reklama

Literkowo

Wszyscy wiedzą, że literek musi nauczyć się każdy. Spróbujcie połączyć naukę z zabawą. Oto kilka sposobów na tworzenie literek:

literki z nitek:


Potrzebne będą różnego rodzaju nitki, z których należy układać literki. Może być zwykła nitka, kordonek, mulina, włóczka, lub nawet sznurek, pasek, szalik.

Używając kolorowych nitek, dodatkowo można uczyć się nazywania kolorów. Warto mieć kilka kawałków nitek w torebce i zająć dziecko zabawą w literki, gdy jest znudzone oczekiwaniem w kolejce, na przykład do lekarza.

 

 

 

 

 
literki z patyków
Spacer jest również okazją do zabaw z literkami. Układajcie literki z patyków nazbieranych w parku lub w lesie. Jeśli nazbiera się odpowiednio dużo patyków to można nawet napisać całe zdanie.

 

 

 

 

naleśnikowe literki
Zamiast smażyć tradycyjne naleśniki, usmażcie literki. Są równie smaczne.
literki na spacerze

 

 

 

 

 

literki spacerowe
Na alejkach osiedlowych kryją się różne interesujące napisy. Są takie oficjalne jak "droga pożarowa", "MPO", "nie parkować" oraz mniej oficjalne, pisane sprayem po asfalcie

Wykorzystajcie je do zabawy w nazywanie liter i skakanie po nich :) Na przykład: "Stań na literze A, potem przeskocz z R na W a następnie policz ile jest literek O?" Szukajcie napisów w mało ruchliwych miejscach, żeby było bezpiecznie! Im więcej liter tym lepsza zabawa. Innym źródłem literek na spacerze są tablice rejestracyjne samochodów (tu także można ćwiczyć cyferki) i różne nisko wiszące reklamy.

literkowe zwierzaczki
Pobawcie się w rysowanie świnek literek. Należy najpierw narysować W, czyli nóżki, potem drugie W, potem S, czyli ogonek, M, czyli uszka, O, czyli nosek i na koniec połączyć wszystkie literki jedną linią tak, żeby świnka nabrała kształtów. Dorysujcie uśmieszek, oczko, dziurki w nosie i już gotowe. Zabawne jest też wymyślanie innych literkowych zwierzątek, kotków piesków, motylków, ptaszków itp.

Monika Klejman BLOG

Propozycje zabaw dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: