Hotel przyjazny dzieciom – jak go wybrać?

Hotel przyjazny dzieciom – jak go wybrać?

Czasy, kiedy podróże z dzieckiem wiązały się z wieloma utrudnieniami, już dawno minęły. Obecnie bardzo często zabieramy swoje pociechy w różne, nawet odległe miejsca. Wybrany przez nas hotel stanowi jeden z najważniejszych elementów, zapewniających najmłodszym bezpieczeństwo i komfort odpoczynku. Liczba ofert przyprawia o zawrót głowy.

Co warto sprawdzić, aby dokonać najlepszego wyboru?

Dobra lokalizacja

Choć położenie hotelu w centrum miasta posiada wiele zalet, podczas podróży z dzieckiem zdecydowanie warto wybrać obiekty zlokalizowane bliżej natury. Zapewnimy sobie tym samym możliwość wypoczynku i zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu. Warto zwrócić uwagę na hotelowy parking. Unikajmy miejsc, gdzie wychodzi on bezpośrednio na ulicę. Sprawdźmy, czy w budynku jest winda. Dopytajmy, czy w okolicy znajdują się podjazdy dla wózków.

reklama

Wygodny pokój

Niezależnie od tego, czy planujemy letni odpoczynek nad morzem, czy też aktywne ferie w górach, warto wybrać większy pokój. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której po rozstawieniu sprzętu sportowego, plażowego czy też łóżeczka, nie będziemy mieli możliwości swobodnego poruszania. W pokoju powinny znajdować się również zabezpieczenia gniazdek i blokady szuflad. Dodatkowo sprawdźmy wielkość oraz wyposażenie łazienki.

Dodatkowy sprzęt

W chwili obecnej wiele hoteli bezpłatnie udostępnia akcesoria tj. wanienki, łóżeczka, przewijaki czy foteliki do karmienia w restauracji. Jeżeli dopytamy o nie na samym początku, z pewnością uda nam się znacznie okroić nasz bagaż. Jednocześnie warto zorientować się, czy recepcja będzie dla nas dostępna całodobowo i czy znajdziemy w niej ewentualne numery alarmowe czy też adres najbliższej apteki.

reklama

Opiekunka na miejscu

Warto pamiętać, że dobry hotel zaoferuje nam możliwość skorzystania z pomocy opiekunki, która zajmie się pociechami w czasie, kiedy będziemy się relaksować np. w strefie SPA. Jednocześnie w obiekcie powinno znajdować się specjalne miejsce do zabawy. Zazwyczaj są to bawialnie lub place zabaw. Rozmawiając o tego typu miejscu, dopytajmy znajdujące się tam sprzęty do zabawy. Z czego zostały wykonane (plastik, drewno, metal); jak często są konserwowane.

Menu dla dzieci

Jedną z najważniejszych elementów pobytu w hotelu jest kuchnia. Sprawdźmy więc, czy posiada ona specjalną ofertę dla dzieci. Porcje powinny być mniejsze i w rozsądnej cenie. Szczególnie ważną sprawą, o której musimy pamiętać, jest zgłoszenie ewentualnych potrzeb specjalnych np. dieta bezglutenowa. Kuchnia hotelowa powinna zostać uprzedzona przez nas wcześniej czego dokładnie dziecko nie może jeść.

reklama

Pakiety rodzinne i zniżki na pobyt z dziećmi

Już przeglądając stronę internetową hotelu zorientujesz się, czy jest on przyjazny rodzinie. Oferta pobytu z dziećmi powinna być rozbudowana i dobrze widoczna. Ponadto tego typu obiekty zawsze posiadają w ofercie ciekawe zniżki. Standardem jest bezpłatny pobyt dziecka nawet do 4 roku życia. Zwróć jednak uwagę na dodatkowe adnotacje tj. dziecko śpi w łóżku z rodzicem lub przebywa w pokoju z co najmniej dwojgiem osób dorosłych. Bardzo często dodatkowe rabaty oferowane są także dzieciom od 4 do 12 roku życia. Tutaj także trzeba pamiętać o ewentualnej dodatkowej adnotacji.

Certyfikat jakości

Podoba Ci się oferta kilku hoteli? Warunki cenowe są podobne. Masz trudność z podjęciem decyzji? Przyjrzyj się na koniec czy dany hotel posiada certyfikaty jakości tj. np. Hotel Przyjazny Rodzinie czy też Złoty Standard w Obsłudze Gości. Są to tytuły i nagrody przyznawane na podstawie specjalistycznych audytów. Potraktuj je więc jako wskazówkę przy dokonaniu ostatecznego wyboru.

Regina Berdy
Dyrektor Programu
Złoty Standard w obsłudze Gości
Złoty Standard
 
Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: