reklama

Wakacyjne artykuły niepierwszej potrzeby

Już niedługo wakacje. Kwatery wynajęte, pogoda zamówiona!

Pozostaje nam tylko skompletowanie bagażu i odliczanie dni do wymarzonego wyjazdu.

Z tymi bagażami jest chyba najgorzej, zawsze nie możemy się pomieścić, a co najgorsze pakujemy wszystko co podejdzie nam pod rękę, a w rezultacie to co potrzebne zostawiamy w domu .Dopiero na miejscu biegamy do sklepów i kupujemy klapki, kremy, leżaczki itd...

O rozsądnym pakowaniu bagaży wiele cennych informacji znajdziecie w naszym serwisie, ja jednak do bagażowej listy chciałabym dorzucić jeszcze kilka przedmiotów, które według mnie mogą być przydatne podczas urlopu.

 

Tak więc do rzeczy. Każdy wyjazd czy to nad morze, jezioro czy góry to czas nie tylko beztroskiego leniuszkowania na kocyku ale przede wszystkim przeurocze spacery. Musimy wsiąść pod uwagę, że nasze pociechy zmęczone upałem nie zawsze będą miały ochotę chodzić. Oczywiście rozwiązaniem jest wózek, ale należy pamiętać że dobrze zabrać dodatkowe akcesoria do wózka min.

 • parasolkę przeciwsłoneczną,
 • moskitierę przeciw insektom,
 • ochraniacz przeciwdeszczowy.

Wózek to nie jedyny środek lokomocji. Dzieci świetnie ,,spacerują” z rodzicami umieszczone w nosidełku bądź też w chustach, które cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. Wybierając nosidełko zwróćcie uwagę na pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Na rynku bowiem mamy wiele podróbek, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka.

Chusty przeznaczone są dla dzieci do 2 - 3 roku życia, maksymalnie do 15kg. Umożliwiają przenoszenie dziecka w wielu pozycjach (na brzuchu, na plecach, na boku). Dzieci noszone w chustach czują bliskość rodzica, słysząc bicie serce mamy są o wiele spokojniejsze. Chusty są bardzo wygodne dla mam, które karmią piersią, bowiem maluszki mają łatwy dostęp do piersi.

Na spacerze apetyt dopisuje chyba każdemu dziecku.. Musimy zatem pamiętać o zabraniu prowiantu i napoi oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczonych przed słońcem. W najlepszej sytuacji są maluszki, które ssą pierś. W przypadku dzieci karmionych sztucznie rodzicom polecam zakup termotorby.

Termotorby utrzymują temperaturę chłodnego mleka lub gorącej wody nawet do 4 godzin. To ułatwia przygotowanie posiłku w terenie. Są wersje do przenoszenia jednej butelki, ale są również torby bardziej obszerne do przechowywania 2 butelek oraz  kubeczków niekapków.

W końcu po długim marszu docieracie na plażę. Rozkładacie koce, nakładacie kremik z filtrem, okulary i czas na kąpiel.  Dla maluszków można zabrać na plażę mały, bezpieczny dmuchany basenik. Dziecko będzie w nim bezpieczne i w zasięgu naszego wzroku. Dodatkowo basenik można wzbogacić o zabawki wodoodporne. Jeżeli jednak propozycja baseniku nie spodoba się naszemu dziecku może dmuchana bezpieczna łódeczka poprawi mu nastrój. Starsze dzieci nie zadowolą się tylko basenikiem, zatem  rodzice powinni zaopatrzyć dziecko w sprzęt małego pływaka czyli czepek, rękawki do pływania, płetwy, okularki, koło ratunkowe, czy mały dmuchany pontonik.

Po kąpieli dobrze jest mieć ręcznik z kapturkiem lub szlafroczek oraz klapeczki. I oczywiście kapelusz, chustkę lub czapkę z daszkiem chroniące przed słońcem.
 
Gdy nasze dzieci mają dość wody uprawiajmy sport. Grajmy w piłkę plażową, kometkę, ringo, puszczajmy latawce, wspólnie wędkujmy, budujmy zamki z piasku, jeźdźcie rowerami, i nie tylko, a co najważniejsze uśmiechajcie się bo śmiech to zdrowie.

Jeśli będziecie mieszkać w pensjonacie, przydatne może się okazać:

 • łóżeczko turystyczne
 • śpiworek
 • elektroniczna niania
 • podgrzewacz do butelek
 • nocnik lub nakładka na sedes
 • dmuchana wanienka ( jeżeli jedziecie z niemowlakiem)
 • mata antypoślizgowa do kąpieli
 • przenośna bramka zabezpieczająca wejście na schody

A co zrobić, gdy pogoda sprawiła nam psikusa?
Przede wszystkim nie załamywać się. Spacerować możemy nawet , kiedy pada deszcz  pod warunkiem, że w waszym bagażu znajdą się:

 • parasolki
 • płaszcze przeciwdeszczowe
 • kalosze
 • ochraniacz przeciwdeszczowy na wózek

Póki co, życzę Wam udanego wypoczynku i wspaniałej słonecznej pogody. Pamiętajcie o aparacie fotograficznym. Wspólne fotki są cudowną pamiątką!!!

Monika Broniecka

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: