języka angielskiego. Jest z czego wybierać.

reklama

woblink.com

Na stornie Woblink, w zakładce „darmowe ebooki” można znaleźć ponad tysiąc tytułów.
Darmowe ebooki to książki w pełnej wersji, które każdy zarejestrowany użytkownik może nieodpłatnie dodać do swojej wirtualnej półki. Są tutaj zarówno klasyczne utwory literackie dla dzieci i dorosłych, jak i literatura współczesna.

Wszystkie ebooki znajdujące się w tej kategorii można pobrać zupełnie bezpłatnie - wystarczy wcześniej założyć konto w księgarni internetowej Woblink.com, wybrać konkretny tytuł i dodać go do swojej wirtualnej półki, klikając w przycisk „Pobierz”.

www.bajkowisko.pl

Bajkowisko to zbiór bezpłatnych audiobooków dla dzieci. Słuchowiska obejmują zarówno utwory klasyczne, pochodzące z cyfrowych źródeł Biblioteki Narodowej - Polony oraz współczesne utwory napisane przez polskich autorów, specjalnie dla Bajkowiska.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich bajek, wystarczy się zarejestrować i opłacić abonament. Za darmo bajki są dostępne na kanele YouTube Bajkowiska.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą dla was przydatne, a jeśli korzystacie z innych stron dla dzieci, pokażcie nam linki w komentarzach.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: