reklama

Pomysły na Dzień Mamy

 Słonecznik

Do wykonania tego kwiatka potrzebować będziemy: patyczków do szaszłyków i rafii (można kupić w kwiaciarni), które malujemy na kolor zielony, mocnego kleju (może też być taki do styropianu - do kupienia w sklepach z materiałami malarskimi) i materiału do modelowania (spotkałam się też z nazwą filc - kupuje się go w sklepach papierniczych

 

 

.Z żółtego materiału wycinamy kilkadziesiąt płatków - mogą mieć taki kształt jak na fotografii (taka sztachetka z płotu), płatki powinny być różnej wielkości. Z brązowego filcu wycinamy kółko i drugie z białego (lub także brązowego). Do kółka doklejamy płatki - zaczynamy od najmniejszych, aż do coraz większych. Przygotowujemy "ogonek": 3 prostokąty zielonego filcu przewiązujemy rafią - robimy taki jakby ogon latawca).

 

 

Do słonecznika przyklejamy patyczek i ogonek, a na końcu doklejamy drugie kółko. Jeśli oba kółka wybraliśmy brązwe, to praca jest skończona, jeśli jedno kółko zrobiliśmy białe - mocujemy elementy twarzy (oczka można wyciąć dziurkaczem).

 

 

 
 

Kartka z serduszkiem

Potrzebować będziemy kolorowego papieru (najlepiej kartek z bloku technicznego), kleju.

 

 

 

 

 
 

 

Składamy arkusz kolorowego papieru na pół tworząc karnet. Wycinamy dość spore serduszko, jednak nie większe niż karnet. Dwa paski grubego papieru o szerokości 5 cm, a długości 21 cm (lub nawet więcej - wtedy serduszko mocniej wyskoczy do przodu) sklejamy ze sobą pod kątem prostym i składamy je, zaginając za każdym razem dolny pasek w górę. Po spleceniu obu pasków sklejamy je i wyrównujemy.
 
 

 

Przyklejamy taką sprężynkę na środku kartki, a do niej doklejamy serduszko. Złożone i przyciśnięte serduszko wyskoczy gdy otworzymy kartkę.

 

 

 

 

 

 

Kwiatek ze skorupki jajka

Potrzebne będą: skorupki jajek (jajka nadtłukujemy u góry, wylewamy zawartość, myjemy dokładnie, brzegi skorupki staramy się jak najbardziej "poząbkować"), farby, patyczki do szaszłyków (malujemy je na zielono), zielony filc lub bibuła (na liście), mocny, szybko schnący klej.

 

 

 

W skorupkach robimy niewielkie dziurki, takie żeby dało się włożyć patyczek. Mocujemy go sporą kroplą kleju. Gdy klej zastygnie, skorupkę malujemy na ładne, żywe kolory. Po wyschnięciu jajek, do patyczków mocujemy listki wycięte z filcu lub bibuły. 

 

 

 

Joanna Górnisiewicz

Propozycje zabawy dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu zabawy dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: