reklama

reklama

Magiczne obrazki

Magiczne obrazki są fantastyczną zabawą dla dzieci. Do ich stworzenia potrzebne są: biały papier, biała świeczka i kolorowe farby akwarelowe.

Pierwszym krokiem zabawy jest przygotowanie obrazków. Świeczką rysujemy na kartce jakiś przedmiot lub zwierzę. Należy zwrócić uwagę, aby linie robione świeczką nie były zbyt cienkie. Mocno przyciskajmy świeczkę do kartki.

Pamiętajmy, że robimy ukryte obrazki, malujemy białą świeczką na białej kartce. W związku z tym najlepiej jest malować przedmioty mało szczegółowe.

Drugi etap zabawy to odkrywanie magicznego obrazka. Tą przyjemność oddajemy dziecku. Jego zadaniem jest zamalowanie kartki farbami akwarelowymi. W trakcie malowania obrazek zacznie się pojawiać. Już na tym etapie można podpytywać dziecko, co to może być. W ten sposób pobudzamy jego wyobraźnię. Warto, aby obrazek narysował ktoś inny niż osoba, która będzie go odkrywać.

Kartki można zamalowywać jednym kolorem lub mieszać kolory, tworząc ciekawe kompozycje. Na większej kartce można stworzyć bardziej szczegółowy obrazek, dzięki czemu, odkrywanie go zajmie dziecku więcej czasu i z pewnością zapewni dużo pozytywnych emocji.

Monika Klejman blog

Propozycje innych zabaw dla przedszkolaków, oraz dla dzieci w wieku szkolnym.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: