reklama

Co zabrać ze sobą na plażę?

Dla każdego dziecka wakacje nad wodą są spełnieniem marzeń. 

Nie ma to jak emocje związane z budowaniem wymyślnych zamków, łowieniem fantastycznych muszelek czy beztroskimi zabawami na piasku.

Dla każdego rodzica wyprawa nad wodę to także wielka przygoda i ekscytująca ekspedycja, głównie ze względu na rozmiar przedsięwzięcia: nie dość, że trzeba zabrać ze sobą wszystko, co na plaży jest absolutne niezbędne, to należy spakować się tak sprytnie, by podczas transportu poradzić sobie bez wielbłąda czy wsparcia tragarzy.

Jedno jest pewne: niezależnie od wysiłków, które wyciskają siódme poty i często przyprawiają opiekunów o ból głowy, naprawdę warto się starać – nagrodą będzie uśmiech dziecka, piękne chwile i cudowne wspomnienia.

Aby pobyt na plaży był udany, zabierzcie ze sobą:

•    stroje kąpielowe – najlepiej dwie sztuki, na zmianę. Ręczniki i koc, a na wszelki wypadek, gdyby dziecku było zimno po kąpieli - ciepłą bluzę, okrycie kąpielowe lub szlafroczek i skarpetki. Maluch nie powinien na plaży przebywać wyłącznie w kąpielówkach – jego skórę należy chronić nie tylko kremem w filtrem, ale  i przewiewną, jasną koszulką, nie wolno też zapomnieć o nakryciu głowy: kapeluszu, czapce z daszkiem lub chuście z daszkiem i kawałkiem materiału, chroniącym kark. Jeśli wybieracie się tam, gdzie są kamieniste wybrzeże -  pamiętajcie o sandałach lub specjalnych, lekkich butkach.

•    wodę mineralną do picia lub soki. Warto zabrać ze sobą lekkie przekąski – owoce, ciastka, babeczki lub chrupki, kanapki z serem, drożdżówki, warzywa (np. pokrojone w termosie). Jeśli macie turystyczną lodówkę, możecie zabrać ze sobą jogurty czy serki. Jeżeli twoje dziecko pije mleko modyfikowane, weź ze sobą oddzielnie przegotowaną, ciepłą wodę w termosie i odmierzoną ilość mleka w proszku w butelce – mleko przygotujesz bezpośrednio przed podaniem.

•    parawan, parasol lub namiot plażowy, który nie tylko osłoni przed wiatrem, ale zapewni kawałek cienia. Jeśli jedzie w wami małe dziecko, możecie dodatkowo wziąć kocyk lub karimatę (która dobrze izoluje od podłoża), do tego małą poduszeczkę – być może maluch będzie chciał się zdrzemnąć. 

•    krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem, ochronny sztyft do ust, w torbie plażowej znajdź też miejsce na mini apteczkę, w której powinna znaleźć się woda utleniona, plastry opatrunkowe, gaza i bandaż.

•    niezbędnik małego plażowicza, czyli takie akcesoria, jak wiaderko, łopatka, grabki, sitko czy foremki do piasku. Przydadzą się plastikowe łódki czy małe wędki.  Warto zabrać piłkę, ringo czy latawiec. Z pewnością przydadzą się rękawki, dmuchane koła, deska do nauki pływania, maska do nurkowania z rurką i płetwy, dmuchany ponton czy materac. Chwile odpoczynku umili ciekawa książka, krzyżówki, książka z zagadkami i rebusami, malowanki czy familijne gry planszowe.

•    pozostałe rzeczy: mały aparat fotograficzny, opaski na rączki dzieci z waszymi numerami telefonów oraz dodatkowa torebka bądź plecaczek na plażowe skarby: kamyki, muszelki i patyczki.

mzb

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina

Rodzinne podróże

Wakacje poza Polską

reklama